Samsunlular Derneği’ne toplu katılım

Yıldırım Beyazıd Mahallesi Kumlugeçit Mevkii’nde ikamet eden bir grup Samsunlu genç, Çerkezköy Samsunlular Derneği’ni ziyaret ederek derneğe üye oldular. Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Musa Kavlak, dernek olarak gençlere büyük önem verdiklerini söyleyerek “Kısa süre içerisinde üye sayımızı 200’ün üzerine çıkardık. İnşallah yeni katılımlar bizleri daha da güçlü hale getirecektir.’’ dedi.

Samsunlular Derneği’ne toplu katılım
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Samsunlular Derneği üye çalışmalarını sürdürüyor.
SAMSUMLU GENÇLER’DEN  DERNEK ZİYARETİ
Yıldırım Beyazıd Mahallesi Kumlugeçit Mevkii’nde ikamet eden bir grup Samsunlu genç, önceki gün saat 14.00’da Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Musa Kavlak’a dernek merkezinde ziyarette bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek gençlere teşekkür eden Musa Kavlak gençlerin derneğe üye kaydını gerçekleştirdi.
“ÜYE SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR’’
Yeni kurulan bir dernek olmalarına rağmen kısa sürede Çerkezköy genelinde isimlerini duyurduklarını söyleyen Musa Kavlak “Bunun en büyük ispatı da her gün derneğimize yeni üyeler kazandırıyoruz. Bugün de kalabalık bir genç hemşehri grubu derneğimizi ziyaret ederek, üye olarak kayıt oldular. Kendilerine duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum’’ dedi.
“GENÇLERE AYRI BİR ÖNEM VERİYORUZ’’
Dernek olarak gençlere ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Musa Kavlak şöyle devam etti: “Bizler ilk gün söylediğimiz gibi asla tabela derneği olmayacağız, Çerkezköy’de aktif bir şekilde faaliyette bulunacağız. Bu çerçevede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genç arkadaşlarımızın bizlerin arasına katılması ise bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı oluşturuyor. Dernek olarak gençlere yönelik çeşitli sosyal faaliyetler düzenleyeceğiz.’’ Diye konuştu.
banner287“HEDEFİMİZ TÜM HEMŞEHRİLERMİZİ DERNEK ÇATISI ALTINDA BİRLEŞTİRMEK’’
Kavlak, TUİK’in Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre Çerkezköy ve çevresinde 15 bin 680 kişinin yaşadığını ifade ederek “Kızılpınar ile Veliköy’ü dahil edersek Çerkezköy’de yaklaşık 8 bin Samsunlu’nun ikamet ettiğini tahmin ediyoruz. Dernek olarak hedefimiz tüm Samsunluları dernek çatısı altında bir araya getirmektir. Bunun adımlarını atıyoruz. Bundan sonra düzenleyeceğimiz sosyal aktivitelerle hemşehrilerimizle bir arada bulunacağız.’’ İfadelerine yer verdi. Ziyaret üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306