Unutulmaya yüz tutan ürünler sergilendi

Çerkezköy Atatürk İlkokulu Kütüphanesi’nde Müzeler Haftası dolayısıyla sergi düzenlendi.

Unutulmaya yüz tutan ürünler sergilendi
Çerkezköy’de eğitim öğretim veren Atatürk İlkokulu’nda Müzeler Haftası dolayısıyla düzenlenen sergide, geçmişten günümüze unutulmaya yüz tutan birçok eşya ve ürünler sergilendi.

Çerkezköy Atatürk İlkokulu Kütüphanesi’nde Müzeler Haftası dolayısıyla sergi düzenlendi.

BEĞENİYE SUNULDU


Dün sabah saatlerinde ziyarete açılan sergide 4/G sınıfı öğretmeni Sevil Sanlı ve sınıf annesi Nilgün Azcan önderliğinde geçmişten günümüze unutulmaya yüz tutan birçok eşya öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu.

80’E YAKIN ÜRÜN YER ALDI


Unutulmaya yüz tutan eşyaların yer aldığı sergi gün boyu ziyarete açık kaldı. Sergide eski teknolojik aletler, giyim ve çeyizlik eşyalar, eski paralar, ev aletleri, duvar halıları ve Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere 80’e yakın tarihi eser niteliğinde, maddi ve manevi değeri yüksek eşya ve ürün yer aldı.
banner287EN ESKİ EŞYA 163 YILLIK


Okul öğrencileri ve veliler tarafından yoğun ilgi gören sergi eşyalarının 2 ay süren çalışma süresinde çeşitli yerlerden temin edildiği belirtilirken, sergide miniklerin dikkatini en çok çeken ise 150 yıllık para kesesi  ve 140 yıllık ibrik  oldu. Serginin en eski eşyası 163 yıllık gelin kemeri olurken, sergideki en yeni eşya ise 28 yıllık güğüm oldu.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”


Çerkezköy’deki müze eksikliğine vurgu yapan 4 / G sınıfı öğretmeni Sevil Sanlı ‘Öğrencilerimize geçmişimizi öğretebileceğimiz bir ortamı sağlamak amacıyla elimizden geleni yaptık” dedi. Çerkezköy’ün en büyük eksikliklerinden birinin müze olduğunu ifade eden Sanlı, genç kuşaklara geçmişi tanıtma noktasında müzelerin önemine dikkat çekti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 17:49

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510