Turlin, hedeflerini açıkladı

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemalettin Turlin yaptığı yazılı açıklamada, yerel seçimlere girerken tek hedeflerinin bu seçimleri kazanmak olduğunu ve bunun haricinde hiçbir tasarruflarının bulunmadığını ifade etti. Turlin’in bu açıklaması, “İstifa etmeyecek” olarak algılandı.

Turlin, hedeflerini açıkladı

Çerkezköy Bakış - 1 yıl önce kurulan İYİ Parti’de Tekirdağ il ve ilçe teşkilatları kendi aralarında kılıçları çekmiş durumda. Kurucu il başkanı Seval Erkan’ın milletvekilliği seçimleri için aday adaylığı başvurusu sonrası yaptığı istifanın ardından yönetim kurulunun oyları ile Sertaç Alkaya il başkanlığına atanmıştı. Tüzük gereği ise 24 Haziran seçim sürecinde teşkilatlardan istifaları alındı. Ancak Ergene, Saray, Muratlı ve Çerkezköy İlçe teşkilatları istifalarını sunmadı. Bu da partide rahatsızlıklara yol açtı. Bu 4 ilçe yönetiminin görevden alınmak istendiği, ancak teşkilatların buna direndiği iddia edildi.
“BUNUN HARİCİNDE HİÇBİR TASARRUFUMUZ BULUNMAMAKTADIR”

banner287
Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemalettin Turlin yazılı bir basın açıklaması yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere yaklaştıkça Çerkezköy siyasetinde birçok ismin ve iddianın konuşulmaya başlandığının altını çizen Turlin, “Kuruluşunun ilk gününden itibaren bazı çıkar/menfaat çevrelerine rahatsızlık veren İYİ Partimiz tüm karartma çabalarına rağmen genel seçimlerde Çerkezköy seçmen aritmetiğine göre iyi bir oy oranına ulaşmıştır. Yüzde 8,3 oranında bir “taban” oy oranına sahip olarak tavan oy oranımızın potansiyel çıtasının belirli bir sınırda tutulamayacağını gösterip, her vatansever seçmen profilinden oy alabilecek bir siyasi kimlik olduğumuzu tescilledik.  Elbette yerel seçimlere girerken tek hedefimiz bu seçimleri kazanmaktır. Bunun haricinde hiçbir tasarrufumuz bulunmamaktadır.  Yerel seçimlere giderken en son genel seçimde aldığımız oy oranını taban oyumuz olarak ele alarak seçim çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tüm bu süreçler yaşanırken sürekli vurguladığımız bir husus vardır; “Çerkezköy yararına her isimle partimiz çatısı altında çalışabileceğimiz ilkesidir.” Bu anlayış ve prensiple hareket ediyor olmamız partimizin halisane niyetlerinin yanlış anlaşılmasına sebep olmamalı, partimizde bir güç zafiyeti olduğu kanısı oluşturmamalıdır. Elbette bizim siyasi şiarımız “partizanlık” adı altında bir ego tatminine dayanmamaktadır. Bu seçimlerin partiler üstü bir seçim olduğunu her fırsatta vurgulamaktayız. Ancak unutulmamalıdır ki çok kısa bir zaman diliminde sayısız fedakarlıklar sonucu kurulmuş, çeşitli bedeller ödemiş, her türlü baskı ve iftiraya uğramış bir siyasi hareketiz. Memleket sevdamızla harmanlanan ilkelerimize olan bağlılığımız partimizin kurumsal kimliği özelinde seçmenimiz olan 7.850 kişinin görmezden gelinmesine sebep olmayacaktır. Adayımız tümüyle Çerkezköy ün adayı olacaktır. Dolayısıyla adayımız her kim olursa olsun başkanlık görevini yürüttüğüm, en az 7850 kişinin temsiliyet sorumluluğunu üzerimde taşıdığım partimi küçük düşürecek, partimi siyasi bazı pazarlık ve manevraların malzemesi yapacak bir pozisyona getirilmesine müsaade etmeyeceğimizi bildirmek isterim.” dedi.
“İLÇE BAŞKANI OLARAK SÖZ VERİYORUM”
Turlin, açıklamasını şöyle sürdürdü: Biz kuruluşumuzdan itibaren hakaret ve iftiraya uğramadığımız sürece daima bütünleştiren ve pozitif bir dil kullanmaya özen gösterdik. Partimizin veya parti mensuplarımızın bazı örtülü veya örtüsüz ittifaklarda yer alacağı iddiaları gündeme gelmektedir. Bugün ilan ediyorum, benim partim veya yöneticilerim Çerkezköy’de partimize oy vermiş olan 7.850 kişiye “zillet” yakıştırması yapan, parti yöneticilerimi terör örgütleriyle aynı kefeye koyan genel başkanların hiçbirinin partisiyle veya onların partisinden aday olacak hiçbir isimle ittifak kurmayacaktır. Bizim kapımız AK Partili, Milliyetçi Hareket Partili, Cumhuriyet Halk Partili, Saadet Partili, Büyük Birlik Partili her vatansevere açıktır.  Ancak ilçe başkanlığını yaptığım siyasi hareketimize her türlü iftira ve hakareti savuran bir anlayışın hegemonyasının altında Çerkezköy menfaatine mücadele verilemeyeceğine inanıyoruz. Biz her vatansever siyasi görüşe el uzatan, gönül açan bir hareketiz. Çerkezköy menfaatine partimiz çatısı altında herkesle çalışabileceğimizi tekrar ifade etmek isterim. Ancak bu ilke ve prensiplerimizin de suiistimal edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kimse İyi Parti ve Çerkezköy 7850 seçmeninden büyük değildir. Hesaplar ve manevralar yapılırken ilkeli siyaset anlayışıyla hareket edilmesini, partimizi yok sayacak her hamlenin karşısında olduğumuzu ifade etmek isterim. Hemşehrilerimiz bilsin ki, İyi Parti kendi belediye başkan adayını, kendi meclis üyesi adaylarını çıkaracak ve her partiden her kesimden tüm Çerkezköy ü kucaklayan bir anlayışla siyaset yapmaya devam edecektir. Buradan İyi Parti Çerkezköy İlçe Başkanı olarak söz veriyorum! İyi Parti Belediye Başkan Adayı, milletimizin teveccühüyle Çerkezköy Belediye Başkanı seçildiğinde “Çerkezköy Belediye Başkanı” olmanın bilinciyle göreve başladığı gün İyi Parti rozetini çıkararak görevini yürütecektir. 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
m. tümer
m. tümer - 3 ay Önce

