Siyaset Akademisi için son başvuru günü 25 Mart

Çerkezköy’de Nisan ayında düzenlenecek Siyaset Akademisi için geri sayım başladı. Ders tarihlerinin ve saatlerinin belli olduğu program için son başvuru 25 Mart Pazartesi olarak açıklandı.

Siyaset Akademisi için son başvuru günü 25 Mart
ÇerkezköyBakış - Siyaset Akademisi için son başvuru 25 Mart Pazartesi olarak açıklandı.
İKİ AY SÜRECEK
Ak Parti Çerkezköy ilçe başkanlığı AR-GE birim Başkanı Erol Demir ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Selda Yeşil, Nisan ve Mayıs ayını kapsayacak Siyaset Akademisi programı hakkında bir basın toplantısı düzenledi. İçe teşkilatında saat 14.00’te başlayan basın toplantısında konuşan Erol Demir, ‘’Dersler, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezinde 6 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında Cumartesi günleri 18.00-23.00 saatleri arasında yapılacak. Son iki hafta ise dersler saat 13.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek’’ bilgisini verdi.
SON GÜN 25 MART
Şu ana kadar 80 kişinin kayıt yaptırdığı siyaset akademisi için belirlenen ücreti de açıklayan Demir,” Genel başkanlığın belirlediği ücret 200 TL. kadınlarımız ise yüzde 50 indirime tabi oldukları için 100 TL ödeyecekler. Engelli vatandaşlarımız içinse herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Siyaset Akademisi’ne katılmak isteyenler 25 Mart tarihine kadar kesin kayıt yaptırmaları gerekiyor. Biz hafta sonu cumartesi ve Pazar günü de partimizde olacağız ve kayıtları alacağız.” Dedi
banner287
“YEREL SEÇİM ÖNCESİ ÖNEMLİ BİR EĞİTİM”
Eğitimin önümüzdeki seçimler öncesi vatandaşlarımız için iyi bir fırsat olduğunu belirten Erol Demir,” İleride siyaset camiasının içinde yer almak isteyen vatandaşlarımız için önemli bir fırsat. Bunun yanında yerel yönetimler dersinin de olması katılımcılara farklı bir perspektif oluşturabilir. En kısa sürede dersleri kimlerin vereceği konusunda da gerekli açıklamaları yapacağız.” İfadelerini kullandı.
BAŞVURULAR İLÇE BAŞKANLIĞINA
Kayıt için kimlik fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafın yeterli olduğunu belirten Selda Yeşil, ‘’Biz bu programı Tekirdağ il merkezimiz ile paralel yürütmek istiyoruz. Bunun için gerekli çalışmaları yapacağız. Ayrıca bu dönem kayıt yaptıran vatandaşlarımızın yüzde 40’ı geçmiş dönemde yine bizimle birlikte bu eğitime katılan isimler oldu. Siyaset Akademisi’nde çok önemli isimler ders verecek. 2 bakanımız ve milletvekillerimiz de bu eğitimde katılımcılarla birlikte olacaklar.” Şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306