Stajyerler okudukları kitapların sunumunu yaptılar

Çerkezköy Belediyesi’nde staj yapan öğrenciler heyecanlarını yenme ve sunum kabiliyetini geliştirmeleri açısından kişisel gelişim üzerine okudukları kitapların sunumunu yaptılar.

Stajyerler okudukları kitapların sunumunu yaptılar
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi çeşitli hizmet birimlerinde staj yapan lisans ve ön lisans öğrencileri önceki gün saat 14.00’da Belediye Meclis Salonu’nda okudukları kişisel gelişim kitaplarına dair sunum yaptılar.
“HEYECAN OLMADAN MUTLULUK OLMAZ’’
Sunum öncesi heyecanlı oldukları gözlemlenen öğrencilere sakin olmaları konusunda teskinde bulunan Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, heyecanın olumsuz bir kavram olmadığına dikkat çekerek, “Bugün burada heyecanınızı yenmeniz için sunum yapıyoruz. Hayatta heyecan olmadan hiçbir şey olmaz. Eğer bir işte heyecan yoksa, bunda başarılı olsanız dahi mutlu olamazsınız. Bir işte mutluluk hissetmek için, öncelikle bu işle ilgili heyecan duymak gerekli. “ önerilerinde bulundu.
“İYİ BİLMEK DEĞİL, ANLATABİLMEK ÖNEMLİ’’
İnce, stajyerlere bir konuya hakim olmaktan ziyade onu karşıdakine aktarabilmenin önemli olduğuna vurgu yaparak, “Matematiği çok iyi bilebilirsiniz, ama bunu anlatamadıktan sonra bunun hiçbir önemi yok. Bu nedenle okuduğunuz kitabı ne denli iyi kavradığınız değil, karşınızdakine ne denli anlatabildiğiniz önemlidir. İnsanların karşısında bildiğiniz derecede değil, anlatabildiğiniz ölçüde başarılısınızdır.’’ Değerlendirmesinde bulundu.
 “EVRENSEL DUYGULAR VARDIR’’
Dr. Gökhan İnce’nin konuşmasının ardından start alan sunumlarda sahneye ilk olarak Yazar Nüvide Gültunca Tulgar’ın eseri olan ‘Kendi Kutup Yıldızını Bul’ adlı kitaba ilişkin  Yazı İşleri Müdürlüğü stajyeri Semra Işık geldi. Sunumunda herkesin kendine ait kişisel özellikleri olduğunu ifade eden Işık, “Kişisel özelliklerin dışında evrensel olan duygular da vardır. Bunlar üzüntü ve mutluluktur. Herkesin bu iki duyguyu yaşamak için farklı nedeni de olsa yaşanılan duygu ya mutluluk ya da üzüntüdür. Bu kapsamda ise, herkesin kendi yıldızını bulması mühimdir.’’ Dedi.


banner287

“SABIRLI İNSANIN ÖFKESİNDEN KORKUN’’
Işık’ın ardından sahneye ikinci olarak sunum yapmaya gelen Nursaç Yıldız, sabırlı insanın öfkesinden korkulması gerekliliğine değinerek, “Bilgiçlik yapmak kolay, ama az ve öz konuşmak zor. Akıl vermek ve iş bozmak kolay, ama bozulan işi toparlayan insan olmak zor. Hayatta bunun gibi pek çok örnek var ve yapılması gerekenleri yapmak daha zor.’’ İfadelerini kullandı.10 ÖĞRENCİ SUNUM YAPTI
Stajyerlerden bazıları çeşitli mazeretlerde dün gerçekleşen programda yer almazken Yazı İşleri Müdürü stajyerlerinden Semra Işık, Gültunca Tulgar’ın ‘Kendi Kutup Yıldızını Bul’ isimli eserini; Nursaç Yıldız, Sıtkı Aslanhan’ın ‘İnsancıklar İçinde İnsan Olmak’ isimli eserini; Birgül Seferoğlu, Trem t. Bahala’nın ‘Yedi Adımda Etkili İletişim’ isimli eserini, Erman Yılmaz, Gülten Vatansever’in ‘Dördüncü Boyutta Güç Yürekten Gelir’ isimli eserini, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü stajyelerinden Arif Öztürk, John Adair’in ‘Etkili Zaman Yönetimi’ isimli eserini, Tolga Özesen, Mustafa Rujen’in ‘Hızlı Okuma’ isimli eserinin sunumunu yaptı. Destek Hizmetleri Müdürlüğü stajyerlerinden Hasan Savan, İkbal Badem ile Nagihan Elif Genç’in sunumunun ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306