Tepe Cami hayırseverlerin yardımını bekliyor

Çerkezköy’ün yeni yüzü Tepe Mevkii’nde mevcut mescidinin yanında yapımına başlanan camii inşaatı hayırseverlerin yardımını bekliyor. Tepe Emlak Mescid Camii Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Engin Saka maddi olanaksızlıklar nedeniyle caminin temelinin atılamadığını ifade ederek, ‘’Camii’yi 1.5 yıl içerisinde ibadete açmayı hedefliyorduk, ancak henüz beklediğimiz yardımlar gelmedi. Hayırseverin yardımlarıyla bir an önce camiyi ibadete açmayı istiyoruz.’’ diye konuştu.

Tepe Cami hayırseverlerin yardımını bekliyor
ÇerkezköyBakış - Yapımına yaklaşık 6 ay önce başlanan Tepe Camii’ maddi olanaksızlıklar nedeniyle ilerleyemiyor.
“HENÜZ TEMELİ ATILAMADI’’
Tepe Emlak Mescid Camii Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Engin Saka, tamamlandığında bölgenin büyük bir ihtiyacının karşılanacağını söyleyerek, maddi imkansızlıklar nedeniyle caminin temelinin atılamadığını söyledi.  
“HAYIRSEVERLERİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ’’
Hayırseverlerin desteklerini beklediklerini ifade eden Saka “yardım etmek isteyen vatandaşlar bağışlarını tepedeki mescidimize yapabilir. Çerkezköy halkının yardımlarını bekliyoruz.” Diye konuştu. Camiinin yapımına başlanmadan önce yardım sözü verenlerin henüz yardım sözlerini yerine getirmediği ifade eden Engin Saka,  “Sadece Cuma namazlarında topladığımız yardımlarla camii inşaatını ilerletmeye çalışıyoruz. Ancak, bu şekilde camiinin ibadete açılması uzun zaman alacak’’ diye konuştu.
“TEMEL İÇİN 150 BİN TL’YE İHTİYACIMIZ VAR’’
banner287
Caminin temelini atmak için 150 bin TL’ye ihtiyaç duyduklarını belirten Saka, şöyle devam etti: “Tepe Emlak Konutları’nda yapılan yeni inşaatlarla cami ihtiyacı artıyor. Bizler de bu ihtiyacı gidermek için yola çıktı. Şu anda cami için 50 ton demir, yaklaşık 500 metreküp betona ihtiyaç duyuyoruz.’’  İnşaatın temel atma çalışmasının tamamlanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’na ödenek için başvuracaklarını anlatan Saka, “Aynı zamanda Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’den demir yardımı için söz aldık. Bütün bunlar için her şeyden önce caminin temelini atmamız gerekiyor.’’ İfadelerini kullandı.“MESCİDİN YANINA İNŞA EDİLİYOR’’
Cami’nin mevcut mescidinin yanında inşa edildiğini söyleyen Engin Saka şöyle devam etti: “Camimiz tamamlandığında mescidimiz yıkılacak. Mevcut mescid yerimiz camimizin avlusu olacak. Camimiz bodrum, zemin ve üst kat olmak üzere 3 ayrı kattan oluşacak. Bodrum katında abdesthane, tuvaletler, gasil hane, eğitim alanı, ibadet alanı ve dükkan depolarının bulunacağı camiinin, zemin katında ibadethane, imam evi ve dükkanlar bulunacak. Yardımların yeteri oranda yapılması halinde 1.5 yıl içerisinde camiyi ibadete açmayı hedefliyoruz’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306