TAGİD doktorları biraraya getirdi

 Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda Çorlu'da görev yapan doktorlar bir araya geldi.

TAGİD doktorları biraraya getirdi
ÇerkezköyBakış - Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda Çorlu'da görev yapan doktorlar bir araya geldi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Programa Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, TAGİD Eşbaşkanı Ali Canbulat ve TAGİD yöneticileri de katıldılar. Organizasyonda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kazım Beşirli, TAGİD Sağlık Komitesi Başkanı Dr. Muhammed Ali Eke ve TAGİD Eş başkanı Ali Canbulat birer konuşma gerçekleştirdiler.
TAGİD Sağlık Komitesinin çalışmaları ile ilgili olarak katılımcılara bilgiler veren TAGİD Sağlık Komitesi Başkanı Dr. Muhammed Ali Eke: "Komite olarak çalışmalarımızı yıl başı planlarımızda belirliyoruz. Belirlenen programlar dahilinde yıl içerisinde gönüllülerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TAGİD Sağlık Komitesi olarak yurt içi ve yurt dışı çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık komitesi olarak Hakan Sunal'ın girişimleri, teşviki ve katkıları ile kan bağışı kampanyası düzenledik. Kendisine sizlerin de huzurunda teşekkür ediyorum. Bu kampanyada 180 ünite kan bağışı alındı. Kızılay'ın barkodları bittiği için gelenleri geri çevirmek zorunda kaldık" dedi.
banner287
“TÜRKİYE BÜYÜK MESAFELER KAT ETTİ’’
TAGİD Eşbaşkanı Ali Canbulat ise gecede yaptığı konuşmada: "Tıp insan için birinci derece ihtiyaç duyulan meslek gruplarının başında gelmektedir. İlk Tıp Bayramı 14 Mart 1914'da, işgal altındaki İstanbul'da tıp öğrencileri tarafından kutlanmıştır" dedi. Hükümetin sağlık alanında dikkat çeken atılımlar yaptığını kaydeden Canbulat: "Toplum, devletten beklediği sağlık hizmetlerini aldığını düşünüyor. Bu alanda memnuniyet oranları hızla artıyor. Kaliteli sağlık hizmeti üretmede Türkiye büyük mesafeler alıyor. Şimdi sırada yapılması gereken; hastalıkla mücadele yerine, hastalıklara yol açan risk faktörlerinin önlenmesidir. Yani sağlıklı yaşam tarzı ve sağlıklı çevrenin sağlanması, sigara, alkol, sağlığa zararlı kimyasallar, katkı maddeleri, GDO. Yasaklanması, tembel yaşantının önlenmesi gibi aksiyonlar alınmalı, koruyucu hekimlikten önleyici hekimliğe geçiş hızlanmalıdır. İslam'ın, aklın ve bilimin gereği de budur" diye konuştu.
TAGİD İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ
Katılımcılara TAGİD ile ilgili olarak da bilgiler veren Canbulat: "TAGİD 2006 yılında Çorlu'da 9 saygın işadamının bir araya gelmesiyle kurulmuş, bünyesinde hemen her sektörde faaliyet gösteren işadamlarını bulunduran uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Trakya'mızın ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere oluşturulan işadamları derneği olarak TAGİD, ticaret ve sanayi hayatımıza yönelik bilimsel ve akılcı yöntemler geliştirerek, işletmelerimizi ve girişimlerimizi dünya çapında iş dünyasının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.’’ Şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306