Sedir fidanları toprakla buluştu

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri, Orman Haftası sebebiyle Çerkezköy Belediyesi’nin göstermiş olduğu yeşil alan üzerinde 200 adet sedir fidanını toprakla buluşturdu. • 5. Sayfada

Sedir fidanları toprakla buluştu
ÇerkezköyBakış - Dünya Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri yeşil alan üzerinde 200 sedir fidanı diktiler
TÖREN DÜZENLENDİ
Düzenlenen ağaç dikme törenine Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Hamdi Zenginal, HFZ Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sayar, Okul Öğretmenlerinden Ayşegül Ülkü, Gönül Yaman ile Fatma Arslan, Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazan Uysal ile yaklaşık 100 öğrenci katıldı.


banner287

ÖĞRENCİLER 200 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU
Gazi Osman Paşa Mahallesi Günaylar sokak ile Erdem sokak arasında kalan ve Çerkezköy Belediyesine ait yeşil alan üzerinde bir araya gelen öğrenciler Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan alanda yaklaşık 200 sedir fidanını toprakla buluşturdu. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem fidan diken öğrencilere bizzat yardım ederek, orman haftasının da önemine değindi. Ertem, orman haftası dolayısıyla belediye olarak talepte bulunan okullara fidan yardımında bulunduklarını ifade ederek, “Ne kadar az fidan vermiş olsak da toplumumuza ve öğrencilerimize önemli mesajlar vermek adına anlamlı bir etkiliktir” dedi.
Çerkezköy’ün yeşillenmesi, ağaçlandırılması ve korunması şuurunun geliştirilmesi adına bu tür etkinliklerin sadece orman haftasında değil her zaman yapılması gerektiğini söyleyen Ali Ertem, “Belediye olarak bugüne kadar caddeler, sokaklar ve parklarda yeşillendirme ile ağaçlandırma konusunda elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu anlamda gelen talepler doğrultusunda da 2 bine yakın fidanı toprakla buluşturacağız” diye konuştu.
“AĞAÇLARIMIZI KORUMAMIZ GEREKİYOR’’
İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Hamdi Zenginal ise, Çerkezköy Belediyesi’ne destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Doğanın güzelleşmesi adına bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerekiyor. İnsanlarımız yeşili özler hale geldi. Doğanın dengesi açısından ağaç dikmek son derece önemli olduğu kadar korumak da büyük önem taşıyor” ifadelerine yer verdi.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306