banner265

banner579

banner571

banner578

Tenor sesli tehditlerinle ancak ördekleri ürkütürsün

Çerkezköy Belediyesi eski Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’nun, gazetelere yansıyan “Villamı, iskan vaadiyle başkasına telkin etti.” iddialarının hedefi olan İşadamı Sebahattin Hasanoğlu, iddiaların sahibi Yaşar Keleşoğlu’na sert yanıt verdi. Hasanoğlu, “Kendisi ile bir başkası arasında geçen alışverişe, ısrarla benim ve eşimin adını karıştırıyor. Benim iskan vermek vaadiyle villasını başkasına telkin ettiğimi iddia ediyor. Bana attığı iftiralara Mustafa Ordu’yu şahit gösteren bu ismi, Mustafa Ordu ile yüzleştirdim. Yalancı olduğu ortaya çıktı. Sebahattin Hasanoğlu ve Esra Hasanoğlu’nu tanıyanlar nasıl insanlar olduklarını çok iyi bilirler. Keleşoğlu’nun nasıl bir karakter olduğunu da Çerkezköy Kamuoyu’na bırakıyorum.” Diye konuştu.

Çerkezköy 19.10.2012, 08:53 25.11.2014, 13:17
Tenor sesli tehditlerinle ancak ördekleri ürkütürsün
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ambardere’deki villa açıklamalarında adı geçen İş Adamı Sebahattin Hasanoğlu düzenlediği basın toplantısında hakkındaki iddialara yanıt verdi.
HASANOĞLU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
İşyerinde dün saat 17.30’da basın mensuplarının karşısına çıkan Sebahattin Hasanoğlu, bir haftadır eşi Esra Hasanoğlu ile şahsına yönelik saldırılar yapıldığını söyleyerek “Mustafa Ordu, Ambardere’deki villa ile ilgili yapmış olduğu açıklamadan önce şehir dışında bulunan ayrı bir şirketimin genel kurul toplantısı  için Çerkezköy’den ayrılmıştım.  16 Ekim Salı günü Çerkezköy’e geri döndüm. Çerkezköy’e döndüğümde at izine it izi karışmıştı. İzleri ayıramadım. Neler olduğunu anlamakta zorluk çekiyordum.’’ Dedi.  
“HASANOĞLU AİLESİ KOMPLO’NUN NERESİNDEYDİ?’’
Kendine Hasanoğlu ailesi komplonun neresinde idi? Sorusunu yönelttiğini ifade eden Sebahattin Hasanoğlu, gazetelere yansıyan açıklamalardan alıntılar yaparak “gazetelere baktığımda komplo, karalama, yalan, iftiralar ardı ardına sıralanmış.’’ diye konuştu. Hasanoğlu, 10-11 ekim 2012 tarihinde yerel gazetelere yansıyan haberlerde Mustafa Ordu, Ambardere’de Yaşar Keleşoğlu’nun yapmış olduğu kaçak yapılaşma açıklamasında “eski meclis üyesinin villasının satılmasında yardımcı olan kişilerin birisinin tefeci diğerinin ise ayakçı olarak gözüktüğünü” ifadesini kullandığını söyleyerek “Bu haber üzerine söz konusu ayakçının şahsım olduğu dedikosunu yapıldı. Mustafa Ordu 17 ekim 2012 tarihli yerel gazetelerde yer alan açıklamasının son paragrafında Yaşar Keleşoğlu’u yalanlayarak, Yaşar Keleşoğlu’nun “villayı Öner Birsen’e Sebahattin Hasanoğlu aldırdı” açıklamasına da açıklık getirdi. Mustafa Ordu’nun “Öner Birsen böyle bir şey demedi. Ne çay ocağındaki buluşmada ne de Hasanoğlu’nun ofisinde böyle bir şey demedi, söylemedi. Ayrıca Beni Hasanoğlu’nun ofisine Keleşoğlu değil, Hasanoğlu çağırdı’ şeklindeki sözleri Yaşar Keleşoğlu’nun iddialarına açık bir cevaptır’’ dedi.
