Pekmezci amca

Çerkezköy’de yaşayan 78 yaşındaki Fahri Beler, buz gibi havaya aldırış etmeden, sokak sokak dolaşarak gelininin yaptığı organik pekmezi satmaya çalışıyor.

Pekmezci amca

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de Fahri amcayı sırtında çantası ile kapı kapı dolaşırken ve “pekmez ister misiniz?” sözünü duymayan neredeyse yoktur. Çiftçilik yapan ve 2002 yılında geçirdiği kalp ameliyatı sonrası malulen emekli olan evli ve 5 çocuk, 10 torun sahibi Fahri Beler, Kırklareli’nin Vize İlçesine bağlı Soğucak Köyünde yaşayan oğlunun eşi tarafından yapılan pekmezi Çerkezköy’de satmaya çalışıyor.

10 KİLOMETRE YÜRÜYOR

Her gün Kumlugeçitteki evinden çıkarak Çerkezköy’ü dolaştığını belirten Fahri Beler, “Pekmezi köyde gelinim yapıyor. Çok da güzel oluyor. Bende bu pekmezi ilçeyi dolaşarak satıyor hem kendi, hem de oğlumun aile bütçesine katkı sağlamaya çalışıyorum. Her gün neredeyse yaklaşık 10 kilometre yürüyorum. Birçok işyerine girip çıktığım için beni tanırlar. Bana “pekmezci amca” diyorlar. Pekmezimiz de çok beğenildiği için biten bir daha alıyor.” dedi. 
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak TAN
Burak TAN - 8 ay Önce

Gönlü güzel, koca yürekli dedem benim...

mustafa b.
mustafa b. - 8 ay Önce

bu adamı yıllardır sokaklarda görürüm helal kazancın ne olduğunu öğretiyor bize helal olsun

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510