Raf’ta farklı kasada farklı fiyat

Market zincirleri sunduğu avantajlı fiyatlarla bir yandan tüketiciyi kendisine çekmeyi başarırken, bazı marketler ise fişlerini okumayan müşterilerine kaşla göz arasında yapacaklarını yapıyor. Özellikle kampanyalı ürünlerde fiyat düşüklüğü ile müşteriyi ürüne yönelten bazı marketler, ürün barkodunu kasada okuturken farklı fiyat uyguluyor. Onur Market’ten önceki gün 32.33 TL tutarında alışveriş yapan Ercan Erdoğan, üzerinde 3.82 TL tutarındaki bir ürüne 5.76 TL ödediğini bir gün sonra marketten aldığı fişi incelerken öğrendiğini söyleyerek “Yapılan yanlışlık küçük olsa da her gün yüzlerce müşterinin bu şekilde bir durumla karşılaşmış olabileceği düşünüldüğünde olayın boyutu ortaya çıkıyor. Alışveriş yaparken ürünün üzerindeki fiyat ile fiş üzerindeki tutar karşılaştırılmalıdır. “ dedi. Konu hakkında ilgili mercilere başvurarak hakkını arayacağını söyleyen Erdoğan “Amacım bu gibi benzer durumlarda vatandaşların duyarlı olmasını sağlayabilmek. Yanlışlığı ortadan kaldırma adına her türlü girişimde bulunacağım.’’ ifadelerini kullandı.

 Raf’ta farklı kasada farklı fiyat
ÇerkezköyBakış - Barbaros Caddesi’nde faaliyet gösteren Onur Market’ten önceki gün alışveriş yapan Ercan Erdoğan, üzerinde 3.82 TL tutarındaki ürüne 5.76 TL ödediğini söyleyerek,  benzer durumlarda vatandaşların mağdur olmamaları için ürünün üzerindeki fiyat ile fiş üzerindeki tutarı karşılaştırmalarını istedi.
3.82 TL’LİK ÜRÜNE 5.76 TL FİYAT
Her gün yüzlerce müşterinin binlerce ürün arasından alış-veriş yaptığı Onur Market’ten önceki gün alışveriş yapan Ercan Erdoğan raftaki bir ürün fiyatının kasada farklılık gösterdiğini ifade etti. Önceki gün Onur Market’ten toplamda 32.33 TL tutarında alışveriş yaptığını söyleyen Erdoğan, “Üzerinde 3.82 TL tutarındaki bir ürüne kasada 5.76 TL ödedim.’’ Dedi. Aradaki fiyat farkını bir gün sonra marketten aldığı fişi incelerken fark ettiğini kaydeden Ercan Erdoğan “Fişi incelerken fiyat küpüründe 3.82 TL olarak yazan ürünün fiş üzerindeki tutarı 5.76 TL olarak yazılmış. 3.82 TL ödeyeceğimi düşündüğüm ürüne kasada 5.76 TL ödedim.’’ Diye konuştu.   
“ÜRÜNÜN BİRİM FİYATI DA FARKLILIK GÖSTERİYOR’’
Sadece ürünün tutarında değil, birim fiyatında da farklılık bulunduğunu söyleyen Erdoğan “Aldığım ürünün üzerinde ürünün birim fiyatı 9.95 TL yazarken, fiş üzerindeki rakam 14.99 TL. Hem tutar, hem de birim fiyat raf ile fiş arasında farklılık gösteriyor.’’ Dedi.
“ÜRÜN ÜZERİNDEKİ FİAT İLE FİŞ ÜZERİNDEKİ FİATI KARŞILAŞTIRIN’’
banner287
Yapılan yanlışlığın küçük olsa da her gün yüzlerce müşterinin alışveriş yaptığı düşünüldüğünde büyük olduğunu söyleyen Ercan Erdoğan, bu gibi durumlarda vatandaşların mağdur olmaması için vatandaşlardan ürünün üzerindeki fiyat ile fiş üzerindeki tutarı karşılaştırmalarını istedi.
“HAKKIMI ARAYACAĞIM’’
Konu hakkında ilgili mercilere başvurarak hakkını arayacağını söyleyen Erdoğan “Amacım bu gibi benzer durumlarda vatandaşların duyarlı olmasını sağlayabilmek. Yanlışlığı ortadan kaldırma adına her türlü girişimde bulunacağım.’’ İfadelerini kullandı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT
MURAT - 6 yıl Önce

