Ulusal Gençlik Derneği’nde Darçın güven tazeledi

Ulusal Gençlik Derneği’nin yapılan ilk kongresinde başkanlığına kurucu başkan Erdal Darçın seçilirken yönetim kurulunda ise Ayfer Dönmez, Türkan Şans, Beste Özlem Erdil, Volkan Dikici, Orhan Ergin ile Okan Ayan yer aldı.

Ulusal Gençlik Derneği’nde Darçın güven tazeledi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ulusal Gençlik Derneği’nin ilk olağan genel kurul toplantısında mevcut başkan Erdal Darçın yeniden başkanlığa seçildi.
İLK KONGRE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Çerkezköy Ulusal Gençlik Derneği’nin ilk olağan kongresi önceki gün saat 13.30’da dernek merkezinde gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşı okundu. Kongreye Divan Heyeti’nin oluşturulmasıyla devam edildi. Divan başkanlığına İmdat Özgür getirilirken Ali Dede ve Eren Kibar divan üyeliklerine getirildi.
TÜZÜK DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ
Kongrenin devamında, tüzük değişikliği yapılması ile ilgili gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Verilen dilekçede, dernek tüzüğünün 1.maddesinde yer alan, ‘Derneğin adı Ulusal Gençlik Derneği’dir’ ibaresinin ‘Kısa adı Ulusder’dir şeklinde değiştirilmesi, tüzüğün 2.maddesinin son cümlesinde yer alan ‘alkol ve kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla kurulmuştur’ ibaresinin ‘Uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak sağlıklı nesiller amacıyla kurulmuştur’ şeklinde değiştirilmesi, tüzüğün 2.maddesinde yer alan, dernekçe sürdürülecek çalışma konuları ve biçimleri bölümüne yeni bir madde olarak ‘İmkanlar dahilinde ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesinin eklenmesi, tüzüğün 10.maddesinde yer alan ‘Yönetim Kurulu 5 asil ve 5 yedek üye olarak Genel Kurulca seçilir’ ibaresinin değiştirilip ‘7 asil 7 yedek üye olarak Genel Kurulca seçilir’ şeklinde değiştirilmesi talepleri yapılan bilgilendirmenin ardından oy birliği ile kabul edildi.
FAALİYET RAPORU OKUNDU
Mevcut Başkan Erdal Darçın tarafından okunan faaliyet raporunda derneğin 15 Ekim 2012 yılında kurulduğunu belirtilerek “Bu süre içerisinde merhum eski başbakanlardan, DSP Eski Genel Başkanı Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümünde bir anma programı düzenledik. Yeni dernek binamızı kiralayarak buraya taşındık. Esnaflara ziyaretler düzenledik ve üye sayımızı 52’ye çıkardık. Bugüne dek 4 bin 950 TL bağış toplandı, 7 bin 338 TL de harcama yapıldı.” Bilgilendirmesinde bulunuldu. Yapılan bilgilendirmenin ardından faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildi.


banner287

YÖNETİM VE DENETLEME KURULU BELİRLENDİ
Kongrenin devamında, Yönetim ve Denetleme Kurullarının seçimi gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde, Yönetim Kurulu’na Erdal Darçın, Ayfer Dönmez, Türkan Şans, Beste Özlem Erdil, Volkan Dikici, Orhan Ergin ve Okan Ayan yer alırken, yedek yönetim kurulu üyeliklerine Özgür Sönmez, Özgen Kuleli, Cihan Başoğul, Selin Kazcı, Tarık Yılmaz seçildi. Denetleme Kurulu’nda ise; Ömer Ay, Kader Öztürk, Kenan Bora, Güven Çoban, Vahittin Aksoy ve Hıdır Gül yer aldı.TAHMİNİ BÜTÇE 32 BİN TL
Toplantıda son olarak 2013 yılı tahmini bütçesi okunarak oylamaya sunuldu. Tahmini gelir ve gider bütçesi 32 bin TL olarak açıklanırken, tahmini bütçe de oy birliği ile kabul edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306