Veliköy meclisi Büyükkaban başkanlığında toplandı

Veliköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkan Vekili Şahin Büyükkaban’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantında Çiftçi Malları Koruma Heyeti'ni talipli çıkana kadar pasif durumda bırakılmasına oy birliği ile karar verilirken 485 ada 4 ve 5 parsellerin konut dışı kentsel çalışma alanından ticari alana dönüştürülmesi talebi ise oy çokluğu ile imar komisyonuna havale edildi.

Veliköy meclisi Büyükkaban başkanlığında toplandı
ÇerkezköyBakış - Veliköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı.
MECLİS DÜN TOPLANDI
Veliköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Hanifi Belindir’in izinli olmasında dolayı Başkan Vekili Şahin Büyükkaban başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat 10.00’da başlayan toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı.
GÖRAL USUL HATASI YAPILMAMASINI İSTEDİ
Açılış ve yoklamanın ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Yapılan saygı duruşunun ardından söz alan MHP’li Meclis Üyesi Sedat Göral, Meclise Başkanvekili'nin değil, Meclis Başkanvekili'nin Başkanlık yapması gerektiğini belirterek, usul hatası yapılmamasını istedi.
BÜYÜKKABAN AÇIKLAMADA BULUNDU
Sedat Göral'ın sözleri üzerine Başkanvekili Şahin Büyükkaban, Belediye başkanın görevde bulunup, toplantıya katılmaması durumunda meclis toplantısının meclis başkanvekilinin başkanlığında gerçekleştirildiğini, belediye başkanının izinli olması durumunda ise toplantının belediye başkanının yetkilerine sahip Başkanvekilinin başkanlığında gerçekleştirildiğini ifade etti.


banner287

ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA HEYETİ’NE TALİP OLAN ÇIKMADI
Belediye Başkan Vekili Şahin Büyükkaban'ın konu hakkında yaptığı bilgilendirmenin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Üçüncü gündem maddesinde bir önceki meclis karar özeti okunarak oylandı. Dördüncü gündem maddesinde Çiftçi Malları Koruma Heyeti ile ilgili alınacak olan karar görüşüldü. Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Şahin Büyükkaban, Çiftçi Malları Koruma Heyeti'nin 2009 yerel seçimlerinin ardından seçildiğini fakat daha sonra bu heyetin görevi bıraktığını belirterek, "Çiftçi Malları Koruma Heyeti'nin yeniden seçilmesi için gerek sesli ilanlar, gerekse gazetelere ilan vererek bu işe talipli aradık. Fakat şuana kadar çıkmadı. Biz de bunun üzerine Çiftçi Malları Koruma Heyeti’ni iptal etmek yerine pasif olarak durmasına karar verdik. Bu kararla Yani Çiftçi Malları Koruma Heyeti'ni talipli çıkana kadar pasif durumda bırakıyoruz’’ ifadelerine yer verdi. Veliköy Çiftçi Malları Koruma Heyeti'nin pasif duruma getirilmesi oy birliği ile kabul edildi
PLAN TADİLATI TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ
Çiftçi Malları Koruma Heyeti ile ilgili kararın ardından Mehmet Necmettin Tüfekçi'nin Kaynak Beton'un ön tarafından bulunan 485 ada 4 ve 5 parsellerin konut dışı kentsel çalışma alanından ticari alana dönüştürülmesi talebi görüşüldü. Konu hakkında yapılan bilgilendirmede konut dışı kentsel çalışma alanı olan parselde depolama ve imalathane dışında farklı bir çalışmanın yapılamadığı belirtilerek, değişiklik isteyen şahsın söz konusu parsele alışveriş merkezi benzeri bir çalışma yapmak istediği belirtildi.
OY ÇOKLUĞU İLE İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Plan tadilatı talebi ile ilgili yapılan bilgilendirmenin ardından Şahin Büyükkaban, konunun İmar Komisyonu tarafından ele alınmasını istedi. Büyükkaban'ın isteği doğrultusunda konu İmar Komisyonu'na oy çokluğu ile havale edilirken, Meclis Üyesi Sedat Göral oylamada red oyu verdi.
“YOLLARIMIZI YAPALIM’’
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Dilek ve temennilerde söz alan Meclis Üyesi Sedat Göral, beldede 3 caddenin bulunduğunu ve bunlardan Sanayi Caddesi'nin yollarının yapıldığını, Bulvar Caddesi, Atatürk Caddesi ve okul yolunun yollarının bozuk olduğunu söyleyerek "2014 yılında Belediyemiz kapanacak. Önümüzde 1 yıllık bir süre kaldı. Bu 1 yıllık süre içerisinde yollarımızı yapalım" dedi. Göral'ın talebine sıcak bakan Büyükkaban, İstanbul büyükşehir Belediyesi'nin 2013 yılını 'Asfalt yılı' ilan ettiğini belirterek, "Oradan alınacak hibe asfalt ve yardımlar ile bu talep gerçekleştirilebilir. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. " diye konuştu. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Veliköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306