Vali Yerlikaya’dan, Çerkezköylü iki gazeteciye Meslek Onur Ödülü

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, meslekte 20 yılını dolduran gazetecilere ‘Meslek Onur Plaketi’ verdi. Vali Yerlikaya’nın plaket verdiği isimler arasında Çerkezköy Bakış Gazetesi editörü ve İhlas Haber Ajansı Çerkezköy Muhabiri Mehmet Akif Aldoğan ile Çerkezköy Gazetesi editörü Gülşah Avcılar da yer aldı. 850 bin nüfuslu Tekirdağ’da, vatandaşlarla tek tek yüzyüze iletişim kurmalarının mümkün olamayacağına dikkat çeken Yerlikaya “Aramızdaki bu iletişimi, siz değerli basın mensupları sağlıyorsunuz. Gördüğünüz aksaklıkları cesaretle yazmanız, o aksaklığın giderilmesi için önemli bir adım olacaktır.” diye konuştu.

Vali Yerlikaya’dan, Çerkezköylü iki gazeteciye Meslek Onur Ödülü
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Tekirdağ ve ilçelerinde görev yapan yazılı ve görsel basın mensupları Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın ev sahipliğinde verilen kahvaltıda bir araya geldi.
KİMLER KATILDI?
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Çorlu Silverside Otel’de gerçekleşen kahvaltıya Vali Yerlikaya’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yel, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Basın İlan Kurumu Tekirdağ Şube Müdürü Mustafa Canbey, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aysel Erkmen, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Birimi çalışanı Özge Akyol ile Tekirdağ’da görev yapan daire müdürleri de katıldı.
GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Kahvaltının ardından kısa bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, programa katılan tüm gazetecilerin ‘10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak “Tekirdağ’a hizmet verirken, gazetecilerin bilgi ve tecrübelerinden istifade etmek istediklerini vurgulayarak “Yasama, Yürütme ve Yargı’nın ardından 4’ncü Kuvvet olarak tanımlanan basının, toplumun bütün katmanları açısından büyük önemi bulunmaktadır. 850 bin nüfuslu Tekirdağ’da, vatandaşlarla tek tek yüzyüze iletişim kurmamız olanak dışıdır. Aramızdaki bu iletişimi, siz değerli basın mensupları sağlıyorsunuz. Yöneten ile yönetilen arasındaki iletişimi demokratik bir ortamda sağlıklı, istikrarlı şekilde sürdürmek için sık sık sizlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Hedefimiz tarafsız, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı bir diyalog içinde olmaktır.” İfadelerini kullandı.RÜYA KENT KONUMUNDAYIZ
Basının toplum adına birdenetim mekanizması işlevi üstlendiğine dikkat çeken Vali Yerlikaya “Bu nedenle basında, çok seslilik bizler için çok önemlidir. Eğer sizler, belli kalıplar içerisine sıkışırsanız, olması gereken o çok seslilik de kaybolur. Tek taraflı bu zihniyeti sakıncalı buluyorum. Zira, her yazı bir emektir. Şahsen ben, Tekirdağ’a ilişkin yaptığınız haberlerin hepsini dikkatle takip ediyorum. Sizin de gördüğünüz aksaklıkları cesaretle yazmanız, o aksaklığın giderilmesi için önemli bir adım olacaktır. Büyükşehir yasası ile Tekirdağ yeni bir vizyona doğru ilerliyor. İnsanların yaşamayı arzu ettiği bir kent konumundayız. Bu uzun yıllar bu şekilde devam edecek. Marka şehir olma yolunda çeşitli çalışmalarımız var ve bununla ilgili eylem planı hazırlıyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımızdan da bu noktada katkı bekliyoruz” diye konuştu.

banner287


ALDOĞAN VE AVCILAR ÇERKEZKÖY’ÜN GURURU OLDU
Vali Ali Yerlikaya’nın konuşmasının ardından, meslek hayatında 20 yılını dolduran basın mensupları, okunan özgeçmişleri eşliğinde sahneye davet edildi. Vali Yerlikaya, basın sektöründe 20 yılını dolduran emektar gazetecilere tek tek Meslek Onur Plaketi verdi. Meslek Onur Plaketi alanlar arasında Çerkezköy Bakış Gazetesi editörü Mehmet Akif Aldoğan ile Çerkezköy Gazetesi sayfa editörü Gülşah Avcılar da yer alırken, plaket verilen diğer isimler ise şunlar oldu: “Fahir Taner, Necla Çelebi Atakan, Şerif Baysalan, Erdoğan Barkak, İsmail Parin, Bedia İlerler, Necmi Işıksal, Nilüfer ve Özkan Sobacıoğlu, Aydın Anıl, Gülgün Pala Keçeci, İzzet Mede , Recep Karagöz, Bülent Özgür , Kamil Baştuhan, İsmet Karabey, Elmas Cankurt, Kemal Önder, Süleyman Yakar, Halil Acar ve Murat Tanker’e plaket verildi.YERLİKAYA’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ
Plaket töreninin ardından günüm anlam ve önemine binayen Çorlu Gazeteciler Dernek Başkanı Zaim Erken, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’ya plaket takdim ederek teşekkürlerini sundu. Programın devamında, bölgede faaliyet gösteren Gazeteci Derneklerinin Başkanları düşüncelerini katılımcılarla paylaşırken, program soru cevap kısmı ile son buldu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306