Trakya’nın en başarılısı Çerkezköy TSO

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Kasım Ayı Meclisini gerçekleştirdi.

Trakya’nın en başarılısı Çerkezköy TSO
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Kasım Ayı Meclisini gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Taha Ülker Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ÇTSO’nun akreditasyonunun tamamlandığı açıklanırken, akreditasyonda Trakya genelindeki en başarılı oda olduğu belirtildi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Taha Ülker başkanlığında gerçekleştirildi.
TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÇTSO Kasım ayı Meclis toplantısı önceki gün Meclis Başkanı Taha Ülker Başkanlığı’nda yapıladı. Toplantıya İsmail Akın, Mesut Görgün ve Metin Taşdelen katılmazken, toplantı öncesi Halk eğitimi ve eğitim kampüsü projeleri hakkında bilgi vermek için Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Şube Müdürleri İrfan Danışmaz, Abdullah Nair, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Necmi Akman da toplantı yer alan isimler oldu.KAYMAKAM DESTEK İSTEDİ
ÇTSO meclisine Halk eğitimi ve eğitim kampüsü projeleri hakkında bilgi veren Kaymakam Kubilay, daha sonra sanayicilerden ve ticaret erbabından destek istedi. Yapılan bilgilendirmenin ardından da ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva, eğitime olan desteklerinden dolayı Kaymakam Metin Kubilay’a teşekkür plaketi takdim etti. Meclis toplantısında ilk olarak 2014 Ekim Ayı gelir-gider cetvelleri ve mizanı görüşüldü. İlgili gündem maddesi hakkında ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel bilgi vererek, “Ekim ayındaki gelir 299 bin 769 TL, gider 94 bin 585 TL, kasa mevcudu 398. 89 TL, banka mevcudu bir milyon 40 bin 309 lira, mizan borç ve alacak bakiye ise 7 milyon 919 bin 531 TL’dir” dedi. Yapılan bilgilendirmenin ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylamada gelir-gider kalemleri oy birliği ile kabul edildi.
AKTARIM KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ
banner287
Gündemin ikinci maddesinde gider bütçesinde fasıllar arası aktarım konusu görüşmeye alındı. ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından 2014 yılı gider bütçesinde oluşan ihtiyaç nedeniyle yönetim kurulunun 13.11.2014 tarih 65/5 sayılı kararı ile personel ve üyelerin eğitim giderlerine 11 bin TL, organ üyelerinin yurt dışı seyahat giderlerine 50 bin TL aktarım yapılması meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. 2015 yılı için üyelere yönelik düzenlenecek olan eğitim konuları hakkında öneriler bir diğer gündem maddesi oldu. Meclis konuyu değerlendirirken, eğitim önerilerinin meslek komiteleri ve komisyonlarda görüşülerek yönetim kuruluna iletilmesi oy birliği ile kabul edildi.
ÇTSO AKREDİTE OLDU
Toplantının devamında 2015 yılı içinde üyelere yönelik düzenlenecek olan yurt dışı fuarları hakkında öneriler görüşülürken, önerilerin meslek komiteleri ve komisyonlarda görüşülerek yönetim kuruluna iletilmesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantı Genel Sekreter Hakan Gel’in akreditasyon sonucu hakkında bilgilendirmesi ile devam etti. Gel yaptığı açıklamada, “Şubat 2014’den itibaren TOBB tarafından verilmeye başlanan eğitimler ve Türk Loydu tarafından yapılan değerlendirme ziyareti ile başlayan akreditasyon sürecindeki çalışmalarımız 17 Kasım 2014 Pazartesi günü yapılan değerlendirme ziyareti ile sonucuna ulaştı. 13 başlıktan oluşan denetim sonucunda odamızın 42 puan alarak akredite olduğu kapanış toplantısında tarafımıza iletildi. Puanımız yapılan denetimin TOBB Akreditasyon kuruluna raporlanması ve kurulun belirleyeceği nihai sonuçla netleşecek. Öncelikle bu süreçte odamız personeli olarak bizlere desteğini sürekli olarak veren Yönetim Kurulumuza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.13 BAŞLIK HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI
Hakan Gel konuşmasının devamında ise, Akreditasyon denetimde incelenen 13 başlık hakkında bilgi vererek, “Yönetim ve oda, mali yönetim, insan kaynakları yönetimi, iç planlama ve yönetim, haberleşme ve yayınlar, bilgi iletişim teknolojileri, üye ilişkileri, kalite yönetim sistemi, iletişim ağı, politika ve temsil, bilgi danışmanlık ve destek, iş geliştirme ve eğitim, uluslar arası ihracat olarak on üç başlık belirlendi. Bu başlıklardan Yönetim ve Oda/Borsa mevzuatı, mali yönetim ve politika ve temsilde odamız mükemmel, diğer on başlıkta ise yeterli uygulama olarak puan aldı. Akreditasyon denetimleri 3 yılda bir tekrar edilmekte ve odaların gelişimleri yeniden değerlendirilmektedir. Her yıl kendi öz değerlendirmemizi de standart bir format üzerinden yaparak TOOB Akreditasyon kuruluna ileteceğiz. İlk hedefimiz üç yıl sonraki denetimde en azından tüm başlıklarda mükemmel seviyesine ulaşmak, ardından bunları sürekli yaparak sürekli üstün performans statüsünde yer alabilmek olacak” ifadelerini kullandı.
EN BAŞARILI ODA
ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva ise yaptığı açıklamada, “Yapılan değerlendirmenin ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak akreditasyonda Trakya’nın en başarılı odası olduk. Emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyesi arkadaşlarımıza ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Gündemin altıncı maddesinde ise üyelerin katıldığı Middest 2014 Fuarı hakkında KOSGEB personeli Cansu Boz tarafından sunum yapıldı. Dilek ve temennilerin ardından ÇTSO Kasım ayı meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 18:13

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510