Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı sürüyor

1 Kasım Pazar günü yapılacak olan 26.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için İlçe seçim kurullarınca hazırlanan seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı muhtarlıklarda devam ediyor. Seçmenin hangi okulda, hangi sırada ve hangi sandıkta oy kullanacağını belirten seçmen bilgi kağıtları imza karşılığında alınıyor.

Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı sürüyor
Çerkezköy Bakış - Seçmen bilgi kartları muhtarlıklar aracılığıyla seçmenlere ulaştırılıyor.
1 KASIM GÜNÜNE KADAR ALINABİLECEK
Seçimlerde oy kullanacak vatandaşlar seçmen bilgi kâğıtlarını bağlı bulundukları muhtarlıklara müracaat ederek teslim alabiliyor. Seçmen bilgi kağıtları, 1 Kasım 2015 Pazar gününe kadar alınabilecek.
YOĞUNLUK YAŞANIYOR
banner287
Seçmen kağıtlarını 5 Ekim tarihinde teslim alan muhtarlar, sürenin kısıtlı olması nedeniyle yoğunluk yaşıyorlar. Seçmen bilgi kağıtlarının büyük bir kısmı muhtarlıklara gelen seçmenlere teslim edilirken, muhtarlıklara gelemeyen bazı seçmenleri ise adreslerine bırakılıyor. 
İMZA KARŞILIĞINDA ALIYORLAR
Seçmen bilgi kağıtlarında vatandaşların hangi okulda, hangi sırada ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını belirtiliyor. Belirtilen süreye kadar muhtarlıklardan alınmayan seçmen bilgi kağıtları daha sonra İlçe Seçim Kurulu’na teslim edilecek. Mesai saatleri içerisinde açık olan muhtarlıklara gelen vatandaşlar, imza karşılığında seçmen bilgi kağıdını alabiliyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 17:26

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306