Ustalara TIR’da eğitim

Isı yalıtımı, mantolama ile seramik sektörünün önde gelen firmalarından Baysak Yapı’nın katkılarıyla KYK Yapı Kimyasalları Eğitim TIR’ı Çerkezköy’e geldi. Eğitim TIR’ında ustalara ısı yalıtımı, mantolama ile seramik alanında yapılan hatalar ile yanlış malzeme kullanımının doğurduğu sonuçların anlatıldığını söyleyen Baysak Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Engin Baysak, “Her yıl çeşitli aktivitelerle bu eğitimleri gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da gerek TIR’ın görselliği gerekse eğitimin içeriği eğitimlere olan ilgiyi artırdı.” dedi.

Ustalara TIR’da eğitim
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy’de ısı yalıtımı, mantolama ve seramik sektöründe faaliyet gösteren Baysak Yapı’nın katkılarıyla KYK Yapı Kimyasalları Eğitim Tır’ı Çerkezköy’e geldi.
EĞİTİM TIRI SEMİNER DÜZENLENDİ
Dün öğlen saatlerinde Çerkezköy’e gelen Eğitim TIR’ına mantolama, ısı yalıtımı ve seramik alanında faaliyet gösteren 50 ustaya eğitim verildi. Yaklaşık bir saat süren eğitimleri KYK Pazarlama Lideri Halil Karakulak verdi. Özellikle yanlış malzeme kullanımı ve uygulamada yapılan hataların doğuracağı sorunlar üzerinde durulan eğitimleri değerlendiren Baysak Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Engin Baysak,”Geçtiğimiz yıllara ait yaptığımız eğitimleri bu yıl farklı bir konsepte gerçekleştirdik. Sektör büyüdü ve biz de buna paralel olarak yol kat ettik. Bu sebeple çalışmalarımızı sektörde bilinçlendirme üzerine kurguladık.” Dedi.banner287
ÇEŞİTLİ PROMOSYONLAR VERİLDİ
KYK Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kavukçuer, KYK Bölge Müdürü İrem Meşe’nin de katıldığı eğitimler de ustalara çeşitli promosyon ve hediyeler de verildi. Çerkezköy ile birlikte diğer il ve ilçelerde gerçekleştirdikleri eğitimlere büyük önem verdiklerini belirten Uğur Kavukçuer  “KYK Yapı Kimyasalları, sektörde değişim rüzgarlarının esmesini sağlayarak, hep ilk olmaya devam ediyor. Uygulamacı ve geleceğin sektör profesyonelleri olacak olan mimar, inşaat mühendisleri adaylarının yapı kimyasalları konusundaki mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi için çok büyük bir eğitim yatırımı yapan KYK,  2009 yılından bu yana son hız devam eden uygulamacı eğitim seferberliğini Eğitim TIR’ı ile bir adım daha ilerletti. TIR sektörde ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Yurtdışında üretimi gerçekleşen KYK Eğitim TIR’ının taşıdığı teknolojik özellikler ve üretim kalitesi düşünüldüğünde bir eşini daha bulmak mümkün değil.  50 kişilik gruba aynı anda seminer vermeye imkan sağlayan donanımı ve teknolojik altyapısıyla sektöründe çığır açacak bir eğitim innovasyonu.  KYK Eğitim Tır’ ı, KYK Yapı Kimyasallarının eğitime verdiği önemin en önemli göstergesidir. Her yıl yurt genelinde eğitimlerini organize eden KYK, 2011 ve 2012 yıllarında yılında 15 biner ustaya seminer vermiştir. Yapılan seminerlerle ustalara ürün ve uygulama bilgileri aktarılırken sektörün bilinçlenmesine katkıda bulunulmuştur. “ ifadelerini kullandı. Eğitimin ardından Eğitim TIR’ı Çerkezköy’den ayrıldı.
Haber: Savaş Akyıldırım


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510