banner265

banner571

“Siz ne yaptınız?”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, saat 13.00’da Belediye Meclis Salonu’nda yaptığı açıklamada, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin bir süre önce kendisine yönelik yönelttiği eleştirilere cevap verdi.

Çerkezköy 24.11.2016, 17:05 24.11.2016, 18:31 Bakış Haber Merkezi
“Siz ne yaptınız?”
banner301
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, saat 13.00’da Belediye Meclis Salonu’nda yaptığı açıklamada, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin bir süre önce kendisine yönelik yönelttiği eleştirilere cevap verdi. Akay, Çerkezköy ve Silivri’ye yapılmak istenen termik santral ile ilgili de konuşarak, Çerkezköy’e termik santral istemediklerini, bu konuda ciddi bir itiraza hazırlandıklarını belirtti.

Çerkezköy Bakış -
Vahap Akay, konuşmasına geçtiğimiz günlerde belediye binası önündeki ağaçları kesildiği yönündeki habere cevap vererek başladı. Akay, ağaçları kesmedikleri, başka bir alana taşıdıklarını dile getirdi.

“KIZILPINAR’IN ‘K’SINI AĞZININA ALAMAZSINIZ”

Abdullah Öğe’nin kendisine “Belediyecilik faciası yaşanıyor/karabulut, tören yapmak –parklara makyaj yapmaktan ibaret, beceriksiz yönetim, kasabalaşmaya yüz tutmaya başladı, Çerkezköy Kızılpınar’a üvey evlat muamelesi, Kızılpınar’ın köstebek yuvasına dönen yollarına para yok, eser bırakmamışız, akmayan çorba çeşmesi, cek-caklı vaatler, yönetim sınavı kaybetti, panik ve endişe ile göz boyama yapıyor, Özcan Sokak’ta trafik kapatma bahanesi ile imza toplanması, 1 Milyon TL’nin sokağa dökülmesi, çevre sakinlerine verilen sözün tutulmaması, halk pazarının yapılmaması” şeklinde eleştiriler yaptığını anımsatan Akay “AK kadrolar ile şahlanacak müjdesi vermiş. Sirkülasyon projesini beğenmemişler. ‘Sınavı kaybettiklerinin kendileri fakında’ demiş.  Sınav 30 Mart 2014’teydi. 30 Mart 2014’te Çerkezköy Belediyesi, Kızılpınar Belediyesi, Veliköy Belediyesi olmak üzere AK Parti tarafından 10 yıl yönetilen 3 belediye teslim aldık. Belediyecilik faciasının da örneklerini de, milletinin üzerine kara bulut gibi çökenin de, becerisizliğin de, cek-caklı vaatlerin de ne olduğunu sizin öğrettiğinizin altını çiziyorum. Kızılpınar üzerine siyaset yapmak gibi bir niyete girmişsiniz öyle anlaşılıyor. Kızılpınar’ı alt üst ederek, Kızılpınar’ın geleceğini karartarak, Kızılpınar Belediyesi’ni icra dosyaları ile teslim eden sizsiniz. Kızılpınar’ın “K”sını ağzınıza alamazsınız. Patates tarlası yollar sizin eseriniz. Kızılpınar’ı bu halde teslim eden sizlersiniz” dedi.

“HANGİSİNDEN RAHATSIZSINIZ?”

“Tören yapmak-parklara makyaj yapmaktan ibaret bir belediyecilik var” şeklindeki eleştiriye de cevap veren Akay “Hangisinden rahatsızsınız? Törenlerin coşku ile kutlanarak Atatürkümüze, Türk Bayrağı’na, Çerkezköy Belediyesi’nin uzun yıllardan sonra sahip çıkmasından mı rahatsız oldunuz? 23 Nisan’a, 30 Ağustos’a, 29 Ekimlere daha da coşku ile sahip çıkacağız. Ramazan ayında iftar sofralarında buluşuyoruz. Çerkezköy Belediyesi vatandaşlarını ayırmadan her an buluşacak, törende buluşacak, sofrada buluşacak” dedi. Akay, çorba çeşmesi ile ilgili eleştiriye de şu cevabı verdi: “Çorba çeşmesine akmayan demişler, bundan dahi habersiz olamazsınız, haberiniz olmalı”. Çerkezköy Belediyesi’nin cenazelerde ikramları ile, taziye çadırları ile vatandaşların yanında olmaya devam ettiğini söyleyen Akay “Çerkezköy Belediyesi olarak bizzat ben mümkün olduğunca düğün, nikah ve sünnetlerde vatandaşlarımızın mutlu günlerinde yanlarında oldum, olacağım” dedi.  

“VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞUYORUZ”

Hoşgeldin Bebek projesiyle hayata gözlerini açan miniklere hediyeler takdim ettiklerini kaydeden Akay “Bayramlarda, kandillerde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Mahalle evlerimiz var. Sayısını arttırıyoruz. Türkan Saylan Eğitim Kültür Ve Sanat Merkezimizi de aktif hale getirdik. Bu alan geçmiş dönemde malum yapılan yapılanmasına verilmiş, son meselelerden sonra alan boşaltıldı. Biz de alanı eğitim merkezi haline getirdik. 18 kursta yaklaşık 1200 kursiyerimiz var. Yaz okullarında binlerce öğrencimizle buluşuyoruz. Okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerimizin yanında oluyoruz. Sporcularımıza sahip çıkıyor, destekliyoruz. İstanbul’da camilerimizle, Çanakkale’de de tarihimizle vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Bu anlattıklarımızın neredeyse tamamı bizim dönemimizde hayata geçirilen projeler” dedi.

“HİÇBİR ŞEY YAPMADINIZ”

Halk pazarı ile ilgili yöneltilen eleştirilere de cevap veren Akay “Kapalı Pazar yeri yaklaşık 13 yıldır Çerkezköy’e hizmet veriyor. Sizden önceki dönemde yapıldı. Siz hiçbir şey yapmadınız. Biz projeyi hazırladık. Yeni projemiz İller Bankası’nda bekliyor. Onay gelir gelmez ihaleye çıkacağız. Projemiz hazır. 10 bin metrekare pazar alanına sahip olacağız. Yardım etmek istiyorlarsa İller Bankası orada. İktidar partisi olarak yardım etsinler” dedi.

“ORTAK FİKİRDE BULUŞMAYA ÇALIŞTIK”

Özcan Sokak’ta örnek sokak projesi başlattıklarını kaydeden Akay “Trafiğe kapatma bahanesi ile imza toplamışız.  Biz böyle bir şey yapmadık. Yaptığımız; o sokakta yaşayan ev sahibi ve esnafların ortak aklı ile düzenleme yaptık. Bunları bilgi alışverişi olarak bizzat giderek sorular sorduk. Vatandaşlarımızı meclis salonumuza davet ederek yaptık. İş esnası dahil olmak üzere benimle veya fen işlerimiz ile istişare ederek değişiklikler dahi yaptık. Ve biraz sıkıntısı olacak. Ancak modern bir örnek sokağa kavuşacağız. Sizin gibi bir iki kişi ile konuşarak değil, bütün herkesin ortak fikrini buluşturmaya çalışarak yaptık. İnan Sokak, Makasçı Sokak, Burçular Sokak, Cambazlar Sokak ve Fatih Caddesi’nde de bu çalışmaları yapacağız” dedi.

“VATANDAŞA İADE EDİYORUZ”

