Pratik yaparak proje yazmayı öğrendiler

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Konferans Salonu’nda ‘Proje Yazma Eğitimi’ düzenlendi. Eğitimde teorik eğitimin yanından pratik proje yazma eğitimi de verildi.

Pratik yaparak proje yazmayı öğrendiler
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Trakya Kalkınma Ajansı tarafından proje yazmanın detayları ve önemli noktaları anlatıldı.
“23 OCAK’TA SONA ERİYOR’’
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimler hakkında bilgilendirmede bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Proje Yönetim Birimi Uzmanı Berkay Habiboğlu, eğitimlerin 09.00 ile 17.30 arasında gerçekleştiğini belirtirken, “Dün başlayan eğitimimiz, bugün ve yarın da devam edecek. Eğitimin sona ermesi ile birlikte atılımcılarımıza ücretsiz olarak ‘Proje Yazma Eğitimi Sertifika’ sunumu yapılacak.’’ Dedi.
“HEM TEORİK HEM PRATİK EĞİTİM’’
Habiboğlu, eğitimlerin teorik ve pratik olarak verildiğini söyleyerek “Eğitimlerde katılımcılarımıza pratik yapma imkanı da sağlanıyor. Pratik eğitim süresinde ise adaylar çeşitli gruplara ayrılıyor. Her grup teorik alanda öğrendiklerini pratiğe yansıtıyor. Pratik alanda belli bir proje ortaya koyan gruplar, ardından diğer gruplara oluşturdukları projeler hakkında sunum yaparak pratik eğitim kısmını tamamlıyor.’’ Diye konuştu.
HANGİ KONULAR ANLATILIYOR?
banner287
Eğitimde proje yazarken dikkat edilmesi gereken en ince ayrıntılara kadar bilgilendirmede bulunulduğuna vurgu yapan Habiboğlu, “Katılımcılarımıza konu başlıkları olarak sorun ağacı, hedef ağacı, mantıksal çerçeve ve bütçe oluşturma ile strateji seçimi anlatılıyor ve adayların bu konuları baz alarak ortaya proje konmaları sağlanıyor.’’ İfadelerine yer verdi.
“AJANSA SUNABİLİRLER’’
Habiboğlu pratik eğitim kapsamında temeli atılan projelerin geliştirilmesi durumunda destek almak üzere ajansa sunulabileceğini aktararak, “Eğitim süresince de projeler belli bir aşama kaydetmiş oluyor. Böylelikle katılımcılar projeleri kolaylıkla geliştirebiliyor.’’ Yorumunda bulundu. Habiboğlu’nun bilgilendirmesinin ardından programa Eğitmen Necmettin Yemiş’in sunumu ile devam edildi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306