Raif Dinçkök Ortaokulu’nda okul öncesi şenlikleri başladı

Raif Dinçkök Ortaokulu tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Okul Öncesi Şenlikleri’nin açılışı dün yapıldı. 5 gün sürecek olan şenliklerin ilk gününde atölye çalışmaları adı altında minik öğrencilerin yaratıcılıkları ön plana çıkartılırken, okul müdürü Mervan Yıldız şenliklerin önümüzdeki yıllarda da yapılacağını söyledi.

Raif Dinçkök Ortaokulu’nda okul öncesi şenlikleri başladı
ÇerkezköyBakış - Raif Dinçkök Ortaokulu tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Okul Öncesi Şenlikleri’ dün gerçekleştirilen etkinliklerle başladı.  
OKUL ÖNCESİ ŞENLİĞİ BAŞLADI
Raif Dinçkök Ortaokulu’nda saat 12.00’de başlayan 2. Okul Öncesi Şenlikleri’nin açılışına veliler de katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Müdürlüğü’nün yazısı kapsamında bu programı gerçekleştirdiklerini belirten Okul Müdürü Mervan Yıldız, “Okul öncesi eğitimin önemi öğrenciler için çok büyük. Velilerimiz de çocukları okulumuza teslim ettikleri andan bu ana kadar onlardaki farklılığı görmüşlerdir. Artık çocuklarımız gelecek yıl birinci sınıftan başlayacakları okullarına hiçbir zorluk çekmeden gelecekler, uyum sağlamada sıkıntı yaşamayacaklardır.” Dedi.“YARATICILIKLARINI GELİŞTİRİYORUZ”
banner287
Şenliklerin amacını çocukların yaratıcılıklarını geliştirme, topluma adapte olma ve birlikte hareket etmek olarak tanımlayan Yıldız,”Açılış programımız da bu amaçlardan biri olan yaratıcılığı ön plana çıkaran atölye çalışmaları olacak. 5 gün sürecek olan programımızda yarın (bugün) 10.00’da düzenlenecek etkinlikte rehber öğretmenimiz Eliz Arpaçay öğrenci velilerine sunum yapacak. Perşembe günü çevre tanıma gezisi kapsamında diş hekimleri ziyaret edilecek. 29 Mayıs Çarşamba günü şenlik kutlaması, 31 Mayıs Cuma günü ise velilerin de katılımıyla Tepe piknik alanında piknik yapılacak.’’ Diye konuştu.
KOLAJ ÇALIŞTILAR
Konuşmanın ardından kolaj çalışmalarına geçen öğrenciler burada velileri ile birlikte kolaj çalışmasına katıldılar.
Haber: Savaş AkyıldırımÇerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510