evet a101 ve kipada marketlerindede ayni olaylar oluyor. tek ürün aldığım için kazıklanmıyorum.kasada farklı fiyat oluyor etikette farklı kasiyeri uyarıyorum fiyatı düzeltiyor böylece.

vatandas
vatandas - 6 yıl Önce

olaya konu olan marketin daima yapmış olduğu iş burda ercan beyi taktir ediyorum duyarlığından ötürü. indirim kartı diyolar askine kasada bindirme yapıyorlar sonrada kasada itiraz ettiğin zaman rafdaki ürünün fiyatını değiştirmemişler ondan dolayı söylüyorlar. marketlerin çoğu bunu yapıyor sadece yapmayan bir market var oda zaten şubeleri ile belli 3675 mağazaya sahip...

hicabi yavşan
hicabi yavşan - 6 yıl Önce

millet marketlerde koyun gibi oluyor tabi kredi kartıya nasılsa ödebeyecek... pazara geldimi 5 kuruş için pazarlık yapıyor 1 liraya sanki tezgağtarı satın alacak uyanıkya...

nadiye bayko
nadiye bayko - 6 yıl Önce

biz bayanlar kasadan çıkmadan fiyatları kontrol ediyoruz ayrıca son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleride almıyoruz sonuçta bir defada kullanılmayacak ürünler var.sık sık karşılaştığımız bir durum

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

onur indirim kart kullanmadıysa liste fiyatı geçerlidir.

meçhul
meçhul - 6 yıl Önce

:) enteresan haber , enterasan tevafuk. barkotsuz ürün satanlara ne demeli ? mesela : bazı işletmeler var, tezgahtar değişince fiyat değişiyor bu duruma ne der acaba vatandaş...bunu nasıl haber yapacağız? hem bu haberde bir düzeltme yapmak lazım , alış verişi yapan bu şahıs değildi , kamera kayıtları incelensin :)))))

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 yıl Önce

hakkini aramasi çok iyi olmuş kim bilir bir günde helal olmayan kaç para giriyor o kasaya bu insanlarin vicdani nasil rahat ediyor market çalişanlarina helalinden bol kazançlarr.

önemimi var bu ülkede bir yeri şikayet yada bilgi alacan ad soyad boş
önemimi var bu ülkede bir yeri şikayet yada bilgi alacan ad soyad boş - 6 yıl Önce

insanlar yolda bir yaralı görse bir olay görse müdahale edemez hale geldik insanları sindirdi kanunlar yaralıyı hastahaneye götürsen sen yaralıdan daha fazla yatarsın iyilik yaptın gideceğin yerlerden oldun insanların vakti fazla olmaya bilir. şi̇mdi̇ geleli̇m bu duruma ki̇mse 1 yada 2 liranın peşinde değil,ama bu işlemi bütün marketler yapıyor özelliklede kipa burda onur marketin ismi geciyor ama önemi yok vatandaşa prosüdürü uzatıp 2 lira için müşteri temsilciliğinde 1 saat bekletemezsin bu hükümet akp iyi ya denetlesin büyük zincirleri,küçük lokmalarla uğraşana kadar.bu ülkede bazı firmaları özelleştirerek 40 yıl gibi bir süreyle 10 yılı kurtardılar 10 yıl sonra bu ülke tepetaklak aynaya bakıp bir düşünelim menfaat için cabalamıyalım ama herkes menfaatine bakıyor,düne kadar söylemediğin laf bırakmadığın,gırtlak kırtlağa geldiğin insanla el ele veriyon ne cabuk unuttunuz birbirinize dediklerinizi ne oldu şimdi doğru yolu bul


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306