SGK Haftası etkinliklerle kutlanıyor

Ülkemizde her yıl 13-19 Mayıs tarihleri arasında etkinliklerle kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Çerkezköy SGK Merkez Müdürlüğü, Kipa Alışveriş Merkezi içerisinde açtığı stantla vatandaşları SGK hakkında bilgilendiriyor. Cuma günü sona erecek olan stant etkinliği için SGK Merkez Müdürü Yücel İnce,”Vatandaşlarımızı Sosyal Güvenlik konusunda bilinçlendirmeyi ve yeni hizmetlerimizi tanıtmayı amaçlıyoruz.” Dedi.

SGK Haftası etkinliklerle kutlanıyor
ÇerkezköyBakış - Ülkemizde her yıl 13-19 Mayıs tarihleri arasında etkinliklerle kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Çerkezköy SGK Müdürlüğü, Kipa Alışveriş Merkezş içerisinde açtığı stantla vatandaşları SGK hakkında bilgilendiriyor.  
STANT AÇTILAR
Kurdukları stantla vatandaşlara emeklilik ve sigorta primleri gibi sosyal haklar anlamında bilgiler sunduklarını belirten SGK Çerkezköy Merkez Müdürü Yücel İnce ”SGK haftası kapsamında Pazartesi günü açtığımız stantta vatandaşlarımıza emeklilik bilgileri, sigorta ödemeleri gibi konularda bilgi veriyor, yardımcı oluyoruz. Bunun yanında SGK olarak yeni sunulan hizmetleri de vatandaşlarımıza tanıtıyoruz. Çiftçiler, yurtdışında yaşayanlar, kamu idarelerinin yükümlülükleri, aylıkların hesaplanması, iş kazası ve meslek hastalıkları, iş veren hak ve yükümlülükleri, engellilerin sosyal güvenlik hakları ve mevsimlik tarım işçilerinin sigortalılığı gibi alanlarda da bilgi sahibi olma imkanı sunuyoruz.” Bilgisini verdi.
YENİ HİZMETLERİ TANITTILAR
SGK’nın yeni hizmetlerinden de bahseden İnce, “Özellikle telekomünikasyon alanında başlattığımız cep telefonundan anında hizmet alma imkanı ile vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını belirterek 5502’e attıkları mesajları anında cevaplayarak,  gerekli bilgiyi vatandaşlarımıza sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

banner287


STANT CUMA GÜNÜNE KADAR HİZMET VERECEK
Standın Pazartesi günü açıldığını ve Cuma gününe kadar vatandaşlara hizmet vereceğini belirten İnce yapılacak diğer etkinliklerden de söz ederek, “Köylerimize bilgilendirme amaçlı ziyaretlerde bulunacağız. Bunun yanında bugün Müjgan- Serkan Karagöz Engelliler Okulu’nu ziyaret ederek engelli vatandaşlarımızın haklarını ailelerine anlatacağız.” Dedi.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510