Başkan Akay, parklara makyaj yapıldığı şeklindeki iddialara da cevap vererek şunları söyledi: “Biz makyaj yapmıyoruz. Onu bile yanlış anlıyorsunuz. Biz sizin dönemleriniz boyunca neredeyse tamamı işletmeye dönen vatandaşa ait alanları gerçek sahiplerine geri veriyoruz, vatandaşa iade ediyoruz. Makyaj değil, yıkıyoruz, yeniden dizayn ediyoruz. Ancak ben durumun farkındayım. Bundan rahatsız olan üç beş kişi var. Ancak ben onlarla ilgilenmiyorum. Ben mahalleli ile, orada yaşayan çocuklarla, onların aileleri ile ilgileniyorum.” Bu güne kadar 60 parkta 240 bin metre kare alanı yenilediklerini kaydeden Akay “İlkbaharda, sonbaharda çıkın. Gece gündüz dolaşın. İlçe başkanı da çıksın dolaşsın. Eskiden karanlık olan, otluk olan ve zapt edilen alanlarda bugün aileler var. Hiçbir şey bilmiyorsanız çıkın, dolaşın, görün” dedi. Tepe piknik alanı ile ilgili de konuşan Akay, “Piknik alanı baharda yaz akşamlarında binlerce insanın akın ettiği aile parkı-spor alanı haline geldi. Güreş sahasının arkasında bulunan 7 bin metrekarelik belediyeye ait olan parkta da 2017 yılında çalışma yapacağız” dedi.

“50’YE YAKIN İCRA DOSYASI İLE TESLİM ALDIK”

Akay “Kızılpınar Belediyesi’ni 40 icra dosyası ile teslim eden sizsiniz. Belediyecilik faciasının ne olduğunu merak ediyorsanız belediyecilik faciası bu. Kızılpınar’da alt yapıya başladık. 7 milyon civarında bir kanalizasyon yapılıyor şuan. Hemen ardından da İller Bankası kredisi ile bu hafta ihalemiz gerçekleşiyor. Asfalt, kaldırım, parke taş çalışmalarımız başlayacak.  Kızılpınar kapalı pazar alanı zemin işlemi tamamlandı. Şimdi sıra üst yapımında. Bu yıl kapalı pazar alanını Kızılpınar’a kazandıracağız” dedi.

“BURASINI SİZ TERK ETTİNİZ”

On yıl boyunca çürümeye terk edilen spor salonunu yeniden düzenlediklerini söyleyen Akay “Açık tenis, voleybol, basketbol sahaları kapalı halı sahası ve yeniden düzenlediğimiz kapalı spor salonu öğrencilerimizin, tüm vatandaşlarımızın kullanımına açık hizmet veriyor. Şimdi hemen yanına nizami ölçüde suni çimli etrafı koşu alanlı, tribünleri ile bir futbol sahasını bu bölgeye kazandırıyoruz. Bu yılsonu orası da bitecek. Buraları ben değil, siz terk ettiniz siz” dedi. 25 Aralık’ta Veliköy modern düğün salonunun ihalesinin yağılacağını ve 2017 sonunda hizmete açılacağını kaydeden Akay “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ 25 milyon TL’lik yatırımla dere hattı boyunca kolektör hattı inşaatı devam ediyor. Kızılpınar alt yapısı ayrı işle devam ediyor. Bu kapsamda 10 yıldır görmediğiniz Cumhuriyet Mahallesi’nin kanalizasyonunu ormana boşalttılar. Kanalizasyon inşaatı başlayacak. Bu çevre rezilliği sizin eseriniz.  Çerkezköy’de bir çevre felaketi vardı hatırlar mısınız? Çöp alanı vardı. Yandığı zaman şehri pis duman kokusu kaplardı. Temmuz 2015’te kapatıldı. Yarattığınız çevre rezilliğine dur dedik. Çöpler şu anda 25 km uzağa naklediliyor” dedi.

“DERE ETRAFINI YENİLEYECEĞİZ”

