Türkiye Çerkezköy’ün kardeşliğini örnek almalı

Saha araştırmasında bulunmak üzere Çerkezköy’e gelen AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, ziyareti kapsamında Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ne ziyarette bulundu. Çerkezköy’e ilk kez geldiğini söyleyen Milletvekili Dal, Çerkezköy’de 81 İl’den vatandaşın kardeşçe yaşadığını söyleyerek “Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşların Çerkezköy’de birlik ve beraber insanının kardeşçe yaşamasına hayran kaldım, Çerkezköy bu yönüyle Türkiye’ye örnek olacak durumdadır.” dedi.

Türkiye Çerkezköy’ün kardeşliğini örnek almalı
ÇerkezköyBakış - AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı heyeti ile birlikte gazetemiz BAKIŞ’ı ziyaret etti.
BAKIŞ’I ZİYARET ETTİ
Önceki gün gerçekleşen ziyarette milletvekili Milletvekili Ahmet Salih Dal’a Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habib Bilgin, Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri Hasan İşcan ile Behçet Güven, AK Parti Çerkezköy İlçe Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa Seçkin ile partililer eşlik etti.
“KARDEŞÇE BİR ARADA YAŞIYORLAR’’
Çerkezköy ziyaretinden bahseden Milletvekili Dal, “Çerkezköy’de yaklaşık yarım gün vatandaşlarımızla bir araya geldik. Ayrıca esnafları ziyaret ederek sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldik. Çerkezköy’de umduğumdan çok ileri bir insan profili ile karşılaştım. Vanlısı, Karslısı, Samsunlusu, İzmirlisi burada kardeşçe yaşıyorlar. Ortak noktaları İslamiyet. Çerkezköy bu yönüyle Türkiye’ye örnek olacak durumdadır. Çözüm süreciyle ilgili halkın birçoğu olumlu bir görüşe sahip ve sağduyulu bir yapı mevcut.” Dedi.

banner287


“SURİYE POLİTİKAMIZ DOĞRUDUR”
Türkiye’nin Suriye politikasına değinen da değinen Milletvekili Dal şunları söyledi: “Burada yaşanan iç savaş var ve bu durum Suriye halkı için çok zor bir durum. Kendi insanlarına zulüm eden devletin halkına kapılarımızı açmak bizim büyük bir devlet olmamızdan ileri gelmektedir. Bu çok doğru bir yaklaşımdır. Bu konuda bizim sesimiz bu kadar gür çıkarken, dünya bu zulme menfaatleri doğrultusunda sessiz kalmaktadır. Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz burada yanı başımızda oluşan sıkıntıya sessiz kalamayız.” Dedi. Çerkezköy Bakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Çolak, ziyaretinden dolayı AK Partili Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal ile beraberindeki partililere teşekkür ederek Bakış Gazetesi hakkında genel bilgiler verdi. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510