Ordulular Sevgi Şöleni’ne Çerkezköy’den yoğun katılım

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde düzenlenen Ordulular Sevgi Şöleni’nde Ordulular bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programa Çerkezköy, Kapaklı, Kızılpınar ve Veliköy’den yaklaşık 600 Ordulu katıldı

Ordulular Sevgi Şöleni’ne Çerkezköy’den yoğun katılım
ÇerkezköyBakış - Geleneksel 5. Ordulular Sevgi Şöleni, İstanbul Bağcılar’da bulunan olimpik spor salonunda yapıldı.
İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ
Ordu Dernekleri Platformu’nun düzenlediği şölene, AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu milletvekilleri ve çeşitli ilçelerin belediye başkanları katıldı. Gecenin sonlarında ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu sahne alarak sevilen şarkılarını seslendirdi.
HER YIL SEVGİLİLER GÜNÜNÜN KUTLANDIĞI HAFTADA YAPILIYOR
İlk olarak 2009 yılında 14 Şubat tarihinde yapılan Ordulular Sevgi Şöleni, her yıl 14 Şubat’a denk gelen hafta sonunda yapılıyor. Ordu Dernekler Platformu tarafından düzenlenen etkinliğe, Ordu’nun önde gelen isimleri, siyasetçiler, işadamları ve İstanbul’da yaşayan Ordulular katılıyor. Ordu Dernekler Platformu Başkanı Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, “Ordulu hemşerilerimizle, bu tarz etkinliklerde buluştuğumuz için çok mutluyuz, inşallah bu etkinliği her yıl düzenleyeceğiz” dedi.
"ORDU’DA DÜZ HESAP 52’DİR"
banner287
Gecede konuşma yapan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu'da düz hesabın, her yerde olduğu gibi 50 veya 100 değil 52 olduğunu söyledi. Ordu insanının kardeşliğin ve birliğin simgesi olduğuna dikkat eden Şahin, “Burada birlik, beraberlik var, artık Ordu denince herkesin aklına dostluk kardeşlik geliyor” diye konuştu.
ÇERKEZKÖYDEN ŞÖLENE YOĞUN KATILIM
Beşincisi düzenlenen Ordulular Sevgi Şöleni’ne bölgeden de yoğun katılım oldu. Çerkezköy 52 Ordulular Derneği Yönetimi, Çerkezköy Ordulular Derneği Yönetimi, Kapaklı Ordulular Derneği Yönetimi, Veliköy Karadenizliler Derneği Yönetimi, Kızılpınar Belediye Meclis Üyesi ve Kapaklı Ordulular Derneği Şölen Ağası İbrahim Eren, Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Nuran Yeşil’in de aralarında bulunduğu yaklaşık 600 Ordulu katıldı.
‘MUTLULUK DUYDUK’’
Program hakkında konuşan Kızılpınar Belediye Meclis Üyesi ve Kapaklı Ordulular Derneği Şölen Ağası İbrahim Eren; ‘’ Güzel bir gecede Ordulu hemşehrilerimiz ile bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduk. Bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayıp bizlerle beraber şölene katılan tüm Ordulu hemşehrilerime, dernek başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür ediyorum.’’ İfadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510