Vali Yerlikaya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Tekirdağlı gazeteciler başta olmak üzere tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, “Basın kurumlarımız ve bu kurumların birer mensubu olan değerli gazetecilerimiz; gecesini gündüzüne katarak, kar-kış yağmur- çamur demeden canla başla çalışarak, haber ve değerlendirmeler ile toplumu doğru bilgilendirme görevini yerine getirmektedirler.’’ dedi.

Vali Yerlikaya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
“DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU’’
Vali Yerlikaya 212 Sayılı Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana 10 Ocak’ın ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlandığını belirterek “Ülkemizin geleceği, insanımızın birlik ve beraberliği ile huzurumuzun korunması doğrultusunda ilkeli doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan; yine toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın kurumlarımız ve bu kurumların birer mensubu olan  değerli gazetecilerimiz; gecesini gündüzüne katarak, kar-kış yağmur- çamur demeden canla başla çalışarak, haber ve değerlendirmeler ile toplumu doğru bilgilendirme görevini yerine getirmektedirler.’’ İfadelerine yer verdi.
“HAYATİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR’’
banner287
“Çağdaş demokrasinin tüm kuralları ve kurumlarıyla yerleşmesi, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. “ diyen Yerlikaya, şöyle devam etti: “Çoğulcu ve özgürlükçü demokrasinin temel unsuru olan hür ve tarafsız basın, ayrıca medyanın sağlıklı çalışması ve ifade özgürlüğünün temini ile kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından da hayati önem taşımaktadır. Bundan dolayı gazetecilik, içinde bulunduğumuz iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir.
Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak; tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak halka aktarmak, basının başlıca görevi iken, aynı zamanda doğru ve zamanında bilgi almak da halkımızın, hemşehrilerimizin en doğal hakkıdır. Bu nedenledir ki toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarının çalışma koşullarını iyileştirmek ve işlerini kolaylaştırmak hepimizin görevidir.’’
“AYNI DUYARLILIKTA DEVAM EDİLECEĞİNE İNANIYORUM’’
Vali Yerlikaya mesajında şu ifadelere yer verdi. “Dünyada, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlayan; ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, her daim özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygularla, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak amacı ile gece gündüz demeden, görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde zor şartlar altında başarıyla yerine getirmeye çalışan, şehrimiz Tekirdağ’da ve ilçelerimizdeki tüm basın mensuplarımızın bilhassa da gazetecilerimizin 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dilerken, aileleri ile birlikte ve sağlık içinde huzurlu bir yaşam dilerim."­

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306