TAGİD ve Kosovalı işadamları ikili iş görüşmeleri yaptı

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) Kosovalı İşadamlarını dernek merkezinde ağırladı.

TAGİD ve Kosovalı işadamları ikili iş görüşmeleri yaptı
ÇerkezköyBakış - Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) Kosovalı İşadamlarını dernek merkezinde ağırladı. İşadamlarının katıldığı yemekte Türkiye’yi ziyaret etmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kosovalı İş adamları, "Ülkemize geldiğinizde atalarınızın bıraktığı izleri görebilirsiniz. Bizler de Türkiye'ye her geldiğimizde kendimizi evimizde hissediyoruz." Dediler.
“KOSAVA’YA GELİN VE YATIRIM YAPIN’’
Kosova’da yatırım yapan Türk işadamlarına teşekkür eden tekstil ve gıda sektöründe faaliyet gösteren Abi Center’ın sahibi Alajdin Fusha, “Yakın zamanda ülkemizde yatırım yapacak olan iş adamlarının haberlerini alıyoruz. Yatırım yapmaya hazırlanan iş adamlarını şimdiden kutluyorum. Buradan çağrı yapıyorum. Kosova’ya gelin ve yatırım yapın. Biz de gelelim ve Türkiye’ye yatırım yapalım. Bu ilişkileri güçlendirmemiz lazım” dedi. Fatmir Commerce Tekstilin sahibi Fatmir Rama; ise Türkiye’de bulundukları süre zarfında karşılıklı işbirliklerine yönelik neler yapılabileceği konularında temaslarda bulunduklarını ve karar verici merciler nezdinde işbirliğinin gelişmesi için her türlü çabanın gösterildiğini, ayrıca eyleme dönük çalışmaların yapıldığını vurguladı.
“İŞ ADAMLARINI YATIRIM YAPMAYA YÖNLENDİRİYORUZ’’
Kosova’nın gelişimini yakından izlediklerini belirten Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği(TAGİD) Yönetim Kurulu Eş başkanı Ali Canbulat, “Buna biz de Türk iş dünyası olarak katkıda bulanabilmeyi bir vazife ediniyoruz. Kısa bir süre önce bir iş heyeti düzenleyerek Kosova’yı ziyaret ettik. Orada TAGİD ‘in organizasyonu ile Kosova Türk Ticaret Odasında bir iş geliştirme ve yatırım formu organize ettik. Kosova Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısının desteği ve katılımlarıyla iş formunu gerçekleştirdik diyerek; Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) bünyesinde bulunan 270 üye işadamı ile Kosova’ya daha fazla yatırım yapmaya yönelttiklerini söyledi. Canbulat, “Avrupa’ya olan yakınlığı, yetişmiş iş gücü ve Türk insanına verilen değer ve destek Kosova’yı gerçekten yatırım için çok önemli bir ülke haline getiriyor. Biz bu yıl Kosova ile ilgili farkındalığı artırmak için birçok üyemize Kosova’ya yatırım teşvik ediyoruz. Bu konuda her zaman talepleri değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

banner287


“ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ’’
Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği Genel Sekreteri Nihat Biçer, ‘Günümüz itibarıyla birçok Türk şirketi Dünyanın değişik ülkelerinde faaliyet göstermektedir.’ Diyerek şöyle konuştu: “Şu ana kadar Türk müteahhitleri Kosova, Makedonya ve Balkanlarda birçok projelere imza atmış olup yatırımlarının büyüyerek devam ettiğini görüyoruz. Bu şirketlerin sayısının ve iş hacimlerinin her geçen gün daha da artması bize önümüzdeki dönemde ekonomik ilişkilerin katlanarak artacağı ümidini vermekte ve bu konuda daha çok çalışmamız gerektiğini göstermektedir. Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) olarak bu hususta ne gerekiyorsa yapacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306