PERYÖN Trakya Salı Buluşmaları bir yaşında

PERYÖN Trakya Salı Buluşmaları bir yaşında

PERYÖN Trakya Salı Buluşmaları bir yaşında
ÇerkezköyBakış - Her ay bir günü belirli bir konu çerçevesinde toplanılarak gerçekleşen PERYÖN Salı Buluşmaları’nın bir yılı tamamlandı.
PERYÖN Trakya Konferans Salonu’nda önceki gün gerçekleştirilen Salı Buluşmaları’nın açılış konuşmasını PERYÖN Trakya Yönetim Kurulu Başkanı Özber Çetin gerçekleştirdi. Özber Çetin, açılış konuşmasında Peryön Trakya’nın önümüzdeki süreçte çok önemli iki etkinliği olduğunu ve bu konuda üyelerden destek beklediğini söyledi. Çetin, etkinliklerden ilkinin Nisan ayında gerçekleştirileceğini ifade ederek şöyle devam etti: “Nisan ayında Namık Kemal Üniversitesi ve PERYÖN işbirliğinde İnsan Kaynakları Uzmanlık Sertifika Programı düzenleyeceğiz. 5 Mayıs’ta ise “Peryön Trakya 2. İş Sağlığı ve İş Güvenliği Zirvesi” düzenlenecek.’’  
Peryön Trakya 2. İş Sağlığı ve İş Güvenliği Zirvesi’nin geçtiğimiz yıl Çorlu’da gerçekleştirildiğini ifade eden Çetin, buyıl ki programı ise Çerkezköy OSB Konferans Salonu’nda yapacaklarını kaydetti.
banner287
Mart 2013 Salı Buluşması’na konuşmacısı olarak katılan İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı ve Bilirkişisi Avukat Cüneyt Alihan Danar çalışma hayatını, firma ve yetkililerini, insan kaynakları ve çalışanları yakından ilgilendiren “işe iade davaları” konusunda bilgilendirmede bulundu. Cüneyt Danar, işe iade davasının oluşması için firmada en az otuz işçi çalıştırılıyor olması ayrıca belirsiz süreli bir iş sözleşmesi ile en az altı aylık kıdemin oluşmuş olması gerektiğini belirterek iş güvencesi kapsamında olmayanların işe iade davası açamayacaklarını belirtti. Ekonomik sebeplerle ya da norm kadro uygulaması nedeniyle yapılacak fesihlerde, fesihten önce ve sonra işe alım yapılmaması konusunda firmaları ve yetkilileri uyaran Danar bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini kaydetti.
Alt İşveren (taşeron) ve asıl işverenin birlikte sorumluluklarına, bu sorumlulukların neleri kapsadığına da değinen Av. Cüneyt Danar asıl işverenin sadece alt işverene kesilecek idari para cezalarından sorumlu olmayacağını belirtti. İş güvencesi tazminatlarına değinen Cüneyt Danar bu konu ile Salı buluşmasını sonlandırdı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306