Özgürlük için 10 milyon imza

‘Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 Milyon İmza Kampanyası’ çerçevesinde Eğitim Bir Sen Çerkezköy Temsilciliği, Belediye Meydanı’nda stant açarak imza topladı. Eğitim Bir Sen Çerkezköy İlçe Temsilcisi Ahmet Üzgün, kamuda başörtüsü yasağının kalkmasını istediklerini yasağın bir insanlık ve demokrasi ayıbı olduğunu söyledi.

Özgürlük için 10 milyon imza
ÇerkezköyBakış - Memur-Sen tarafından, kamuda kılık kıyafet yasağının kaldırılmasına yönelik başlatılan ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyası Çerkezköy’de başlatıldı.
İMZA STANDI AÇILDI
Memur-Sen Konfederasyonu tarafından başlatılan ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyası için Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Temsilciliği tarafından Belediye Meydanı’nda hafta sonu imza standı açıldı.
“YÖNETMELİK BİR AN ÖNCE KALKMALI’’
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğin darbeci zihniyetin bir kalıntısı olduğunu belirten Ahmet Üzgün, çalışanların saç tarama şekline, ayakkabı modeline, etek boyuna, gömlek yakasına, bıyığına, favorisine ve süveterine karışan yönetmeliğin bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi.
“ÖZGÜRLÜK TAMAMINA TANINMALI’’
Okullardaki kılık-kıyafet özgürlüğünü takdir ettiklerini söyleyen Üzgün, derse ve okula tanınmış ayrıcalığın ve özgürlüğün öğrencilerin ve öğretmenlerin tamamına tanınmış bir hak olmadığını; okula ve derse özgürlük tanıyan anlayışın, bireyi görmezden gelmemesi gerektiğini ifade ederek özgürlüğün herkese tanınması beklentisine karşılık verilmesi çağrısında bulundu.


banner287

“AYRIMCILIK YAPILIYOR’’
Referandumda kadınlara ayrıcalık hakkının onaylandığını kaydeden Ahmet Üzgün, “Kamuda kadınlar kategorize edilmekte ve kadınlar arası ayrımcılık uygulanmaktadır. Ülkenin hür ve eşit bütün yurttaşları aynı hakları kullanamamakta, kadın-kadın eşitsizliğine neden olunmakta, özellikle inancı gereği başörtüsü takan kamu çalışanlarına zorla başları açtırılmakta ve bu uygulamayla bizzat devlet tarafından kadına psikolojik şiddet uygulanmaktadır. Yapılan, cinsiyet ayrımcılığıdır. Demokratikleşme yolunda önemli adımlar atan ve lider ülke olma konumunda olan Türkiye, bu ayıbından en kısa zamanda kurtulmalıdır” ifadelerini kullandı.
“İMZALAR BAŞBAKANLIĞA SUNULACAK’’
Ahmet Üzgün, başörtüsü yasağının kalkması taleplerini imzaları, hayata geçirilmek üzere, Başbakanlığa sunacaklarını söyleyerek toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşlarına kampanyalarına destek olmaya çağırdı.
18 ŞUBAT’TA SONA ERECEK
Çerkezköy’de hafta sonu başlatılan imza kampanyası dışında sendika temsilcileri
hafta içinde kampanya hakkında çeşitli bilgilendirmede bulunacaklar. Çerkezköy’de imza toplanma kampanyası 18 Şubat’ta sona erecek.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306