Şoför esnafı S ve J plaka açılmasını istemiyor

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yaşar Kuş ve Oda Üyeleri dün Belediye Meclis Salonunda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile bir araya geldi.

Şoför esnafı S ve J plaka açılmasını istemiyor

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yaşar Kuş ve Oda Üyeleri dün Belediye Meclis Salonunda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile bir araya geldi. Kuş, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yönetmelik gereği yeniden gereği yeniden S ve J plakaların verilmeyeceğini bildirmişti. Şimdi yeniden S ve J plaka açılacağı ifade ediliyor. Şoför esnafı olarak yeniden
S ve J plaka açılmasını istemiyoruz” dedi.
Çerkezköy Bakış - Dün saat 09:30’da Belediye binası önünde toplanan Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yaşar Kuş ve Oda üyeleri S ve J plakalarının açılmaması için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte Belediye Meclis Salonunda bir araya geldi.“SİZİN HAKKINIZ BENİM HAKKIMDIR”
Konu ile ilgili Başkan Akay’a bilgi veren Yaşar Kuş’un ardından Başkan Akay, “Büyükşehir’de yapmamız gereken ne varsa, Çerkezköy’de yaşanan sıkıntı neyse burada ortak fikrimizi alırız, orada gider hakkımızı savunuruz. Sizin hakkınız bizim hakkımızdır.” dedi
“AÇILMAYACAK DEDİLER”
Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yaşar Kuş, şoför esnafının mağdur olmasını istemediğini ifade ederek, “Kurban Bayramı’nın 2. Günü UKOME Başkanı Zeki Gürcün bayramlaşmaya geldiğinde bizzat kendisi S plakalarla alakalı yönetmeliğin karara bağlandığını ve hiçbir sorunun olmadığını açıkladı. ‘S ve J plaka verilmeyecek’ dedi. Yönetmelikte; “İhtiyaç halinde ilgili ilçenin belediye ve odasının görüşü alınır’ diyor. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası olarak şoför esnafımızın bilgilenmesi için bu toplantıyı düzenledik.” diye konuştu.
“BENİ BU MEVKİİYE BABAM GETİRMEDİ”
Görüşmenin devamında S ve J plaka sahipleri Akay’a, ‘Burada bizim hakkımızı savunacak sizsiniz. Bizi savunmayacaksanız, bu işi yapmayın, biz de bu işi yapmayalım” şeklinde çıkıştı.  Bu sözler üzerine Akay, “Benim hiçbir şeyi bırakacağım yok. Bu mevkiyi bana babam vermedi millet verdi. Ben hakkınızı savunmak için buradayım. Yarın da buradayız. O savunmayı yapmazsam o zaman gel burada konuş.” cevabını verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 19:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf Kardesiyiz...
Esnaf Kardesiyiz... - 5 yıl Önce

Bu S ve J plaka sahiplerini de anlamış degilim.Kardeşim çerkezköy her geçen göç alıyor.Gerek öğrenci gerekse fabrikada çalışan personel sayisida artmakta nereye kadar yetisebileceksiniz anlamıyorum.Bu işin plaka yönünden acilmasi hem istihdam yönünden de olumlu olacak.Bu anlamda duyarlı bir tane ne öğrenci servisi nede fabrika servisi işi yapan esnafta görmedim. Hem bu şekilde Şoförler ve Otomobilciler odasida daha çok kazanacak ve daha çok para harcayacak bilmem anlatabildimmi?

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

ellerindeki plakalar durduğu yerde değerleniyor, ve yeni plaka açılmazsa insanlar mecbur bunların vereceği hizmete katlanacak. servisi yolun ortasında durdurup işi indiren bindirenmi ararsın, ayrılan güzergahları ciddiye almayanımı, trafiği mahvedenimi hepsi var. yeni plaka demek rekabet demek, bu haliyle istedikleri gibi koşturuyorlar işte.

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

Yav arkadaş o zmn da bakkalcı desin market ruhsat verilmesin pazarcı desin yer açılmasın sonra istedikleri gibi koştursunlar biz bu işi yapmayalım diyenler o zmn yapmayın bırakın

selahattin tokgoz
selahattin tokgoz - 5 yıl Önce

Zaten bu servis isini yapanların ne cektigin anlasaydiniz maliyla caniyla nasip mücadele etiğini bugün hepsinin ekmeğe muhtaç olduğunu girtlagina kadar vergi borcu olduğunu hali hazirda şuan is sikintisi cekerlerken mevcut calisan insanların ihtiyacına cevap veremeyen is ortamında plaka latin acilmasinin anlami nedir söyleyin bugüne kadar hic Araci olmayan Araci firmaların bu garibanlari somurmesi demek güçlü firmanın bu insanların yok etmesi demektir bu insanlarında çocukları evleri var yasamaya hakkari var kolegibi calisip borç bataginda yok olup gidiyoruz borç yüzünden canina kiyan arkadaslarimiz oldu bu bizim hakimizi kimki istemiyor kimki kabulenmitorsa bilsinki somuruden yana kendi cikarindan başka birşey düşünmeyen gaddar şahsiyetten baskasi olamaz

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

işkembeden sömürü mömürü demek kolay. arabayı 1 kişi sürer ama 20-30 can taşır bu canların aileleri sevdikleri eş dostu derken 1000 kişi olur. bu 1000 kişi sizin yarattığınız trafik teröründen şikayetçi diye çıkıpta sömürü falan geyiği çevirmeyin bari. kurallara uyun yoldaki yayanın trafikteki aracın canını tehlikeye atmayın yolları tıkamayın araçlarınızı güvenli hale getirin ki firmalar araç yetersizliğinden şikayet edip durmasın bu vesileylede yeni plaka açılmaya gerek görülmesin. ne yapıyorsanız kendinize yapıyorsunuz başkasına kızmaya hakkınız yok. iş yaptığınız firmalar sizdeki yetersizliklerden şikayet edip duruyor diye yeni plaka açılmak zorunda kalınıyor.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510