TAGİD’ten Otizm semineri

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) öncülüğünde Anka Özel Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi ile Marmaram Özel Eğitim Okulu’nun katkılarıyla Otizm semineri düzenlendi.

TAGİD’ten Otizm semineri
ÇerkezköyBakış - Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) öncülüğünde Anka Özel Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi ile Marmaram Özel Eğitim Okulu’nun katkılarıyla Otizm semineri düzenlendi.
Seminerde Uzman İsmail Avşar, Otizm (Yaygın Gelişimsel Bozukluk) Tanısı almış çocuklarla Özel Eğitim, Spor Eğitimi ve Yaşam Liderliği konseptinin başarılı sonuçları anlatarak; Özel eğitim ve sporun önemini vurguladı. Avşar ayrıca altı aydır Marmaram Özel Eğitim Okulu ile birlikte yürütülen Özel Eğitim, Spor Eğitimi ve Yaşam Liderliği çalışmalarının çocuklara ve her iki kuruma olan katkılarından bahsetti.
“FARKLILIKLARI GÖRÜYORUZ’’
Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği İş Kadınları Komisyonu Başkan Vekili ve Marmaram Özel Eğitim Okulu’nun sahibi Gülçin Babaoğlu, “2007 yılından itibaren eğitimine devam eden çocukların yaşamlarındaki farklılıkları görüyoruz. Alınan sonucun vermiş olduğu mutluluk hiçbir maddi değerle elde edilemez’’ diye konuştu.
EĞİTİMİN SONUCUNU PAYLAŞTILAR
banner287
Programa ve eğitime katılan Nihat’ın hikâyesi salonda bulunan herkesi etkiledi.
Anne Dilek Hanım; “Eğitime başladığımızda çocuğumuz aşırı kilolu, evimizde bulunan her şeyi kıran, dağıtan bir çocuktu. Biz onu anlamakta çok zorlanıyorduk. Çocuğumuz 2012 Mayıs ayında düzenlenen Yüzme Şampiyonası A Klasmanı 200 m Kurbağalama da Türkiye Şampiyonu oldu. “Oğlum bana anneler günü hediyesi olarak bir madalya getirdi’’ dedi. Bir diğer anne Hülya hanım Çocuğunun yoğun Epilepsi ve Otizm sürecini anlattıktan sonra bütün salon fedakâr anneleri ve aldıkları eğitime cevap veren Yiğithan ve Nihat’ı alkışladı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306