ORDU’YA “TEFECİYİ NEDEN AÇIKLAMIYORSUN’’
Kendisinin olayların içerisinde bırakılmak istendiğini ifade eden Sebahattin Hasanoğlu, Mustafa Ordu’ya seslenerek “17 ekim 2012 de yapmış olduğun açıklamada Sebahattin Hasanoğlu adına böyle şey söylenmediğini  ifade ediyorsun. Öyleyse 10 ekim 2012 deki bahsettiğin bu ayakçı kim? Siyasi bir partinin temsilcisi olarak tefeciden bahsediyorsun.Bu tefeciden her nedense daha sonra hiç bahsedilmiyor. Bu tefecİ Kim? Yaşar Keleşoğlu’na borç mu vermiş, yoksa kredisine mi kefil olmuş? Bu tefeci çok önemli. Bir anda gündemden düşürüldü. Zayıf halka ben, kuvvetli halka tefeci mi idi?. Yoksa villayı satın alan kişilerle tefecinin bir bağlantısı mı vardı? Sayın Mustafa Ordu,  bu kişileri açıklayıp açıklamamanı kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum. Fakat burada tefeci kilit noktada.Tefeciyi açıklamaktan neden imtina ediyorsun?’’ sorularını yönetti.
“BAŞKAN ERTEM EN İYİ ŞEKİLDE ÖZETLEDİ’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in 13 ekim 2012 tarihli yerel gazetede Mustafa Ordu’nun iddiasına karşılık  vermiş olduğu açıklamada Yaşar Keleşoğlu için “önce fazla para istiyor. Daha sonra icra yoluyla ucuza satılıyor.Bu arkadaş da ‘Ben o binayı alan kişiye yar etmem diyerek bu tür davranışlara giriyor” açıklamasını yaparak olayları en doğru şekilde özetlediğini söyleyen Sebahattin Hasanoğlu “Yaşar Keleşoğlu 15 Ekim 2012 ‘Herkes gardını alsın ve kendisi korusun’ şeklindeki açıklamasında ‘Başkan bu evi iyi biliyor’ diye başlayan  paragrafta ‘Bu evle ilgili sıkıntı olduğunu ve iskan verildiğini söyledim. Ali Ertem bana hukuki sürece baktığını, tartışmanın ve alışverişin kendisini ilgilendirmediğini ve bu kurumun kanuni sorumluluğunu takip ettiğini ifade etti. Ben de kendisine hak verdim.” diyor. Zannederim Yaşar Keleşoğlu burada başkanı da kendi safına çekerek alışveriş gücünü artırmak istemiş fakat amacına ulaşamamıştır. İş çevirenin kendisi olduğunu bize göstermiştir.’’ İfadelerine yer verdi.
NE ALIŞVERİŞİN OLABİLİR?
Sebahattin Hasanoğlu, Yaşar Keleşoğlu’na  18 Ağustos  2010 tarihinde bankadan villayı  pazarlıkla satın alan kişilerle senin ne alışverişin olabilir.? Diye sorarak “Yoksa binayı alan kişilerden, yıkılmaması ve iskan belgesine imzayı atman karşılığında, daha önceden pazarlık ettiğin rakamla, satın alınan rakam arasındaki farkı mı talep ettin? Ve yahutta villanı alan kişilere iş yaptın da paranı mı ödemediler.?’’ Diye sordu.
