Pazar yerinin açılışı yapıldı

Çerkezköy’de yaklaşık 1 yıl önce yapımına başlanan yeni Kapalı Pazar Yeri’nin inşaattı tamamlandı ve dün hizmete açıldı. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Pazar Yeri’nin toplam maliyetinin 9 milyon 500 bin lirayı bulduğunu belirtti.

Çerkezköy bakış
Pazar yerinin açılışı yapıldı

Çerkezköy Bakış - Pazar Yeri’nin açılışına Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa As, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ


Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Hasan Terzi, yeni Kapalı Pazar Yeri için emeğe geçenlere teşekkürlerini iletti.

“ÇERKEZKÖY’E HİZMET ETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”


Terzi’nin ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yaklaşık bir yıl içerisinde pazar yeri inşaatının tamamlandığını ve bu süre zarfında sabır gösteren pazarcı esnafı ve vatandaşlara teşekkür etti. Akay, Çerkezköy’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek,  “Bir yıl evvel burada pazar yeri inşaatına başladık. Yaklaşık 7 milyon 700 bin liralık bir yatırımla pazar yeri inşaatımızın ihalesine çıktık. Şimdi de hep beraber bunun açılışını yapıyoruz. Sadece 7 milyon 700 bin liralık bir yatırım değil; otoparkı ve etraf çalışmaları ile beraber neredeyse 9 milyon 500 bin lirayı bulan bir pazar yerini de Çerkezköy’e kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri tüm hemşerilerimizle, belediye meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla el ele, kol kola Çerkezköy’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeşil alan da, alt yapıda yapmadığımız yatırım kalmadı ve yapmaya da devam edeceğiz. Çerkezköy’ün geçmişinde buralarda sular altında kalan manzaraları hatırlıyoruz. Toprağın altına gömdüğümüz yatırımların Çerkezköy’e ne kadar faydalı olduğunu her yağıştan sonra görüyoruz.  Altyapı çalışmalarının bugün geldiği noktada üstüne devam eden üst yapı çalışmalarıyla hizmetlerimize devam ediyoruz. Veliköy’de açtığımız kapalı düğün salonu vatandaşlarımızın hizmetine girdi. Kızılpınar’ında üst yapı çalışmaları ve asfalt, kaldırım çalışmaları ile birlikte hiçbir sorunu kalmayacak. Çerkezköy’de 8 mahallede yeşil alan çalışması yaptık. Otogarın hemen yanında 27 milyonluk bir yatırımlaBüyükşehir Belediyemizle birlikte Kültür Merkezinin geçtiğimiz yıl temel attık ve inşallah Kasım ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Yine Büyükşehir Belediyemizle birlikte Cengiz TopelCaddemizde yarı olimpik yüzme havuzunun temelini attık inşallah yılsonu onun da açılışını gerçekleştireceğiz. Yıldırım Beyazıt mahallesinde kavak dere ıslahı devam ediyor. Pazar alanımızın hemen yanına da birinci etabını tamamladığımız, ikinci etabında temelini attığımız park alanı çalışması ile inşallah 120 gün sonra burayı bir yaşam alanı haline getireceğiz. Buraya yürüyüş alanları park alanları içerisinden Fatih Mahallesinin Fatih Camiine kadar olan alanını yaşam koridorları ile buluşturacağız. 4,5 yıldır adım atmadığımız sokak kalmadı. Kalan süremizde de ne söz verdiysek onları da tamamlayarak alnımızın akıyla vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Pazar yerini yapım süresinde sabır gösteren pazarcı esnafımıza, aynı şekilde çamurlu alanlarda pazara gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. “dedi.
Akay, geçtiğimiz günlerde Çorlu’nun Sarılar Mahallesinde gerçekleşen 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara ise şifalar diledi.  15 Temmuz’un da yaklaştığını belirten Akay, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diledi.

banner287

NAZAR BONCUĞU TAKTI


Akay’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu,  Akay’a nazar boncuğu taktı. Sonrasında ise Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Terzi, Başkan Akay’a teşekkür plaketi takdim etti.

PAZAR YERİNİ GEZDİ


Konuşmaların ardından kurdele kesilerek pazar yerinin açılışı yapıldı.Sonrasında ise Başkan Akay, beraberindekiler ile birlikte Pazar yerini dolaştı.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Servisi
Servisi - 11 ay Önce

Kızılpınarda da kapalı pazar yerı yapıldı Allah razı olsun neden pazarcılar ın halen yola pazar kurduğunu bir anlam veremiyoruz kurdele kesmeye geliriz gecerlerse..............................

ahmet
ahmet - 11 ay Önce

bir önce ki belediye başkanını söylediklerini yaptıklarını gördükten sonra vahap başkanın hizmetlerini kimse görmezden gelmesin

Hakan
Hakan - 11 ay Önce

Alan çok sıcak ve bunaltıcı

vatandaş
vatandaş - 11 ay Önce

Pazar yeri iyi güzel de, bir havalandırma iklimlendirme sistemi olması şart, özellikle yaz aylarında çok fazla havasız ve basık ortam oluşur. Bunu düşünmemeleri çok saçma, umarım bunu da planlamışsınızdır.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510