Pınarça’da ‘Gaziler Ormanı’ oluşturulacak

Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu'nu ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve gaziler 'Orman Günü'nü kutladı. Ferhatoğlu, anlamlı günde kendilerini unutmayan gazilere teşekkür ederek, “Gazilerimiz Kıbrıs'ı kurtarmakla kalmadılar, şimdide ormanlara el attılar. Onlarla birlikte Pınarça’da Gaziler Ormanı oluşturacağız” dedi.

Pınarça’da ‘Gaziler Ormanı’ oluşturulacak
ÇerkezköyBakış - Pınarça’da Orman İşletme Şefliğine ait bir alanda oluşturulacak olan Gaziler Ormanı’na yaklaşık 2 bin fıstık çamı fidanı dikilecek.
ORMANCILIK GÜNÜNDE ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİNİ ZİYARET ETTİLER
21 Mart Dünya Ormancılık Günü Çerkezköy Orman İşletme Şefliği'nde kutlandı. Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu'nu önceki gün ilk ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği oldu. Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Galak, Mehmet Er ve Mehmet Tokuç Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu nezdinde orman çalışanlarının gününü kutladı.
“HERKESTEN ÖNCE GAZİLERİMİZ BİZİ HATIRLADI’’
Ziyarette konuşan Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, "Tüm orman çalışanlarını kutluyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz” derken, Gazilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ekrem Ferhatoğlu, "Bizi unutmadığınız için teşekkür ediyorum. Bizi bugün ilk ziyaret eden gazilerimiz oldu. Herkesten önce bizi hatırladıkları için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.banner287
“GAZİLER ORMANI OLUŞTURUYORUZ’’
Gazilerle birlikte ortak çalışma içinde olduklarını ifade eden Ferhatoğlu, “Gazilerimiz Kıbrıs'ı kurtardı, vatanı kurtardı şimdi de ormanlarımıza el attı. Bu azim, vatan sevgisi sadece savaşta değil, yarınımız olan ormanlarımızda da kendisini gösterdi. Gazilerimiz kendi adlarını taşıyan 'Gaziler Ormanı' oluşturacak. Bizde onlara destek olacağız. Kurumumuzun imkanları dahilinde malzeme desteği ve sınırsız teknik destek vereceğiz. Çalışmalarımız başladı ve sahayı sürdük. Tel örgü çekilerek tabelayı takacağız. Son olarak da hep birlikte fidan dikeceğiz” diye konuştu.
“GELİRİ GAZİLERE AKTARILACAK’’
Gaziler Ormanı'nın Pınarça Köyü'ndeki Orman İşletme Şefliği'ne ait bir alanda oluşturulacağını kaydeden Ferhatoğlu, "Kurumuş, bozuk bir yeri gazilerimiz kurtaracak. Onlarla birlikte kurumuş alanı yeniden canlandıracağız. Koruması, sulaması, bakımı hepsi gazilerimiz tarafından yapılacak. Gaziler Ormanı için 2 bin adet fidan siparişi verdik. Oluşturacağımız orman alanımız 10-15 dönüm civarındadır. Bu alana fıstık çamı dikeceğiz. Dikim işlemimiz de bir gün içinde tamamlanacak. Fıstık çamı para getiren bir ağaçtır ve gelirini de gazilerimize aktaracağız” bilgisini verdi.AMAÇ ORMAN SEVGİSİNİ GENÇLERE AŞILAMAK
Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle sorumluluk alanlarındaki okullarda ağaçlandırma projesi gerçekleştireceklerini ifade ederek, “Ormancılık Günü'nü bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu kapsamda sorumluluk bölgemizde 'Okullar Hayat Bulsun Projesi'ne başladık. Çorlu, Çerkezköy, Marmara Ereğlisi, Saray ve Kapaklı ilçelerimizden oluşan Çerkezköy Orman İşletme Şefliği'nin görev alanındaki okullarda hafta boyunca söz konusu projemiz kapsamında ağaçlandırma ve fidan dikim çalışmalarımız olacak.  Fidan dağıtımı, dikimi ve görsel materyaller ve sunumlar yapacağımız okullarda asıl amacımız gençliğe Orman Sevgisi'ni aşılamak” dedi.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇERKEZKÖY TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER TEMSİLCİSİ HASAN HÜSEYİN YARLİGAN
ÇERKEZKÖY TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER TEMSİLCİSİ HASAN HÜSEYİN YARLİGAN - 6 yıl Önce

çerkezköy bakiş gazetesine ve çalişanlarin çok teşekür ediyorum böyle bir haberi çok güzel yayinladiğinidan dolayi allah yolunuzu açik etsin sağolu varolun

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306