Organ bağışları PTT Şubelerinden yapılabilecek

Sağlık Bakanlığı ile PTT arasında 2013 yılı başında imzalanan protokol çerçevesinde organ bağışında bulunmak isteyenler PTT Şubeleri’nden organ ve doku bağışlayabilecekler. Çerkezköy PTT şubesinden de başvurular alınmaya başlandı.

Organ bağışları PTT Şubelerinden yapılabilecek
ÇerkezköyBakış - Her ayın ilk Cuma günü PTT Şubeleri’nden organ ve doku bağışı yapılabilecek.
PROTOKOL İMZALANDI
Sağlık Bakanlığı ile PTT arasında imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye’de organ bağışının yaygınlaştırılması hedefleniyor. Bir yıl boyunca geçerli olacak proje il ilgili konuşan PTT Çerkezköy Şube Müdürü Ali Arslan, “Ben ve bazı PTT memurları organlarımızı bağışladık. Organ bağışının daha çok kitleye ulaşmasını sağlamalıyız. Biz bu konuda Çerkezköy’de öncü olduk umarım daha çok insana ulaşabiliriz.” Dedi.
OCAK AYINDAN BU YANA SADECE 4 KİŞİ
Ocak ayından bu yana PTT Çerkezköy Şubesi’nde stant açarak organ ve doku bağışı topladıklarını söyleyen İlçe Sağlık Müdürlüğü Yetkilisi Ayşen Koç ”Şimdiye kadar 4 kişi organ bağışında bulundu. Biz bu sayıyı daha çok artırmak istiyoruz. Halkımızın aklında bu konuyla ilgili çekinceleri var. Dini açıdan organ ve doku bağışınının günah olup olmadığını soruyorlar.” Dedi.
DİNİ AÇIDAN Bİ SAKINCASI YOK
Organ bağışının dini açıdan hiçbir sakıncası olmadığını bizzat Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığını belirten Koç ‘’Bu konu ulusal gündemi de bir hayli meşgul etmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuya açıklık getirdi. Biz devletin resmi kurumlarıyız, bu bağış için en yetkili merciiyiz. Bu konuyla ilgili halkımızın aklında hiçbir kuşku olmasın.” Diye konuştu.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510