“NEDEN DİLEKÇE İLE BAŞVURMADI’’
Yaşar Keleşoğlu’nun eşi Esra Hasanoğlu’nun Ali Ertem’in arkasından iş çevirdiği yönündeki iddialarına da yanıtlayan Sebahattin Hasanoğlu “galiba herkesi kendi gibi zannediyor. Yaşar Keleşoğlu, kendi binası için belediyeye dilekçe mi verdi de işlem yapılmadı?  Patagonya belediyesi mi burası?.  Nasıl oluyor da 5 yıl meclis üyeliği yapmış, imar komisyonunda bulunmuş bir kişi belediyede dilekçesiz işlem yapılamayacağını bilmiyor. Ben kendimi şikayet ettim diyor. Niçin resmi değil? Yaşar Keleşoğlu’nun belediyede yıkım ile ilgili dilekçesi olduğunu sanmıyorum.  Başkanın arkasından İş çevirenin kim olduğuna kamuoyu karar versin.’’ İfadelerine yer verdi.
OLAYI ANLATTI
Hasanoğlu ‘Yaşar Keleşoğlu, herkes gardını alsın ve kendini korusun’ şeklindeki açıklamasında şahsımla ilgili çeşitli ithamlarda bulunmaktadır’ diyerek şöyle devam etti: “9 Ekim Salı günü Yaşar Keleşoğlu beni arayıp görüşmek istediğini söyledi. Ben de kendisine saat 2 de ofisimde olacağımı söyledim. Ofisimde buluştuk. Yaşar Keleşoğlu  “iskan vaadiyle  benim villamı Öner Birsen’e sen aldırdın” diyerek şahsımı suçlu göstermeye çalıştı. Ben de kendisine böyle bir şeyin asla olmadığını nasıl böyle bir hükme vardığını sordum. Anı Fotoğrafçılık’ın karşısında Mustafa Ordu, ve bir kişi ile masada oturduğunu, sonra Öner Birsen’in masalarına geldiğini, kendisine tokalaşmak için elini uzattığını,Öner Birsen’le tokalaşmadığını ve Öner Birsen’e adam olmadığını söyledi. Masadan ayrılmak için hareket ettiğinde Öner Birsen ‘neden bana böyle davranıyorsun? burayı bana iskan vaadiyle  Sebahattin Hasanoğlu  ve Mustafa Ordu’nun açıklamalarındaki tefeci aldırdı’ demiş. Ben de kendisine en iyi yolun yüzleşmek olduğunu söyledim ve Öner Birsen’i aradım. Öner Birsen’e acilen ofisime gelmesini söyledim .Öner Birsen’e Yaşar Keleşoğlu’nun ofisimde olduğunu söylemedim.  Bu arada Yaşar Keleşoğlu bana Öner Birsen’le bankadan satın almadan önceki pazarlıklarını anlatmaya başladı. Yaşar Keleşoğlu’nun villasının Öner Birsen’in oğlunun villasının karşısında olduğunu  ve Öner Birsen’in kızı için villasını satın almak istediğini söyledi. Kendisinin 325 bin tl istediğini  Öner Birsen’in ise 275 bin tl verdiğini söyledi. Öner Birsen ofisime geldi. Ben, Öner Birsen ve Yaşar Keleşoğlu’na susmalarını söyleyerek konuşmaya başladım. Yaşar Keleşoğlu’nun benim hakkımdaki iskan vaadi iddaasını Öner Birsen’e sorduğumda Öner Birsen, Anı fotoğrafçılık’ın karşısında ki oturdukları masada  kendisiyle tokalaşmak istemeyen Yaşar Keleşoğlu’na , Sebahattin Hasanoğlu ile ilgili herhangi bir şey söylemediğini , şerefinin üzerine yemin ederek  söyledi. Yaşar Keleşoğlu,  Öner Birsen için ‘yalan söylüyor’ dedi. “
“KELEŞOĞLU’NU YALANLADILAR’’
Sebahattin Hasanoğlu konuşmaların üzerine işyerine Mustafa Ordu’yu çağırdığını anlatarak “Şahsım, Mustafa Ordu, Yaşar Keleşoğlu‘nun yanında da Öner Birsen. Öner Birsen, iskan vaadiyle villayı Sebahattin Hasanoğlu aldırdı cümlesinin asılsız olduğunu yine şerefinin üzerine yemin ederek söyledi.  Mustafa Ordu da Öner Birsen tarafından iskan vaadiyle villa aldırma söyleminin  ne Anı fotoğrafçılığın orada nede Sebahattin Hasanoğlu’nun ofisinde  söylenmediğini  17 ekim 2012 tarihli yerel gazetedeki açıklamasında ifade etmiştir.’’ Diye konuştu.
