Vali Yerlikaya Kaymakam’a yer aradı

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya Kapaklı Belediyesi’ni ziyaret ederek, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile birlikte Kaymakamlık binası için yer baktı. Kapaklı’da Kaymakamlık binası ve diğer tüm kurumlara ihtiyaç olduğunu söyleyen Vali Yerlikaya “Hizmet binası bulmak için gayret gösterirken ‘fırsat bu fırsat bu harmandan biz de bir şeyler kaldıralım’ düşüncesinde olmayacağız. Bu nimet bize nasip oldu ve bunu fırsat değil hizmet olarak göreceğiz” dedi.

Vali Yerlikaya Kaymakam’a yer aradı
ÇerkezköyBakış - Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya Kapaklı’yı ziyaret etti.
KAPAKLI’YI ZİYARET ETTİ
Dün saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette Vali Ali Yerlikaya’ya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İl  Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol, İl Genel Meclis Üyeleri Sami İkizler, M.Zeki Gürcün, Hasan Karaca, Abdurrahman Çiçek ile Ercan Çorbacı, İl Genel Meclisi Eski Başkanı Halil Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan, Adem Sekmen ile Mustafa Serat, Kapaklı Belediyesi Meclis Üyeleri İrfan Demir, Osman Aşık ile Ayhan Arslan, muhtarlar ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyeleri eşlik etti.
MANDALI MAKAMINDA AĞIRLADI
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Vali Ali Yerlikaya’yı belediye binası önünde karşılayarak, makam odasında ağırladı. Makam odasında kısa süren ziyaretin ardından Vali Yerlikaya, Meclis salonunda kendisini bekleyenlerle bir araya geldi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, düzenlenen ziyaretten dolayı çok onurlandıklarını ifade ederek, “Valimiz bizi ziyaret etti ve kendisine Kapaklımızı tanıtacağız. 1990’lı yıllarda 10 bin, 2004’de 30 bin, 2009’da 60 binler civarındayken şuanda ise 85 bin civarında bir nüfusumuz var. İlçe olduğumuz 6 Aralık 2012 tarihi bizim için bir dönüm noktasıydı, o gururu bizlere yaşattılar.” dedi.“TÜRKİYE’DEKİ 13 BÜYÜKŞEHİR’DEN BİRİ DE ARTIK BİZİZ’’
Kapaklı Belediye Başkanı Mandalı’nın yaptığı konuşmanın ardından Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve katılımcılar için slayt sunumuyla Kapaklı’da yapılan çalışmalar anlatıldı. Slayt sunumunun ardından konuşan Vali Ali Yerlikaya, 26 yıl önce belde olarak hizmet sürecine başlayan bir belediyenin Büyükşehirle beraber artık ilçe olduğunu ifade etti.
24 BELDE BELEDİYE MAHALLE OLUYOR
Tekirdağ Büyükşehir’in ilan edilmesiyle birlikte biri merkezde olmak üzere 3 ilçe oluşturulduğunu ifade ederek “Süleymanpaşa, Kapaklı ve Ergene ilçe ilan edildi. Ayrıca 24 belde ile 257 köyümüz mahalleye dönüştürüldü. “ şeklinde konuştu.
“UYGUN BİR YER BULACAĞIZ’’
Vali Yerlikaya, büyükşehir yasasıyla şehrin yüzölçümünün belediye hizmet alanı haline geldiğini söyleyerek “İlde bulunan bütün kurumlar burada size hizmet etmeye gelecek.’’ Dedi. Kapaklı’da kaymakamlık için 6-7 bin metrekarelik hükümet konağına ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Yerlikaya şöyle devam etti: “ Hepimizin uygun bir yer bulacağız ve akabinde de uygun görülen yere bina yapılacak. Her şey öncekinden daha güzel, keyifli ve onurlu olacak. Bu onur size yeter. 10 yıl sonra 2023 yılında da nüfusumuzun 1 milyon 600 binin üzerinde olacağıyla ilgili öngörü var. Bir bu kadar daha büyüyeceğiz.”