Çorlu deresi ile ilgili de konuşan Akay “2,5 yıldır Çorlu suyu ile mücadele ettik. DSİ ile koordineli çalıştık. Pınarça deresinin önünde set gibi duran Çorlu ile bağlantısını açtık. DSİ açma çalışmasını yaptı, biz destek verdik. Şuan basın mensuplarımızın katkısı ile hükümet caddesi köprüsü yenileniyor. TESKİ Çorlu Deresi Ambardere bölgesinde 1 milyon TL’lik yatırımla menfezleri yenileyerek baskı risklerini azaltmak için yatırım yaptı. Ani yağışlarda pazar yeri, küçük sanayi sitesi, imar sitesi, Gazi Osman Paşa Cami meydanı sular altında kalırdı. Yaklaşık 7 milyon TL’lik bir yatırım toprak altına gömüldü diye ne iş yapıldığını unuttular zannediyorum. En temel meselemize neşter vuruldu. 1800’lük hatlarla dere hattı yeni bir yağmur suyu hattına kavuştu. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin en önemli sorunu neydi? Kavakdere; OSB tarafından, mahalle tarafından dereye çeşitli deşarjlar var. Ve sonuçta orada biriken sular mahallede kokuya sebep oluyor, yaz aylarında sineklere sebep oluyor. Yoğun yağış aldığı dönemde Demircan Sokak’ta sel baskını yaşandı. Ve maalesef ölümler yaşandı. Yaklaşık 5 milyon TL’lik bir yatırım başladı. Dereyi ıslah ediyor büyükşehir belediyesi. Dere kenarında kalan gecekondu ve kaçak yapıları kaldırıyoruz. Şuanda dere ıslah ediliyor. Dere etrafını yaşam alanı olarak yenileyeceğiz, vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi.

“5 MİLYON TL’LİK YATIRIM”

Kent güvenliği trafik denetleme sisteminin başlayacağını dile getiren Akay “5 milyon TL’lik bir yatırımla şehrimiz daha güvenli bir kent haline gelecek. Vodafone ile sözleşme yapıldı ve fiberoptik internet hattı Çerkezköy’e sunulacak. 1994 yılında hizmete açılan belediye binamıza 22 yıl boyunca neredeyse çivi çakılmamış, bodrumları sular altında, darmadağın vaziyetteydi. İş başlamış durumda. 1 milyon 800 bin TL’lik yatırım ile hizmet binamız yeni meclis salonu, toplantı odaları, nikah salonuna kavuşuyor. Hükümet caddemizde yapılacak olan yol ve kaldırım çalışmalarının ardından, hükümet caddesini çift gidiş ve gelişli modern bir cadde haline getireceğiz” dedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında Kızılpınar Mahallesi’ne yapılan 21 derslikli okulun tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Başkan Vahap Akay “82 milyon 320 bin TL borç teslim aldık. Bunlardan 71 milyon TL’si Çerkezköy Belediyesi’nin, 9 milyon TL’si Kızılpınar Belediyesi’nin, 2.5 milyon TL’si Veliköy Belediyesi’nin borcu. Kızılpınar Belediyesi’nden 40 icra dosyası teslim aldık. 3 milyon 500 bin TL icra ödemesi yaptık. 15 milyon TL Çerkezköy Belediyesi’nin piyasa borcu ödedik. 16 milyon 500 bin TL geçmiş 9 senenin vergi, ssk, kamu borcunu ödedik. Ayda 700 bin TL ödemeye devam ediyoruz.  İlave olarak 5 milyon TL kamulaştırmasız el çekme davası parası ödedik. Toplam 40 milyon TL ödeme yaptık. Birileri belediyecilik faciasından mı bahsetti, birileri kara buluttan mı bahsetti? Facianın faturası bu. Şuanda 5 milyon piyasa olmak üzere 45 milyon 500 bin TL borcumuz var. Hem hizmet ediyor hem de geçmişin ödenmeyen borcunu ödüyoruz” dedi.

“KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ”

Çerkezköy’ün temel sorunları başta olmak üzere kalıcı çözümler ürettiklerini kaydeden Akay “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Cengiz Topel Caddesi’ni asfaltlama çalışması yapıyor. Cek-caklı vaatlerin neler olduğunu ben daha önce sayın ilçe başkanının şahit olduğu toplantıda anlattım. Önümüzdeki aylarda kültür merkezimizin temeli atılacak. Kentpark çalışması bu günlerde Adnan Kahveci parkından başlıyor. Emlak konut bağlantı yolu kara yollarından olur bekliyor, olur gelir gelmez çalışmalar başlayacak. Yarı olimpik yüzme havuzu ihaleye çıkmak üzere. Bağlık Mahallesi’nde verdiğimiz bir söz var. Onu yerine getirecek viyadük projemiz 31 Aralık itibari ile hazır, büyükşehir belediyesi tarafından ihaleye çıkacak. Namık Kemal Bulvarı, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde 13 bin metre kare bir yaşam alanı, spor alanı projemiz hazırlanıyor. Şehir girişleri ışıklandırma projemiz hazırlanıyor. Tepe bölgesinde tenis kortu yapımına başlayacağız. Bağlık Mahallemizde mahalle evi taziye evi yapımına başlayacağız. Kızılpınar ve Çerkezköy yolları için bu hafta ihalemiz var, asfalt yol ve kaldırım çalışmalarına başlıyoruz. TESKİ tarafından Ambardere alt yapısı projelendiriliyor. 2017’de temeli atılacak” dedi.

