Tatbikatı gerçek sanınca soluğu okulda aldılar

Sivil Savunma ve Deprem haftası etkinlikleri kapsamında Çerkezköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yangın tatbikatlarının üçüncüsü Mevlana İlkokulu’nda öğretim Okulunda yapıldı. Tatbikatta 1500 öğrenci okulu 3.5 dakikada boşaltırken, tatbikatı gerçek zanneden öğrenci velileri soluğu okulda aldılar. Sirenlerin tatbikat için çaldığını öğrenen veliler rahat bir nefes aldılar.

Tatbikatı gerçek sanınca soluğu okulda aldılar
ÇerkezköyBakış - Mevlana İlköğretim Okulu’nda düzenlenen deprem ve yangın tatbikatında 1500 öğrenci 3.5 dakikada okulu boşalttı.
3,5 DAKİKA İÇİNDE OKULU BOŞALTTILAR
Çerkezköy Belediyesi İtfaiye ekipleri yangın tatbikatları kapsamında üçüncü yangın tatbikatını önceki gün saat 14.00’da Mevlana İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdi. Yangın alarmının verilmesinin ardından okulda bulunan 1500 öğrenci yaklaşık 3,5 dakika içinde okulu boşaltırken, dışarı çıkan öğrenciler öğretmenleri nezaretinde bahçede toplandılar.
İTFAİYE EKİPLERİ 4 DAKİKADA OKULA İNTİKAL ETTİ
İtfaiye ekiplerince okulun beşinci katının balkonunda sis bombası ile çıkartılan temsili yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri yaklaşık 4 dakika içinde okula intikal ederek yangını başarılı bir şekilde söndürdüler. İtfaiye ekipleri temsili yangına müdahale ettikten sonra sınıfta mahsur kalan 1 öğrenci itfaiye aracının merdiveni sayesinde kurtararak güvenli bölgeye ulaştırıldı.
“YARALI AMBULANSA ALINARAK HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ’’
Gerçeği aratmayan tatbikatta çatıdan ayrıca temsili bir manken sedyeye konularak halat yardımıyla aşağı indirerek 112 Acil Servis ambulansıyla hastaneye götürüldü. Tatbikatın devamında boş bir varil içine dökülen mazot ateşe verilirken, olası bir yangına nasıl müdahale edilmesi uygulamalı olarak gösterildi. Köpüklü su yardımıyla çıkartılan yangına müdahale edildikten sonra öğrencilere mutfak tüpünün alev alması durumunda alevlere nasıl müdahale edilmesi gerektiği de gösterildi.“TÜM EKİBE BAŞARILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’
Düzenlenen tatbikat hakkında konuşan Mevlana İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Erçin, öğrencilerin yapılan tatbikatlar sayesinde bilinçlendiğini belirterek, “Yılda bir kerede olsa yapılan tatbikatlar neticesinde hem öğrencilerimiz hem de bizler çok önemli şeyler öğreniyoruz. Yapılan tatbikatlar kapsamında öğrencilerimiz olası bir yangın esnasında neler yapacakları ve yangına ne gibi malzemelerle müdahalede bulunacaklarını öğrenmiş oluyorlar. Tatbikatlarda emeği geçen tüm itfaiye ekibine göstermiş oldukları başarı ve özenden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.
TATBİKATI GERÇEK ZANNETTİLER
Bu arada tatbikatı gerçek zanneden öğrenci velileri soluğu okulda aldılar. Sirenlerin tatbikat için çaldığını öğrenen veliler rahat bir nefes aldılar.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510