Ulus-Der’den Başkan Ertem’e tanışma ziyareti

Ulusal Gençlik Derneği (Ulus-Der) Başkanı Erdal Darçın ile Yönetimi Kurulu Üyeleri Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e makamında tanışma ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ulus-Der Yönetimi’ne teşekkür eden Başkan Ertem, Çerkezköy’de insanların birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşadığını söyleyerek “Bölgesel ayrımcılık yapmak isteyenlere karşı en güzel yer Çerkezköy’deki birlik ve beraberlik ortamıdır.’’ dedi.

Ulus-Der’den Başkan Ertem’e tanışma ziyareti
ÇerkezköyBakış - Yaklaşık 4 ay önce kurulan Ulusal Gençlik Derneği yönetimi dün Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e tanışma ziyaretinde bulundu.
ULUS-DER’DEN TANIŞMA ZİYARETİ
Saat 14.00’da gerçekleşen ziyarette Ulusal Gençlik Derneği Başkanı Erdal Darçın, Başkan Yardımcısı Volkan Dikici ile Yönetim Kurulu Üyesi Türkan Şans yer aldı.
“ULUSAL BİLİNCİ AŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ’’
Erdal Darçın, Dernek olarak ‘Ulusal birliğimize katkı sunmak, bu ülke çocuklarının bir arada, kardeşçe ve dosta yaşamaları için kurulduk’ diyerek “Bazı kesimler tarafından ismimiz ırkçı ve milliyetçi gibi ifadelerle anılıyor. Ulusculuk, farklı milletlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bizler de burada ulus bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenlerin karşısındayız. Bir arada yaşamayı hep savunduk, savunmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerine yer verdi.
“ADIMIZ FARKLI SOYADIMIZ TÜRKİYE OLSUN’’
Her hangi bir siyasi partinin uzantısı olmadıklarını ifade eden Darçın “Siyasi partilerden geldik, ancak ırkçılığın olmadığı her yerde varız. Hangi milletten gelirse gelsin, ‘adımız farklı soyadımız Türkiye olsun’ diyoruz. Derneğimizde Kürtçülük ya da Türkçülük konuşulmaz Türkiye konuşulur” diye konuştu.
banner287
“BİRLİKTE YAŞAMA BİLİNCİNE KATKI SUNMALISINIZ’’
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ulus Der Başkanı Erdal Darçın ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Ali Ertem “Dernekler belli amaçlar doğrultusunda kurulurlar, Amacınıza ulaşma adına toplum ve özellikle gençler için verebileceğiniz her katkı artı bir değerdir olacaktır. Her kesimi kaynaştırma adına derneklere önemli görevler düşmektedir. Çerkezköy’de ortak yaşama bilincine katkı sunarsanız amacınıza ulaşmış olursunuz.’’ Dedi.
“BÖLGESEL AYRIMCILIĞI YAŞANMADIĞI YER ÇERKEZKÖY’DÜR’’
‘Yola çıkma amacınızdan sapmazsanız ne mutlu size’ diyerek sözlerini sürdüren Başkan Ertem “Irkçı ve belli bir ideoloji çerçevesinde ülkenin rejimini dizayn etme gayreti içinde olanları tasvip etmiyoruz. Bölgesel, etnik ve mezhepsel ayrımcılığını tamamen red ediyoruz. Bu saydığımız kırmızı çizgileri en iyi uygulayacağımız yer Çerkezköy’dür. Bölgesel ayrımcılık yapmak isteyenlere karşı en güzel yer Çerkezköy’ün birlik ve beraberlik ortamıdır. Çerkezköy’de alevisi, sünnisi, inançlısı, inançsızı insanlar birlik içinde yaşıyor.’’ İfadelerine yer verdi.
“FARKLILIK ZENGİNLİK DEMEKTİR’’
Farklı olmanın zenginlik anlamı taşıdığını ifade eden Ali Ertem şunları söyledi: “Unsurların farklı olması bir güzelliktir. Biz bu güzelliğin farkında değiliz, farklı olmayı bugüne kadar hep ayrımcılık olarak değerlendirdik. Günümüzde iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyorum. Bu anlamda barışı ve birlikteliği sağlayabilecek bir ortam var.’’ Yapılan karşılıklı sohbetlerin ardından ziyaret tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306