Projeler görücüye çıktı

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nde açılan TÜBİTAK Bilim Fuarında öğrencilerin projeleri görücüye çıktı.

Projeler görücüye çıktı
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nde açılan TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 51 proje görücüye çıktı. Fuarın açılışını yapan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay “Eğitim-öğretimle yakından ilgiliyiz. Çerkezköy’de eğitimin her aşamasını yakından takip ediyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizden başka önemli bir konumuz yok” dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nde açılan TÜBİTAK Bilim Fuarında öğrencilerin projeleri görücüye çıktı.

AÇILIŞI YAPILDI


Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda dün saat 10.00’da yapılan bilim fuarı açılışına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İrfan Danışmaz, Yusuf Hayri, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

ÖĞRETMENLER DE GÖREV ALDI   


Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Programın açılış konuşmasını Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Müdürü Fahrettin Karaman yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Fahrettin Karaman “Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilgini gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır” dedi.51 PROJE ORTAYA ÇIKTI


Bilim fuarında 51 projenin sergilediğini kaydeden Karaman “51 projeyi 80 öğrencimiz, 8 danışman öğretmen rehberliğinde gerçekleştirdi. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşmalara kapı aralamasını temenni ediyorum. Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“EĞİTİM-ÖĞRETİMLE YAKINDAN İLGİLİYİZ”


Okul Müdürü Fahrettin Karaman’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay bir konuşma yaptı. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nin bilim fuarına katılmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Eğitim-öğretimle yakından ilgiliyiz. Çerkezköy’de eğitimin her aşamasını yakından takip ediyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizden başka önemli bir konumuz yok” dedi.

“BİZLERİN YERİNDE SİZLER OLACAKSINIZ”


Bilim fuarlarında sunulan projelerin önemli olduğunu kaydeden Kaymakam Kubilay “Yarın bizlerin yerlerinde sizler olacaksınız. Şimdiden böyle başarılı çalışmalara imza atmanız bizlere ilerisi için umut veriyor.” diye konuştu. Bilim fuarının oluşturulmasında görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek sözlerini sürdüren Kaymakam Kubilay “Bilim ve teknoloji etkinliklerini önemsiyoruz.Tek düşüncemiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmektir.” İfadelerine yer verdi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI


Kaymakam Kubilay’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında açılış kurdelesi kesildi. Ardından Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, okul müdürleri ve öğretmenlerle stantları tek tek gezerek, öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 17:37

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510