Suriyeli çocuklar için farkındalık etkinliği

Tekirdağ Değirmenaltı Sahilinde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde TEMA Vakfı ve Değirmenaltı Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün de katılımıyla Suriyeli mülteci çocuklara yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi.

Suriyeli çocuklar için farkındalık etkinliği
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Değirmenaltı Sahilinde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde TEMA Vakfı ve Değirmenaltı Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün de katılımıyla Suriyeli mülteci çocuklara yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi.

“UÇURTMAM HAZIR, SEN DE GEL”

İlginin yoğun olduğu ve “Bir uçurma ile bir mülteci çocuğu sevindirmek istersen uçurtman hazır sen de gel” temalı etkinliğe katılımcıların uçurtma uçurtması, etkinlik sonunda uçurtmalara iliştirdikleri notlarla söz konusu uçurtmaları, yine Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Şanlıurfa’da Suriyeli mülteci çocuklarla gerçekleştirilecek etkinlik için yollamaları ile son buldu.“YÜZLERİNİ GÜLÜMSETMEK İÇİN BU ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ İl temsilcisi Emrah Hekim etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada “Burada yapmış olduğumuz etkinlik, Suriyeli mülteci çocuklarımızın birazcık olsun yüzlerini gülümsetmek için onların sadece giyim ve yemek ihtiyaçlarından ziyade bu tarz sosyal sorumluluk projelerle onların da yüzünü gülümsetmek için burada bir etkinlik tasarladık” dedi. Öncelikle Urfa Temsilciliği ile birlikte bu etkinliği kararlaştırdıklarını dile getiren Hekim “Burada yaptığımız uçurtma şenliğinin aynısını Urfa temsilciliğimize gönderiyoruz. Daha fazlasıyla yüzlerce uçurtmayla Suriyeli çocukların yüzlerini orada güldürecekler. Bu konu gerekli çalışmalarını Urfa temsilciğimiz yaptı. Mülteci kampında mülteci çocuklarla birlikte bu etkinliği gerçekleştirecekler” dedi.

“AMAÇ SOSYAL ALANLARDA İLGİLERİNİ ARTIRMAK”

Etkinliğin amacının Suriyeli mülteci çocukların bu sosyal projede ve sosyal alanlarda da ilgilerini arttırmak olduğunu kaydeden Hekim “Sadece onların yemek, elbise ve diğer ihtiyaçlarından ziyade bu tarz ihtiyaçlarının olduğunu tüm Türkiye’ye göstermek istiyoruz. Bizim projelerimiz uçurtmadan başka boyama kitapları, okuma kitapları, tiyatro ve sinema gibi düşüncelerimiz var” dedi.
banner287“BİZ BU FARKINDALIĞA ÖNCEDEN BERİ VARDIK”

Farkındalık oluşturmak için seslerini duyurmak istediklerini kaydeden Hekim “Son olarak herkesin Suriyeli mültecilere daha önceki bakışlarını biliyoruz. Ne zaman ki Aylan çocuk, denizdeki o fotoğrafıyla göründüğü zaman herkes bir anda daha duyarlı olmaya başladı. Aslında bunun farkındalığına varmamız gerekiyordu. Biz bu farkındalığa önceden beri vardık. Bizler de bunu tüm dünyaya ve Avrupa ülkelerine göstermek istiyoruz. Ben bu etkinlikte bizlere yardımcı olan Değirmenaltı Gençlik Merkezi Müdürüne ve oradaki çalışan ekibe TEMA vakfına bizlere burada destek oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 18:32

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306