Sanayi Odası’na, Sanayi Bakanı’ndan tam destek

Islah OSB’ler için belirlenen yol haritası ve katedilen mesafeyi yetkililerle istişare etmek üzere Tekirdağ’a gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Tekirdağ’ın sadece bir sanayi şehri olmadığını, turizm, tarım ve hayvancılık potansiyeli ile de güçlü bir il olduğunu vurgulayarak “Tekirdağ, sanayi konusunda seçici olmalı. Yüksek teknolojili sanayi tesisleri yapmamız gerek. Bu da bölgenin kalitesini artıracak." Dedi. Tekirdağ’da Sanayi Odası kurulması çalışmalarını da değinen Bakan Ergün “Sanayi Odası’nın Tekirdağ’a çok faydalı olacağı inancındayım ve süreci sonuna kadar destekliyorum” ifadelerini kullandı.

Sanayi Odası’na, Sanayi Bakanı’ndan tam destek
ÇerkezköyBakış - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Tekirdağ Ramada Otel’de sanayicilerle toplantısının ardından Tekirdağ'da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
SADECE SANAYİ ŞEHRİ DEĞİL
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Ergün, Tekirdağ'da, genellikle Islah OSB’ler üzerine görüşmeler yaptıklarını ifade ederek, ancak Tekirdağ'ın yalnız sanayi şehri olarak düşünülmemesi gerektiğini vurguladı.Ergün, şöyle konuştu: "Tekirdağ, sanayinin yanında turizm, tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan bir il. Her sanayinin Tekirdağ'da olmasına gerek yok. Bu konuda seçici olmalıyız. Bizim yüksek teknolojide tesisler yapmamız gerek. Bu da bölgenin kalitesini artıracak."
HER İSTEYEN TEKİRDAĞ’A GELEMEYECEK
Bakan Ergün, bir gazetecinin "Tekirdağ'ın İstanbul'un sanayisini de barındıracağı" şeklindeki ifadesini hatırlatması üzerine, şöyle konuştu: "İstanbul, sorunlarını kendi içerisinde aşar. Tekirdağ'da yapılan bir plan var. Nerede sanayi, nerede tarım yapılacağı belirlendi. Tekirdağ'da her isteyen istediği gibi yatırım yapamayacak. İstanbul'un Dudullu ve İkitelli'deki sanayilerinin Tekirdağ'a geleceği şeklinde bir durum söz konusu değil."banner287
SANAYİ ODASI’NA TAM DESTEK
Tekirdağ Sanayi Odası'nın kurulması çalışmalarının başlatıldığını öğrendiğini belirten Bakan Ergün, bu sürece kendisinin de tem destek vereceğini kaydetti. Ergün, Sanayi Odası kurulumu için 800 civarında imza toplandığını öğrendiğini anımsatarak, “Oda kuruluşları önceden bizim bakanlığımıza bağlı idi. Artık Gümrük Bakanlığı bakıyor. Ben Şahsen Tekirdağ Sanayi Odası’nın kurulmasının faydalı olacağı inancındayım ve süreci sonuna kadar destekliyorum.” dedi.
BAKANLIK DA OLUMLU BAKAR
Tekirdağ Sanayi Odası’nın kurulumunun en kısa zamanda gerçekleşeceğine inandığını ifade eden Bakan Ergün, bu sürecin birkaç ay içinde tamamlanabileceğini belirtti. Ergün, Tekirdağ’a Sanayi Odası kurulmasına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Gümrük Bakanlığı’nın da olumlu bakacağına inandığını söyledi.
Toplantıya, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ile Özlem Yemişçi de katıldı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510