banner287

“KAPAKLI BELEDİYESİNİ YÜREKTEN KUTLUYORUM’’
Kapaklı’nın artık önünün daha da açık olduğuna vurgu yapan Yerlikaya şöyle devam etti; “Kapaklımızda çalışkan belediye başkanımız, meclis üyeleri, encümeni, başkan yardımcıları ve hizmetlimize kadar hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Burada ‘İnsanları yaradandan ötürü seven, gelen kaynağı emanettir düşüncesiyle hizmet eden bir belediye yönetimi görüyoruz’ kutluyor ve tebrik ediyorum. İlçe olduk ama bize sihirli değnek değmedi. Beraber ilçe yapmak adına çalışacağız.”
“EĞİTİM KAMPÜSLERİ YAPTIRACAĞIZ’’
Yatırımlar hakkında da bilgi veren Vali Yerlikaya, Okullarla ilgili ciddi ihtiyaçlar olduğunu ifade ederek, “Kapaklı ile Çerkezköy’ü, Ergene ile Çorlu’yu ve Tekirdağ merkez olmak üzere bu 5 ilçemize 3 tane 100’er dönümlük eğitim kampüsleri yaptıracağız. Kapaklı ile Çerkezköy ortasında iki tarafa aynı mesafede içinde sadece tüm liselerimizin bulunduğu bir kampus planımız var. Bununla ilgili güzel diyaloglarımız var. İkinci yılın başlarında projemizi başlatacağız. Ağustos ayında Kaymakam ve Vali yardımcılarının kararnameleri oluyor. O kararnameden sonra atamalar yapılacak. Kaymakam atamasının ardından buraya gelerek kaymakamınızı size teslim edeceğiz. Kapaklılıyım diyen bütün kardeşlerimizle beraber kol kola girecek ve ilçeyi kendi onur duyduğumuz yere taşıyacağız. Kaymakamlık binamıza ve diğer tüm kurumlara ihtiyacımız var. Çerkezköy’e gittiğinizde gördüğüz ne varsa ‘bende isterim dediğiniz’ her şey burada olacak. Bir hizmet binası bulmak için gayret gösterirken ‘fırsat bu fırsat bu harmandan bizde bir şeyler kaldıralım’ düşüncesinde olmayacağız. Bu nimet bize nasip oldu ve bunu fırsat değil hizmet olarak göreceğiz” dedi.MANDALI “HAZİNE YERİMİZ VAR’’
Vali Ali Yerlikaya’nın konuşmasını tamamlamasının ardından arsa konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı Mandalı, 100 hektarın üzerinde hazine yerlerinin olduğunu belirterek, “Devletin yapacağı kaymakamlık olsun diğer tüm kurumlarımız için yerlerimiz var. Bu konuda sıkıntı yok’’ dedi.
KAYMAKAMLIK BİNASI İÇİN YER BAKTILAR
Konuşmaların ardından Ali Yerlikaya ve beraberindeki heyet Belediye Binasının çatı katına çıkarak Kapaklı’yı kuşbakışı olarak incelediler. Ziyaretin devamında Vali Ali Yerlikaya, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve beraberindeki heyetle birlikte kaymakamlık binası için yer bakmaya çıktılar. Araç yerine yürümeyi tercih eden Vali Yerlikaya, servis saati olduğu için duraklarda bekleyen vatandaşlarla sohbet etti.
“MERKEZİ BİR YER OLMALI’’
İrfan Mandalı kaymakamlık binası için Organize Emlak konutlarında bulunan alanda kaymakamlık binasının tahsis edilmesi yönünde görüş bildirirken, Vali Ali Yerlikaya ise Kaymakamlığın merkezde olması gerektiğini ifade etti. Kaymakamlık binası için Kapaklı Anaokulu’nun üst kısmındaki alanı beğenen Vali Yerlikaya, gerekli incelemelerde bulunduktan sonra heyetle birlikte Pınarça’ya geçti.
KÖY HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
Pınarça’da köy halkıyla bir araya gelen Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya burada da büyükşehir ve Kapaklı’nın ilçe olmasıyla ilgili olarak köy halkını bilgilendirdi. Köy halkı tarafından heyete ikramda bulunulmasının ardından Vali Yerlikaya, Büyükyoncalı Belediyesini ziyaret etmek üzere Pınarça’dan ayrıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306