Trafik haftasında broşürlü bilgilendirme

Trafik haftası kapsamında çeşitli etkinliklerle sürücü ve yayaların trafikte daha dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunan Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri, önceki günde Belediye Meydanı’nda engelli vatandaşlarla birlikte bilgilendirici broşürler dağıttı.

Trafik haftasında broşürlü bilgilendirme
ÇerkezköyBakış - 6-12 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri, bu kez sürücüleri ve yayaları bilgilendirme amacıyla içerisinde çeşitli uyarıların yer aldığı broşürler dağıttı.
BÜROŞÜRLERİ BİRLİKTE DAĞITTILAR
Önceki gün Belediye Meydanı’nda broşürleri Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Üyeleri ile birlikte dağıtan Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri, vatandaşlar ile araç sürücülerini trafikte daha dikkatli olmaları konusunda uyararak bilgilendirdi.
“EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR’’
 ‘Trafikte daha fazla güvenlik için emniyet kemerine evet’, ‘Araç kullanırken cep telefonuna hayır’ ‘Otobüs şoförleri aşırı hız yapmayın’ başlıklarının yer aldığı broşürlerde, trafikle ilgili detaylar da yer alırken, söylenenlere uyulmaması halinde doğabilecek kötü sonuçlar da aktarıldı. Emniyet kemerinin, şehir içinde, şehir dışında, her mesafede ve her hızda, aracın tüm koltuklarında herkes tarafından kullanılmasına dikkat çekilirken, emniyet kemerinin çoğu durumda hayat kurtardığı vurgulandı.


banner287

CEP TELEFONUNUN TEHLİKESİ AKTARILDI
Son yıllarda oldukça yaygın kullanılan ve araç sürücülerinin de direksiyon başındayken kullandığı cep telefonunun yarattığı tehlikeler de anlatılırken, bu durumun sürücünün dikkatini dağıttığı ve kaza riskini arttırdığı belirtildi. Otobüs şoförlerine de uyarı yapıldığı broşürlerde, otobüs sürücülerinin özellikle viraj dönüşlerinde çok daha dikkatli olması gerektiği belirtilirken, yolcuların araç içerisinde dengesiz oturmalarının dahi otobüsün ağırlık merkezini değiştirebileceğini ve savrulmalara yol açabileceği bilgisi verildi.
BÜRO AMİRİ DE BROŞÜR DAĞITTI
Şehirlerarası yolcu taşımacılığında bir otobüs ile 40-50 kişi taşındığı belirtilen uyarılarda, yapılacak en küçük bir kural ihlalinin dahi çok sayıda can kaybına sebebiyet verebileceği de dile getirildi. Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Aykut Civan’da vatandaşlar ile araç sürücülerine broşür dağıtarak kurallara uyulması gerektiği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510