“ÇERKEZKÖY’E YATIRIM GETİRMEK İÇİN NE YAPTINIZ?”

Çerkezköy’ün en temel meselesinin içme suyu olduğunu kaydeden Akay, eski asbest boruları da basın mensuplarına göstererek “Çerkezköy’ün en temel meselesi olan içme suyu şebekesinin proje ihalesi yapıldı. Projeyle Çerkezköy’ün en temel meselesini çözeceğiz. Çerkezköy’deki içme suyu borularının yüzde 50’si asbest boru. Günde 18-20 patlak oluyor. Çerkezköy’ü asbest borudan kurtaracağız. Hal böyleyken kalkacaksınız şahlanışın müjdesini vereceksiniz. 10 yıllık yönetim anlayışının faturasını Çerkezköy yaşadı” dedi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, AK Parti yönetimine şu soruları yöneltti: “Hükümet çalışıyor, yatırımlar yapıyor. Siz Çerkezköy’e yatırım getirmek için ne yaptınız, ne sonuç aldınız? Milli eğitimin bütçesi var. Siz ilçe başkanı olarak ne yaptınız soruyorum. Kızılpınar’da ikili öğretimle sınıflar 55 kişi haberiniz var mı? Okulların hali ortada. Belediyenin işi değil, beğenmediğin büyükşehir belediyesi ilkokul yaptı Kızılpınar’a teslim ediyor. Spor Bakanlığı Türkiye’nin her yerine yatırım yapıyor. Bir gençlik merkezini başlattınız, yarım kaldı inşaatı. Futbol sahası için yer hazır, bekliyor. Ne yaptınız? Yatırım çekebildiniz mi? Çerkezköy’ün bütün girişleri zifiri karanlık. Karayolları aydınlatmıyor. Biz yapalım diyoruz, üste para istiyor. Yapabildiniz mi hayır. Kavakdere Çerkezköy’ün canını aldı. Niye ıslah ettirmeden pislik içerisinde vatandaşlarımızı yaşattınız? Ne yaptınız? İktidar partisinin yatırımlarından Çerkezköy’e ne kattınız? Her gün Çerkezköy’de elektrikler kesiliyor, ilave alt yapı yatırımına ihtiyaç var. Nüfusu hızla gelişen Çerkezköy’de alınteri döküp vergi ödeyen vatandaşların vergilerinden bu ilçeye hangi yatırımları çekebildiniz? Belediyeciliğin ne olduğunu anlatamayacağınız gibi bu sorulara da cevap maalesef veremezsiniz” Çerkezköy Belediyesi’nin 2010-2014 stratejik plan kitapçığını da paylaşan Akay “Stratejik planda yer alan projelerden hangisi yapılmış hangisi yapılmamış herkes biliyor” dedi.

“TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ”

