Tapu Müdürlüğü’nün 166’ncı yaşı kutlandı

Çerkezköy Tapu Müdürü Raziye Muslu ile müdürlük personeli 'Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 166. Kuruluş Yıldönümü' nedeniyle Kaymakam Ayhan Bayhan'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından Raziye Muslu, personeliyle birlikte Tapu Müdürlüğü'ne işlem için gelen vatandaşlara pasta ve içecek ikramında bulundu.

Tapu Müdürlüğü’nün 166’ncı yaşı kutlandı
ÇerkezköyBakış - Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 166. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İLK DURAK KAYMAKAMLIK OLDU
Çerkezköy Tapu Müdürlüğü 'Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 166. Kuruluş Yıldönümü'nü kutladı. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Çerkezköy Tapu Müdürlüğü'nde de bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkilikler kapsamında dün ilk olarak Kaymakam Ayhan Bayhan makamında ziyaret edildi. Saat 16.30’da düzenlenen ziyarete Çerkezköy Tapu Müdürü Raziye Muslu, Tapu Müdür Yardımcısı Dilek Avcı, Bilgisayar işletmenleri Elif Çetik, Neşe Sezer, Elif Gökçe Sezen, Ayşegül Palabıyık ve Arşiv sorumlusu Uğur Kaygusuz katıldı. Tapu Müdürü Raziye Muslu Kaymakam Bayhan’a kuruluş yıldönümüne özel olarak çiçek takdim ederken, kurum hakkında bilgi verdi. Kaymakam Ayhan Bayhan’da Tapu Müdürü Raziye Muslu ve beraberindeki personeli kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.
“VATANDAŞLARA PASTA VE İÇEÇEK İKRAM ETTİLER’’
Tapu Müdürlüğü personeli düzenledikleri ziyaretin ardından Erna Center’da bulunan müdürlük binasına geçerek işlem için Tapu Müdürlüğü Hizmet Binası'na gelen vatandaşlara pasta ve içecek ikramında bulundular. Çerkezköy Tapu Müdürü Raziye Muslu yaptığı açıklamada, “Türkiye’de bir asırdan fazladır halkımızın mutluluğu için çalışan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, merkez ve taşrada 18 bine yakın personelle, 22 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü,957 Tapu Müdürlüğü, 81 Kadastro Müdürlüğü ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde birimi olan, yılda ortalama 7 milyon civarında işlem yapan, 20 milyonun üzerinde vatandaşımıza hizmet veren yaygın ve köklü bir Kurumdur” ifadelerini kullandı.
DEVLETLE YOĞUN İLİŞKİ İÇİNDE OLAN KURUMLARDAN BİRİSİYİZ
Her yıl ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 25’inin Tapu Kadastro hizmetlerinden faydalandığını kaydeden Muslu, “Bunun yanında birçok kamu kurumuna ve tüzel kişiliklere de ciddi anlamda hizmet sunmaktadır. Ülkemizde 21 Mayıs 1847 Tarihinde Defterhane-İ Amire Kalemi adıyla kurulan Kurumumuz, bugün 21 Mayıs 2013 tarihinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adıyla 166.Kuruluş Yıldönümünü kutluyor. 166 yıllık geçmişe sahip olan kurumumuz, günümüze ülkemizin en önemli ve en güvenilir kurumları arasında yer alarak gelmiştir. Tapu-Kadastro Birimlerimiz halkın devletle yoğun ilişki içinde olduğu hizmet noktalarından birisidir. Genel Müdürlüğümüz, insanlara bireysel bir hak olarak tanınmış olan mülkiyet hakkı var oldukça işlevini sürdürecek ve önemli hizmetler yapmaya devam edecektir. Yoğun ve özverili çalışmalarıyla zor şartlarda üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti ve azmi içinde olan çalışanlarımız Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü projeleri de çok başarılı bir şekilde yerine getirmektedir” diye konuştu.“1073 BİRİMİMİZ KALİTE BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI’’
Kurumsal gelişim projesinin amaçlara hizmet eden bir proje olduğunu ifade eden Tapu Müdürü Muslu, “Projede yer alan süreç iyileştirme çalışmaları, taşra birimlerimizin ve hizmet sunumlarımızın modernizasyonunu hedeflemektedir. Bu proje kapsamında 1060’ı taşra, 13’ü merkez olmak üzere toplam 1073 birimimiz bu ay içinde ISO 9001:2008 Kalite Belgesi almaya hak kazanmıştır. Bu çalışmalar ile, Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinin mekânsal ve fiziksel durumlarının iyileştirilmesi, online başvuru ile numaratörlü başvuru sisteminin uygulanması, sms yoluyla vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, e-devlet kapısı üzerinden taşınmaz ve harç sorgulama hizmetlerinin sunulması gibi çalışmalar tüm birimlerimizde uygulanır hale getirilmektedir” bilgisini verdi.
“HİZMETLERİMİZ EN İYİ ŞEKİLDE DEVAM EDECEK’’
Çerkezköy Tapu Müdürü Raziye Muslu sözlerini şu şekilde tamamladı: “166 yıllık geçmişe sahip olan kurumumuzun hedefi, Bilgi Teknolojilerini en etkin kullanan ve sunan, sürekli kendini geliştiren, modern yönetim anlayışıyla idare edilen, hizmet verdiği vatandaşların ve çalışanların memnuniyetini ön planda tutan, Hizmet sunan, sunduğu hizmetleri koordine eden ve denetleyen, sunduğu bazı hizmetleri özel sektöre devreden, devrettiği hizmetleri denetleyen ve tapu, kadastro ve harita alanlarında kural koyan ve yönlendiren, uzlaştıran, doğru ve güncel bilgileri sunan,
dünya ülkeleri ile alanında bilgi birikimini ve teknolojisini paylaşan ve yönlendiren lider bir kurum olma yolunda hizmetlerine devam etmektir. Ayrıca, vatandaş memnuniyetinin üst düzeyde sağlanması konusunda Basın ve Yayın Kuruluşlarının sağladıkları katkıya teşekkür ediyoruz”
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510