Tepe Okulu’nda Çanakkale töreni

Tepe İlkokulu ve ortaokulu Sosyal bilgiler öğretmeni Ercan Ögeday ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu programda Çanakkale destanı ve şehitleri anıldı.

Tepe Okulu’nda Çanakkale töreni
ÇerkezköyBakış - Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yıldönümü ve Şehitleri Anma günü nedeniyle Tepe İlkokulu ve Ortaokulunda bir tören gerçekleştirildi.
TÖREN DÜZENLENDİ
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program okul bahçesinde yapıldı. Öğrencilerin şiir ve konuşmalarından sonra 1-E sınıfının hazırlamış olduğu tiyatro gösterisini sunulurken Okul müdürü Fahrettin Karaman yaptığı konuşmada “Çanakkale birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Bugün varlığımızı, özgürlük ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz vatan uğruna canlarını seve seve feda ederek vatanın her karış toprağını kanları ile sulayan tüm aziz şehitlerimize karşı kutsal görevimizi yerine getirmenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.
banner287
DERECE YAPANLARA ÇEYREK ALTIN
Tören sonunda İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri çerçevesinde en güzel istiklal marşını okuyarak dereceye giren öğrencilere okul müdürü Fahrettin Karaman tarafından bir çeyrek altın hediye edildi ve tören sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306