“KELEŞOĞLU BİRSEN İLE ŞAHSIMI TEHDİT ETTİ’’
Mustafa Ordu’nun misafirleri olduğunu söyleyerek ayrıldığını söyleyen Hasanoğlu “Yaşar Keleşoğlu bana ‘çok rahatladığını ve hakkımda yanıldığını’ söylemiştir. Bende kendilerine ‘beni artık bu konuların dışında  tutun’ diye söyledim. Yaşar Keleşoğlu, Öner Birsen’e ‘sana 250 bin tl vereceğim evi bana satın’ diye öneri getirdi. Öner Birsen de Yaşar Keleşoğlu’na, 250 bin TL üzerine evin içine yapılan masrafları da eklenirse z satabileceğini söyledi. Bir müddet tartıştılar. Yaşar Keleşoğlu,   ‘siz bu villayı pazarlıkla 201 bin tl civarında bir rakama satın aldınız, benimle 275 bin TL’ye pazarlık yaptınız. Ya 75 bin TL’yi verirsiniz ya da ben evinizi yıktırırım. 75 bin TL yine sizden çıkar’ diyerek yanımda tehdit etmiştir. Öner Birsen de Yaşar Keleşoğlu’na ,villanın kendisinin olmadığını  yeğeninin olduğunu kendisinin bir söz hakkı olmadığını söylemiştir. Aralarındaki tartışma bitince ben Yaşar Keleşoğlu’na zor zamanında  belediyeden aldığı iş için iş makinası gönderdiğimi aramızda kalan bakiyeyi yılbaşında ödemek için söz verdiğini fakat 10 ay geçtiği halde bunu ödemediğini söyledim. Yaşar Keleşoğlu, Öner Birsen’den elde edemediği paranın hırsıyla bana ‘neden Öner Birsen’in yanında bu parayı kendisinden istediğimi ve ‘bir yerlerde ziyaret edeceği’m diyerek benide tehdit etti.  Ve ofisimden ayrıldı,gitti.’’ İfadelerine yer verdi.
“BİZİMLE İLGİLİ BELGELERİ SAVCILIĞA BİLDİRMESİNİ BEKLİYORUZ’’
Hasanoğlu, bu gelişmelerin ardından yerel basında MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu ile Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in açıklamalarının yer aldığını ifade ederek şunları söyledi: “Daha sonra Yaşar Keleşoğlu’nun yalan ve iftiralarda bulunarak şahsım ve eşim Esra Hasanoğlu’na karalamada bulundu. ‘Herkes gardının alsın’ şeklindeki tehdit ifadesini de kullanmıştır. Herhalde arkadaş ali kıran baş kesen.  Siyasette paramı kaybettim diye beyan veriyorsun? Sen herhalde orada kaybettiğin parayı bu şekilde tamamlayacaksın. Sen tenor sesinle en iyisi ördeklere söyle, belki onları ürkütürsün. Öner Birsen villayı satın alan taraf olduğu için onları da kötüleyemedin.  Esra Hasanoğlu ve Sebahattin Hasanoğlu’na mı sardın?  Sebahattin Hasanoğlu ve Esra Hasanoğlu’nu tanıyanlar nasıl insanlar olduklarını çok iyi bilirler.  Yaşar Keleşoğlu’nun nasıl bir karakter olduğunu da Çerkezköy kamuoyuna bırakıyorum.  Bizim ile ilgili belgeleri bilgileri en kısa zamanda savcılığa bildirmesini kendisinden bekliyoruz.’’
Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 13:02
İkindi 15:30
Akşam 17:52
Yatsı 19:17
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. M. United 8 13
10. Crystal Palace 9 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7
sisli
banner573
banner575
banner576
banner577