Sanayi Odası’na ADIM ADIM

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Tekirdağ’a ‘Sanayi Odası’ kurulması için şimdiye kadar 150 imza toplandığını vurgulayarak “Sanayicilerin TSO’lar tarafından yönetilmesi Türkiye’nin ayıbıdır. Sanayicileri Sanayi Odaları yönetmelidir.” dedi. Tekirdağ genelindeki bütün OSB’lerin ‘Sanayi Odası’ istediğini belirten Sarıoğlu “Biz bu girişimi başlattıktan sonra, Sanayi Odası bulunmayan Bursa ve Manisa da bizimle irtibata geçti.Onlar da Sanayi Odası için girişimde bulunacaklar.” diye konuştu.

Sanayi Odası’na ADIM ADIM
ÇERKEZKÖY BAKIŞ -Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Tekirdağ’da Sanayi Odası kurulması için başlatılan çalışmaların sürdüğünü söyledi.
“ELBİRLİĞİYLE OLACAK’’
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Tekirdağ’da Sanayi Odası kurulması için ÇOSB öncülüğünde bir çalışma başlattıklarını hatırlatarak, “ ÇOSB öncülüğünde oluşturduğumuz müteşebbis heyet çalışmasını sürdürüyor. İmza toplama çalışmalarına devam ediyoruz. Bu girişim sadece ÇOSB’nin bir girişimi değildir. Sadece ÇOSB istediği diye bir şey yok. Bu talep sadece bir ihtiyaçtan oluştu. Tekirdağ genelindeki tüm OSB’lerden birer temsilcinin katılımıyla elbirliğiyle olacak.’’
“SANAYİCİLERİ SANAYİCİLER YÖNETMELİ’’
Türkiye’de sanayicilerin Sanayi Odaları tarafından yönetilmesi gerektiğini ifade eden Sarıoğlu, “Şimdiye kadar birçok bölgede Sanayiciler, Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından temsil ediliyorlar. Bizler, Ticaret Odaları’na karşı değiliz, yalnızca bizler kendimiz tarafından temsil edilmek istiyoruz. Bu girişimde her sanayici de bu çalışma içerisinde severek olmak istiyor. ’ diye konuştu.
“150 İMZA TOPLADIK’’
banner287
Şimdiye kadar 150 sanayiciden imza toplandığını açıklayan Ömer Sarıoğlu, kısa süre içerisinde de yeterli imza sayısına ulaşacaklarını ifade ederek şöyle devam etti: “Ticaret ve Sanayi Odalarında hepinizin bildiği ve yaşadığı gibi sanayiciler temsil edilmemektedir. Ya da çok az sayıda temsil edilmekte. Bunun sıkıntılarını hepimiz yaşadık. İlimizde sadece sanayicilerimizin üye olduğu bir sanayi odası olsa, sanayicilerimiz mevcut oda hizmetlerinden daha hızlı faydalanacak. Ayrıca oda faaliyetlerinde sanayicilerin sorun ve beklentilerine yoğunlaşılarak, sorunlar çözüm odaklı görüşülecektir.”
“DİĞER ODA’LAR DA HAREKETE GEÇTİ’’
Çerkezköy’de başlattıkları girişimin ardından Sanayi Odası bulunmayan Bursa ile Manisa’dan telefonlar aldıklarını ifade eden Sarıoğlu, “bizlere, kendilerinin de Sanayi Odası kurmak istediklerini, bu çalışmada kendilerinin de olmak istediklerini söylediler.’’ İfadelerini kullandı.
“BU TÜRKİYE’NİN BİR AYIBIDIR’’
Sanayicilerin Ticaret ve Sanayi Odaları kanalıyla temsil edilmelerini ‘Türkiye’nin bir ayıbı’ şeklinde yorumlayan Sarıoğlu şunları söyledi: “küçük hesaplar yapılmadan sanayicilerin önü açılmalıdır. Sanayicileri kendileri yönetmelidir. Sanayicilerin kendilerini yönetme adına bizler fitili ateşledik, devamı gelecektir.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306