bu millet vekilini istemediğiniz için sizi birisi ispiyon etti

Vatandaşın biri
Vatandaşın biri - 3 ay Önce

24 Haziran seçimlerinde İyi Parti Demokrat Partiyle ittifak kurduğunda; sizinde kayıtlı olduğunuz watshapp gurubunuzdan “KIRATI ŞAHLANDIRACAĞIZ ARKADAŞLAR” “DEMOKRAT PARTİ ZAMANI GELDİ” “MUHTAR MAHRAMLI İLK SIRA ADAYI OLMALIDIR” vb gibi açıklamalar yapan Yönetici arkadaşlarınıza ne gibi işlemler yaptınız Syn Başkan ..?
Aday adaylığı sürecinde şu an ki Mvekili Enez KAPLAN’ a karşılık Çorlu’ dan soyismini hatırlayamadığım Alptuğ bey olmalı ona destek verdiniz mi vermediniz mi ..?
Hep ağızınıza doladığınız 7,850 oyu başarı olarak mı gördünüz ve/veya görüyorsunuz ..?
Genel Merkezde Teşkilattan Sor. Gen. Bşk. Yrdcınızın Danışmanı, sizin hangi yöneticinizin akrabası ..?
Parti İlçe Teşkilatını hangi Otel de ve kimlerle hangi ortamlarda kurdunuz ..?
İlçe Teşkilatımıydı kurduğunuz yoksa Fevzipaşa Mahalle Teşkilatımıydı ..?
Çerkezköy’ de kendini sıfırlamış bir Partinin Eski İlçe Başkanını teşkilata dahil ederek ne kazandınız ne kaybettiniz onun muhasebesini yaptınız mı ..?
Çerkezköy’ de İyi Parti İlçe Teşkilatının yerini sizce bilen kaç kişi var ..?
Bu sorular bir Vatandaş olarak kafamı kurcalıyordu. Teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306