Rest karşılık buldu, ama sonuç çıkmadı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Çerkezköy ve Kapaklı’da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan kooperatiflere “Ya birleşecekler, ya da Büyükşehir’in minibüslerini güzergâha koyacağım” resti karşılık buldu. Kooperatifler hemen toplantı yaptı, ancak yine sonuç çıkmadı.

Rest karşılık buldu, ama sonuç çıkmadı

Çerkezköy Bakış - 2017 yılında Çerkezköy Belediyesinin aldığı tek yön uygulamasının ardından S.S.41 nolu Kapaklı Halk Minibüslerinin Atatürk Caddesini kullanmasına izin verilmiyor. Çerkezköy ile Kapaklı’nın İsmet Paşa Mahallesi arasında yolcu taşımacılığı yapan S.S.25 nolu Akarsu minibüsleri ise Atatürk Caddesini kullanıyor. İki kooperatif arasında yaşanan güzergâh sorunu nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, minibüsçülerle bir araya gelmiş ve “birleşin” çağrısı yapmıştı. Ancak kooperatifler birleşmeye kısmen sıcak baksa da, bazı konularda anlaşma sağlanamayınca askıya alınmıştı.
ALBAYRAK 1 HAFTA SÜRE VERMİŞTİ
Geçtiğimiz 7 Şubat günü Çerkezköy Bakış Gazetesi’ni ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaşanan güzergah sorununa dikkat çekmiş ve “Ya birleşecekler, ya da Büyükşehir’in minibüslerini güzergâha koyacağım. Onlara 1 hafta süre” açıklaması yapmıştı.
TOPLANTI YAPTILAR
Albayrak’ın bu resti kısa sürede karşılık buldu ve Çerkezköy, Kapaklı, Kızılpınar, Veliköy ve Pınarça minibüs kooperatiflerinin temsilcileri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Toplantıya Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şenol Turan, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa As, beş kooperatifin başkanı ve minibüsçüler katıldı.


“BİRLİKTE NASIL MUTLU OLABİLİRSİNİZ ONU KONUŞMALIYIZ”

Birlik beraberliğin fayda sağlayacağını belirten Turan,  “Birlik beraberliğin ne kadar faydalı olduğunu Tekirdağ taşıyıcılarda yaşadık. Tekirdağ’da ikinci bir kooperatif oluşturmadık. Birlikteliğin bizlere ne kadar faydalı olduğunu yaşamış, görmüş, tatmış bir insanım. Çerkezköy-Kapaklı bölgemizin en hızlı kalkınan, en yoğun göçünü alan iki ilçemiz. Dolayısıyla bu hızlı ilerlemede tabi ki minibüs hatlarında, güzergâhlarında yolcularınızın ve araçlara binen insan sayınızın fazla olduğundan dolayı ve gelirleri yönünden de her gün artan bir gelir olduğunu görüyoruz. UKOME kurulu kuruldu ve yeni bir süreç başladı. Tek merkezden işler yürütülüyor. Belediyenin TETUS sistemi kuruldu. Yaklaşık 250- 300 bin TL para öderseniz TETUS’tan çıkabiliyorsunuz. Şimdi birlikte ne yapılabilir, birlikte nasıl mutlu olabilirsiniz onu konuşmalıyız.” dedi.
FARKLI GÖRÜŞLER ORTAYA ÇIKTI
Turan’ın konuşmalarının ardından hem minibüsçüler hem de kooperatif başkanları görüşlerini paylaştı. Bazı minibüsçüler, birleşmenin faydalı olacağını, kalitenin ve hizmetin artacağını belirti. Buna karşı çıkan minibüsçüler ise araçların biraz daha büyümesi gerektiği, işin zamana bırakılmasının daha doğru olacağını belirtti.
“BİRLEŞME DAHA FAYDALI OLACAKTIR”
Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa As, birleşmenin daha faydalı olacağını belirtti. As, “Çalışma barışı yapmamız lazım. Hem minibüsçülerin hem vatandaşların huzuru ve memnuniyeti bu birleşmeden geçiyor.” ifadelerini kullandı.    
Toplantıda birleşme ile ilgili nihai bir karar çıkmadı. Kooperatif temsilcileri önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelecek.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510