Akay, Çerkezköy ve Silivri’ye yapılması planlanan Termik Santral ile ilgili de konuşarak “Çerkezköy’ün başının derdi, sel baskınları için yapılacak bakan beyin talimatlandırdığı Ambardere Göleti, Çerkezköy’ün hayatını kurtaracak olan gölet gitti, yerine planları işlenerek termik santral geldi. Bunlar olurken ne iş yaptınız. Biz ciddi bir itiraza hazırlanıyoruz. Şimdi AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanına soruyorum. Termik santral istiyor mu, istemiyor mu? Çerkezköy adına itirazda bulunacaklar mı, bulunmayacaklar mı? Çerkezköy’ün üç tarafı OSB ile çevrili. Termik santral yapılırsa burası yaşanmaz bir hal alacak. Ben termik santralden vazgeçilmesini ve Ambardere Göletinin geri konulmasını istiyorum. Çerkezköy sel baskınlarına maruz kalırsa bunun sorumlusu, o kararı alanlardır. Çerkezköy’de nefes alan herkesin bu konuda bir şeyler söylemesi lazım. Bu santral gelirse nefes alamayacağız. Çerkezköy’ün geleceğini karartacak,  kanser vakalarını artıracak bu termik santralin yapılmasını istemiyorum” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (33)
MAHMUT 6 yıl önce
Kalıcı çözüm üretiyoruz diyorsun ama çözüm göremiyoruz :) yapıyormuş gbi gözükmeye çalışma kör değiliz görüyoruz park ve bahçe düzenlemesi ile kimlere rant oluşturduğu, ak partiyi ağzına bile alma,
sen ak partinin yapmış olduğu hizmeti muhafaza et yeterli,gerçi onuda beceremiyorsunuz sayenizde çamur ile tanıştık 10 yıl sonra,
:)) 6 yıl önce
Çamur mu dedin? hani pantolonu çorabın içine sokarak gezin diyen bakan vardı sizin partinizden değilmiydi? ali ertem döneminde sokakta zemzem sularımı akıyordu? su gideri yapılmadan dökülen beton yollardan seller akan zodyak botlar gezen i,nsanlar boğulan sokakları bilmeyen bonzaili kafanın ürünü hezeyan. Çamur varsa sizin döneminizden kalmıştır.
Oz 6 yıl önce
Sen ne iciyorsun ayran sana yaramıyor
İSTEMEZÜK CHP :) 6 yıl önce
ÖĞE nedemiş sen neye cevap veriyorsun Akay, aynı tıpatıp genel başkanın gibi geçiştirme taktiği uyguluyorsun, sana ders verin konuşma hocan şunu söylemeyi unutmuş bu millet Öğe'nin sorduğu ile senin verdiğin cevapların sadece günü kurtarma taktiği olduğunu biliyor,
Bizim ÇOCUK vahap :) güldürdü.. 6 yıl önce
82 milyonla devraldığın belediye hizmet ediyordu,çiçek ekmiyordu, sen belediyeyi devralmadan önce çerkezköyde doğal gaz yoktu,şehrin heryeri doğal gaz boruları ile döşendi,sen belediyeyi devralmadan önce elektirik kabloları yeraltına alındı,
sen belediyeyi devralmadan logar çukurlarına milletin pislikleri akıyordu,sen belediyeyi devralmadan önce çerkezköyün nufusu 35 bindi, sen belediyeyi devaralmadan önce Atatürk caddesinden başka cadde de asvalt kaldırım hiçbirşey yoktu,
sen belediyeyi devralmadan önce çerkezköyde alt yapı namına hiçbirşey yoktu.
Sen belediyeyi devralmadan önce 2 kata su çıkmıyordu,
Kalkmış kızılpınardan bahsediyorsun, git onu faruğa sor, eğer sende biraz da cesaret iş yapma isteği varsa çerkezköyün ak parti öncesi hali olan Kızılpınarda bu saydıklarımın bir tanesini yapta görelim.
Hasan 6 yıl önce
