Pınarça’da Gaziler Ormanı oluşturuldu

Pınarça’da Çerkezköy Orman İşletme Şefliği’ne ait alanda Gaziler Ormanı oluşturuldu. Çerkezköy İşletme Şefliği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği’nin ortaklaşa çalışmaları sonucunda oluşturulan Gaziler Ormanı’na dün düzenlenen törenle 700 fidan dikildi.

Pınarça’da Gaziler Ormanı oluşturuldu
ÇerkezköyBakış - Pınarça’da Orman İşletme Şefliği’ne ait bir alanda Gaziler için Gaziler Ormanı oluşturuldu.
AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Çerkezköy İşletme Şefliği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği’nin ortaklaşa çalışmaları sonucunda belirlenen alan yaklaşık 700 fidan dikildi. Etrafı çitlerle çevrilen Gaziler Ormanının açılış töreni dün gerçekleştirildi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Saat 14.00’da düzenlenen açılış törenine Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Işık, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, 3.Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli Topçu Albay Ayhan Yılmaz, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Emin, SGK Çerkezköy Şube Müdürü Yücel İnce, Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Ayhan Arslan, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkanı Sebahattin Çolakoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ile dernek üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Şube Başkanı Burhanettin Binaz, dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.GAZİLER ORMANI İÇİN KURDELE KESİLDİ
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan yaptığı konuşmada Gaziler Ormanı’nın hayırlı olmasını dileyerek törene katılanlara teşekkür etti. Yarlıgan’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi.
banner287
“ORMANLARIMIZ EN DEĞERLİ KAYNAKLARIMIZDIR’’
Kurdele kesiminin ardından davetliler kendileri için hazırlanan fidanları toprakla buluşturdular. Davetliler için hazırlanan ikramlar öncesinde konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, “Ormanlarımız yaşantımızın her safhasında ihtiyaç duyduğumuz en değerli kaynaklarımızdır. Milyonlarca canlıya ev sahipliği yapan beden ve ruh sağlığımız üzerinde büyük etkileri vardır. Ulusal savunma güveliğimizden ülke turizmine her alanda kullandığımız araç ve gereçlerimize kadar yaşamımız için en doğal zenginliğimiz ve vazgeçilmezlerimizdendir” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Gaziler ormanını kendilerine kazandıran orman müdürlerine teşekkür eden Hasan Hüseyin Yarlıgan, “Gaziler Ormanı’nın hazırlanmasında yardımlarını esirgemeyen Çerkezköy Belediye Başkanım Ali Ertem’e, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu fidan dikim töreninde biz gazileri yalnız bırakmadığınız için de herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.PLAKET TÖRENİ DÜZENLENDİ
Yapılan konuşmanın ardından plaket törenine geçildi. Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın şehir dışında olmasından dolayı plaketini Vali yardımcısı Mustafa Işık, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Temsilcisi Burhanettin Binaz’dan aldı. Ayrıca Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu da gaziler tarafından plaketle ödüllendirildiler. Plaket töreninin ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu. Gaziler ormanı hakkında bilgi veren Çerkezköy Orman İşletme Şefliği yetkilileri, “Gazilerimiz Kıbrıs'ı kurtardı, vatanı kurtardı şimdi de ormanlarımıza el attı. Bu azim, vatan sevgisi sadece savaşta değil, yarınımız olan ormanlarımızda da kendisini gösterdi. Gazilerimiz kendi adlarını taşıyan 'Gaziler Ormanı' oluşturacak. Bizde onlara destek olacağız. Kurumuş, bozuk bir yeri gazilerimiz kurtaracak. Onlarla birlikte kurumuş alanı yeniden canlandıracağız. Koruması, sulaması, bakımı hepsi gazilerimiz tarafından yapılacak. Dikilen fıstık çamlarından gelecek olan para da gazilerimize aktarılacak” dediler.
Haber: Emrah ÇOĞALAN

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510