Veliköy’de çalışmalara hız verildi

Veliköy Belediyesi baharın gelmesi ile alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız verdi. Kışın ağır şartları altında zarar gören tüm yollar tekrardan onarılırken, mevcut yolların bir kısmında da genişletme çalışmaları sürüyor. Öte yandan 2013 yılı planları dahilinde bazı cadde ve sokakların alt yapı ile üst yapıları tamamlandı.

Veliköy’de çalışmalara hız verildi
ÇerkezköyBakış - Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, çalışmaların sürdüğü Atatürk Sokak ile Bağlar Sokak’ta incelemelerde bulundu.
“ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR’’
Çalışmalar hakkında bilgi veren Hanifi Belindir;  “İlkbaharın gelişi ve hava koşullarının iyileşmesi ile çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız. Kışın ağır şartları altında tahrip olan tüm yollarımız tekrardan onarılıyor ve mevcut yollarda genişletme çalışmaları yürütüyoruz. Buna ilave olarak alt yapı, kanalizasyon ve su hatları ile yağmur drenaj sistemi çalışmalarımız yol yapımlarımıza paralel olarak sürdürülmektedir. Ekiplerimiz bu doğrultuda olağanca hızıyla çalışmaktadır. Çalışmalarımız alt ve üst yapısı tam, modern bir Veliköy oluşturmak gayesidir. Zira halkımızın gülen yüzü, bizlerin onurudur.’’ Diye konuştu.
banner287
“2013 ŞANTİYE YILI OLACAK’’
2013 yılının Veliköy için oldukça yoğun geçeceğini ifade eden Belindir şunları söyledi: “2013 yılı ilk aylarında aldığımız 14 bin metrekare kilit taşı ile yaklaşık 100 bin metrekare kesme taş serme işçiliği ile yol tamamlamış bulunuyoruz.  Bunun yanı sıra 2013 yılı planlarımız dahilinde bulunan bazı sokak ve caddelerimizin alt ve üst yapıları tamamlanmış durumdadır. Yapımları biten yollarımız ile Veliköyümüz’de açılmamış yolumuz yok denecek kadar azaldı. Var olan çalışmalarımıza planladığımız diğer projelerimizin de dahil olması ile 2013 yılı beldemiz için şantiye yılı yolacak. Veliköy Belediye Başkanı olarak inanıyorum ki, çalışmaların bitmesinin ardından Veliköy modern bir kent havasına bürünecek.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510