Tekirdağ’da sağlıkta değişim

Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ile Tekirdağ Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne yeni atama yaptı.

Tekirdağ’da sağlıkta değişim

Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ile Tekirdağ Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne yeni atama yaptı.

ATAMALARI YAPILDI

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Seyit Ali Gümüştaş’ın yerine Tekirdağ Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Cengiz Becerir’i İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut'un yerine ise Tekirdağ Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Dönmez’i atadı. Dönmez bir süre Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevini vekaleten yürütmüştü.

GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan Yavuz Akbulut, mesleğine doktor olarak devam edecek. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğini yürüten Dr. Seyit Ali Gümüştaş ise kemik hastanesinde doktor olarak görev yapacak.

banner287

CENGİZ BECERİR KİMDİR?

1964 yılında Trabzon’da dünyaya gelen ve aslen Malkaralı olan Cengiz Becerir, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlığını aldı. Tekirdağ ve Çorlu’da toplam 19 yıl görev yaptı. 7 yıl Tekirdağ Devlet Hastanesi Başhekimi olarak hizmet verdi. Bir dönem Tıbbi Hizmetler Başkanlığı da yapan Op. Dr. Cengiz Becerir, bir süre de Tekirdağ’daki özel bir hastanede görev yaptı.

MUSTAFA DÖNMEZ KİMDİR?

Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, 1974 yılında Çorlu'da doğdu. İlk ve ortaokulu Çorlu Velimeşe Beldesi'nde okudu. Lise öğrenimini Tekirdağ Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Dönmez, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. İlk görev yeri olan Edirne Trakya Üniversitesi'nde ihtisasını yaptıktan sonra İstanbul Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Dönmez, Amasya İli Suluova İlçesi Devlet Hastanesi’ne Başhekim olarak atandı. Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, bir dönem Saray Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 17:34

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510