Şimdi hedef LYS

FEM Dershanesi Çerkezköy Şubesi Fizik Öğretmeni Ahmet Bulut, geride kalan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nin genel bir değerlendirmesini yaparak yaklaşan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’ye değindi. YGS’nin öğrencilerin girdiği deneme sınavlarına yakın bir zorlukta geçtiğini belirten Bulut “Sistemli çalışan, emek veren bir aday YGS’yi ı kolaylıkla aşabilirdi. Öğrenciler, LYS’nin üstesinden sıkı çalışarak gelebilir. Bu yüzden öğrencilerin performanslarının üzerine koyarak çalışmaya devam etmeleri, hiçbir umutsuzluğa ya da rehavete kapılmamaları gerekir.’’ Dedi.

Şimdi hedef LYS
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy FEM Dershanesi Çerkezköy Şubesi Fizik Öğretmeni Ahmet Bulut geride kalan YGS ile ilgili genel bir değerlendirmede bulunarak yaklaşan LYS’ye değindi.
“ÇALIŞTIĞIMIZ YERDEN ÇIKTI”
YGS’de genel hatlarıyla bu sene uygulanan çalışma programı ve beklenilen konular dışında herhangi bir sorunun gelmediğini belirten Bulut,”YGS,gerçekleştirmiş olduğumuz deneme sınavlarına paralel zorlukta bir sınav oldu. Fizik, kimya, coğrafya gibi derslerden yeni konular eklendi. Biz de buradan gelebilecek soruları tahmin ediyorduk. Bunun yanında bilindiği üzere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları da soruldu. Ben ‘çalışan, gelebilecek yerlerin üzerinde duran sınava emek veren bir adayın bu sınavdan başarılı bir şekilde ayrılabilirdi’ görüşünü savunuyorum.” Dedi
“LYS’NİN KATKISI ÇOK YÜKSEK”
YGS’yi artık geride bıraktıklarını belirten Bulut, ‘’Öğrencilerimizin bundan sonra LYS’ ye konsantre olmaları gerekiyor. LYS’nin kat sayı oranı YGS’ ye göre daha yüksek. YGS’den yüksek veya düşük puan alan bir adayın LYS’ de kaybedeceği yada kazanacağı çok şey olabilir. O yüzden öğrencilerin performanslarının üzerine koyarak çalışmaya devam etmeleri ve hiçbir umutsuzluğa yada rehavete kapılmamaları gerekir. Bunun için başta veliler ve öğrenciler olmak üzere dershaneye de büyük görevler düşmektedir.” İfadelerini kullandı.
banner287
“BAŞARISIZLIĞIN SEBEPLERİ ARAŞTIRILMALI”
Sınav ertesinde öğrencilerine 3 gün izin vererek onları biraz olsun sınav stresinden uzaklaşmalarını amaçladıklarını belirten söyleyen Bulut,” sonrasında hemen öğrencilerimizle bir araya gelerek hedeflediğinden düşük puan alan öğrencilerimizle nerede yanlış yapıldığını konuştuk. LYS için bunun çok önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum. “ dedi
“LYS’DE BİLGİ ŞART”
YGS’ de öğrencilerin yoruma dayalı bir sistemde sınava girdiğini hatırlatan Bulut şunları söyledi: ‘’LYS bu yönüyle YGS’den ayrılıyor. Haziran ayının ilk haftasında yapılacak sınava kadar öğrencilerin bilgi anlamında derslerine odaklanmaları gerekiyor. Disiplinli çalışarak, LYS konularını tekrar ederek sınava hazır bir şekilde girmeleri onların faydasına olacaktır.”
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510