Doğalgazı belediyemi döşedi a salak? doğalgaz 20 senedir zaten vardı çerkezköyde osb de istanbulda taa chp dönemlerinden beri zaten hep vardı. Adamlar yazdı çizdi bürokratik engelleri kaç senede aştılar doğalgaz şehire verilince sizmi yapmış oldunuz? saçmalamayın. Çerkezköyde altyapı yoktu diyen yalancıdır, 2 kata su çıkmıyordu diyen ise yalancı oğlu yalancuıdır utanmıyormusunuz bu kadar yalana yahu? çerkezköydeki onca apartman oncca bina nasıl çalışıyordu? saçmalamayın valla bu kadar saçmalık bu kadar zavallılık çok acı. yahu çerkezköyün su terfi merkkezini bile yapan mehmet uz, çerkezköyün kanalizasyon hatlarını yapan mehmet uğraş,Yol yoktu kaldırım yoktu diyen yalancı adam, mehmet uz döneminde çerkezköyün bütün sokaklarına paket taş döşendi paket taş tesisi kuruldu, siz gelipp paket taşları söküp yandaşa beton ihalesi verip yerdeki yağmur kanallarına bile beton döktünüz bumu hizmet? hizmet gönüllü olur maaş alıp yapmak zorunda olduğunuz işe hizmet demeyin bari.
KIZILPINARLI59 6 yıl önce
Sana spor salonunu soran olmadı, çerkezköyü n yollarını sordular,söz veripte sözünüzün dışında yaptığınız gereksiz işleri sordular vahap akay,
Kızılpınar için söylediğiniz cümle ‘BURASINI SİZ TERKETTİNİZ’ kızılpınar Faruğu arar oldu, bi gelip gezsene kızılpınarda,bak halk sana nediyor,Belediyenin lüks salonunda konuşma mahalleye gel halka anlatsana 3 yılda kızılpınara yapamadığını kalan 2 yılda yapacağını,bak ne cevap alıyorsunuz.
Külhan beyi gibi konuşarak suçluluğunu bastırmaya çalışma sayın Akay,Abdullah Öğenin sana sorduğu sorulara cevap dahi veremedin,2014te chpye oy veren biri olarak söylüyorum sen o dönemki başkanı bile anma,sayende onu arar olduk..
HEP yapıyorsunuz AMA yaptığınız bişey yok. 6 yıl önce
Dere etrafını yenileyeceğiz diyorsun 3 yıldır,napıcan söktüğün 3 ağacımı dikeceksin,onu bile yapazsın,şehrin içini dere götürüyor aga..
Ah vahap Ah 6 yıl önce
Da yok ama Ne bileyim Hani 2 Senede 3 Senede kendine oyun hamuru almış çocuklar gibisin oynayıp oynayıp duruyorsun sağla solla ..
Sen git yaptığın parklarda oyna diycem de Belediyecilik gibi oyun oynamayasınida bilmezsin sen Ah Vahap Ah Adam olmazsın sen
PAZARCI 6 yıl önce
Pazar yerini yapan mehmet uz, sağolsun akparti 10 yıl muhafaza etti pazar yerini,insanların pazar alanında dolaşırken başlarından aşağı akan pis suları,neredeyse başımıza yıkılacak çatıyı görmüyorsunuz,bırakın bu yeni pazar ihalesi iller bankası sözcüklerini,icraat gösterin,sizden kimse yeni pazar yeri istemiyoruz mevcut pazar yerinin tadilatını yapın yeter, bizi oyalamayın bu yuvarlak cümlelerle
Ah vahap Ah 6 yıl önce
Şimdi dere kenarında ki evlerden başlayalım
Yeniliyorsunuz tmm yenilemek guzel haklisiniz Yenilik yaparken kazanmak da guzel ama ben dere kenarında oturan vatandaşın gözlerindeki çaresizliği gördüm anlatamam cunku anlatınca maddi bi çıkarın olmayacağı için anlamazsın vede dere kenarındaki sakinlerle ilgili yaptıkların sadece geçici bi durum hani tek gecelik kadın misali
O insanları ev'lendirmek lazim tek gece mutlu etmek.yetmez vahap ' cım
Şimdi kızılpınar sokakları patates tarlası gibi demissin haklisin belki de daha beter ama 13 14 yolda 20.000 On yol yapılıyorsa Sen iki sende bilmiyorum şimdi kızılpınar da kac im yapılacak yol var ama iki senede cok.rahat yapabilirdin vede şimdi Ak-parti ilçe başkanınım da basın açıklamısina baktim ve sorduğu soruların hiçbirine cevap vermemişsin ve söylenenleri haklı çıkabileceğin bi noktaya çekmişsin kelime oyunları yapma Vahap.. Ak'layamazsın kendini
Tabi Şimdi cok şey var anlatılacak söylenecek ama karşımızda bizi anlayacak bi başkanımız yok ve maalesef senin vatandaşı anlayabilmen için verilecek para'm
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31