Seçim sonucu belli oldu

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçiminin 8. Meslek Grubu oylaması yapılan itiraz üzerine bugün yenilendi. Seçimi sarı liste kazandı.

Seçim sonucu belli oldu

banner287
Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası meslek grupları seçimi geçtiğimiz 1 Nisan günü yapılmıştı. Sarı listenin adayı Süleyman Kozuva 10 meslek grubunu, mavi listenin adayı Rahmi Yılmaz ise 2 meslek grubunu kazanmıştı. Seçimin galibi ise sarı liste olmuştu. Mavi listenin 8 Meslek Grubu meclis üyesi adayı Murat Bakıral, sınırlı yetkiye sahip olan kişilerin imza sirküsü ile oy kullandığını, ayrıca işaretli olan oy pusulalarının geçersiz sayıldığından seçilemediğini belirterek Çerkezköy İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na müracaat ederek ilgili meslek grubu seçiminin yenilenmesini talep etti. Bu talep ise yerinde bulundu 8. Meslek Grubu seçiminin 6 Mayıs tarihinde oda binasında yapılması kararlaştırıldı.
Bugün sabah saat 08.00 da başlayan oy kullanma işlemi saat 17.00 da sona erdi. Ardından İlçe Seçim Kurulu görevlileri oyları saydı. Kullanılan 97 oyun 63’ünü sarı liste, 34’ünü ise mavi liste kazandı. Bu sonuçlara göre 33 sandalyeli ÇTSO meclisini sarı listeden 28, mavi listeden ise 5 meclis üyesi oluşturdu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 17:30

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306