Suya indirim geldi

TESKİ Genel Kurulu su fiyatlarına indirim yapmak üzere olağanüstü toplandı. Toplantıda su ve atık su ücretlerinde yüzde 8 indirim yapıldı.

Suya indirim geldi

Çerkezköy Bakış- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen Genel Kurul Toplantısı, alınan yoklama sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. TESKİ Genel Kurul Toplantısına Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve TESKİ yetkilileri katıldı.

SU VE ATIKSU ÜCRETLERİNDE YÜZDE 8 İNDİRİM YAPILDI

TESKİ Olağan Genel Kurul Toplantısında bazı Genel Kurul Üyeleri tarafından Su Tarifesinde 1.kademede yüzde 8 indirim yapılması hususu ile ilgili verilen yazılı önerge karara bağlandı. Oylamaya sunulan gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. Alınan karar neticesinde “Konut, Geçici Konut, Şehit-Gazi, Engelli, Resmi, Özel Protokol, Kaynak Suyu ve Site Giriş Sayacı” abonelik tiplerinin su ve atık su ücretlerinde ve bakım bedeli ücretlerinde yüzde 8 indirim yapıldı.

banner287
ALBAYRAK: ŞİMDİ FEDAKARLIK YAPMA SIRASI BİZDEDİR

Genel Kurul Kararını değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bu indirim kararı, yüksek enflasyon nedeniyle tepeden tırnağa her konuda zam yapıldığı bir dönemde ekonomik sıkıntı altında ezilen halkımıza bir nebze de olsa katkı sağlayacaktır. Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak bugüne kadar büyük yatırımlar yaptık ve bunları yaparken halkımızdan sabır diledik. Şimdi fedakârlık yapma sırası bizdedir. Alınan bu kararın hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

GENEL MÜDÜR BAŞA: ABONELERİMİZİN YÜZDE 85’İ İNDİRİMDEN YARARLANACAK

TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa ise yaptığı açıklamada, “Alınan bu karar abonelerimizin yüzde 85 gibi çok büyük bir kesiminin faturalarında azalma sağlayacaktır. Zira sadece su değil atık su ücretlerinde de indirim sağlandı. İndirim kararı ilçe merkezleri, beldeler, kırsal mahalleler, kısacası tüm yerleşim yerlerinde geçerli olacaktır. Yapılan indirim Ağustos ayından itibaren faturalara yansıyacaktır. Enflasyonun her ay arttığı, su üretimine yönelik başta elektrik olmak üzere maliyetlerin çok arttığı bir ortamda su ücretlerinde indirim yapılması halkımız için önemli bir destektir. Yapılacak indirimin TESKİ’ye yıllık yaklaşık 10 milyon TL maliyeti olacak, bu miktarda da vatandaşlarımızın bütçelerine destek olmuş olacağız. Yapılan bu indirimin yıllarca yatırımlarımızın bitmesi için sabırla bekleyen ve her daim destekleyen halkımıza hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi. 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet  bakan
Mehmet bakan - 12 ay Önce

30 tl su bedeli 75 tl odüyoruz atik su kati atik sulu atik büyuksehir katki payi belediye katki payi kdv ler vesselam bu bır soygundur ??????????

ismail turgut
ismail turgut - 12 ay Önce

seçim yaklaşıyor %8 indirim dalgamı geçiyorsunuz oy avcılığı bunlar

Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Seçim mi yaklaştı?

Galip güngör
Galip güngör - 12 ay Önce

Suya indirim güzelde birde kaçakların üzerine gidebilseniz defalarcaşikayet etmemize rağmen kimse ilgilenmedi istasyon mah yeşim sokağın yarışı kaçak

Hasan
Hasan - 12 ay Önce

Kdv yi atık ve katı atığı vs. Vs. Kanunen alıyor adamlar. Su pahalı ama suyu pahalı yapan şey vergiler. Vergileri kim çıkartıyor dış güçler mi? Elektirikte de aynısı var 30 lira elektirik tüketene 120 lira fatura geliyor ama tık yok kimsede. chp li değil elektirik firması ondan.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510