Schott Orim Cam’dan eğitime destek

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet Schott Orim Cam fabrikası Raif Dinçkök Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı için katkıda bulundu.

Schott Orim Cam’dan eğitime destek
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet Schott Orim Cam fabrikası Raif Dinçkök Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı için katkıda bulundu. Fabrikanın yaptığı katkılarla fiziki koşulları iyileştirilen sınıf, dün düzenlenen törenle açıldı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet Schott Orim Cam fabrikası Raif Dinçkök Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı için katkıda bulundu.

ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇILDI


Schott Orim Cam’ın yaptığı katkılarla fiziki koşulları iyileştirilen ve firmanın katkıları ile malzemelerin alındığı Özel Eğitim Sınıfı dün saat 10.30’da düzenlenen törenle açıldı. Törene Çerkezköy Kaymakamı  Metin Kubilay, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri, okul müdürleri, Raif Dinçkök Ortaokulu Müdürü Nesim Bozkurt, Schott Orim Cam Genel Müdürü Hakan Gerdan, İnsan Kaynakları Müdürü Özlem Sular, Mali İşler Müdürü Vedat Oyman, Proje Sorumlusu Elçin Ünal, Özel Eğitim Sınıfı öğretmeni Meryem Sevin ile öğrenciler ve veliler katıldı.

FARKINDALIK AÇISINDAN DA ÖNEMLİ


Açılışta konuşan Schott Orim Cam Genel Müdürü Hakan Gerdan “Yaptığımız çok küçük bir hizmet. Bu bir başlangıç. Örnek olmaya çalışıyoruz. Bizim bu küçük hizmetimiz sizin yaptıklarınızın yanında hiçbir şey değil” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan da “Bu çalışma bizim için çok önemli. Özellikle özel eğitim sınıfının seçilmesi, özel eğitimde farkındalık yaratılması açısından da önemli” diyerek katkıda bulunanlara teşekkür etti.

HEPİMİZİN BİRİNCİ GÖREVİ


Açılışta Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da konuşma yaptı. Schott Orim Cam camiasına teşekkür eden Kubilay “Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bu proje kapsamında sınıfın fiziksel ortamı iyileştirildi ve eğitim materyalleri sağlandı. Çocuklarımıza sahip çıkmak hepimizin birinci görevi. Kamunun yanında özel sektörün de eğitime yaptığı katkıları önemsiyoruz. Eğitime katkı sağlayan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ


Çerkezköy’de çok sayıda sanayi kuruluşunun bulunduğunu kaydeden Kubilay “Bu fabrikaların da eğitime katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi. Kubilay, Schott Orim Cam camiasına da eğitime katkılarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından 9 özel öğrencinin eğitim gördüğü Özel Eğitim Sınıfının açılışı gerçekleştirildi. Programda Schott Orim Cam Genel Müdürü Hakan Gerdan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 17:31

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510